زجر دادن زندانیان سیاسی در زندان اوین از سرما

زندانیان سیاسی در زندان اوین در شرایط سختی بسر می‌برند. مسئولان زندان، از تمامی شیوه ها برای اذیت و آزار و شکنجه زندانیان استفاده می‌کنند.

بر اساس اخبار رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، زندانیان سیاسی در بندهای ۴ و ۸ زندان اوین از سرما رنج می برند و مسئولان زندان از این روش برای آزار و شکنجه زندانیان استفاده می‌کنند.

مسئولان زندان با خاموش گذاشتن شوفاژ و حل نکردن مساله گرمایش بندها و سالنها، زندانیان را در سرما نگاه داشته و به این ترتیب، آنان را شکنجه کرده و مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند.

بر اساس این گزارش زندانیان مجبور هستند شبها کلیه لباسهای خود را بپوشند تا بتوانند با سرما مقابله کرده و چند ساعتی استراحت کنند؛ اما شدت سرما به حدی است که امکان خوابیدن را از آنها گرفته است.

علیرغم شیوع گسترده کرونا و مرگ و میر روزانه مردم به همین دلیل در شهرهای مختلف ایران، مسئولان بیرحم این زندان، به دلیل اعمال سیاستهای غارت گرانه و دزدی و همچنین برای فشار و شکنجه زندانیان با بهانه نداشتن بودجه، همان اندک بودجه زندانیان را هم احتکار میکنند و حاضر به روشن کردن شوفاژها نیستند، زندانیان در مقابل سرما و احتمال ابتلاء به کرونا بیدفاع به حال خود رها شده اند.

 

 

منبع: 
سایت جوانه ها
برگرفته از: 
نه به زندان - نه به اعدام
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: