«بی شرف! بی شرف!» شعار اهالی منطقه کرکج تبریز در برابر یورش گارد ویژه موتورسوار+ فیلم

بستن جاده تهران تبریز توسط اهالی منطقه کرکج تبریز
تجمع اهالی منطقه کرکج تبریز در اعتراض به نبود پل عابر پیاده بر روی جاده ارتباطی تهران ـ تبریز
ظهر روز سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۴۰۰، اهالی منطقه کرکج تبریز در اعتراض به نبود پل عابر پیاده برای عبور مردم و تصادفات شدید در این منطقه که جان بسیاری از شهروندان را قربانی کرده است، جاده ارتباطی تهران به تبریز را بستند.

اهالی معترض از وعده‌های مستمر مسئولان و مقامات شهر برای ساختن پل عابر پیاده خسته شده‌اند.

آنها خواهان نصب هرچه سریع‌تر پل برای عبور اهالی هستند.

به گفته اهالی محل، با توجه به صنعتی بودن منطقه و عبور ‌و‌ مرور کارگران و پرسنل واحدهای صنعتی بارها در رسانه‌ها نیز ضرورت ساخت پل عابر پیاده در این منطقه به منظور حفظ جان هموطنان منتشر شده است. ولی مسئولان شهرداری و فرماندار تبریز همچنان در رابطه با ساخت پل کوتاهی می‌کنند.

اعتراض اهالی کرکج تبریز منجر به بسته شدن و ترافیک شدید در آزاد راه ارتباطی تهران ـ تبریز گردید. به دنبال این اقدام ماموران ضدشورش موتورسوار برای متفرق کردن مردم اقدام به حمله و هجوم به سمت جمعیت کردند. اما با شعار «بی‌شرف بی‌شرف» مردم مواجه شدند.

شهردار منطقه ۵ تبریز به منظور فرو نشاندن اعتراض اهالی کـرکج تبـریز واکنش نشان داد. وی گفت:

« طرح تبادل ارتباط سواره جاده تهران و کرکج به صورت پل روگذر دوربرگردان اجرا می‌شود.»

او همچنان با دادن وعده اعلام مناقصه در آذرماه آینده و تعیین پیمانکار، اضافه کرد: «این پروژه در تیرماه امسال در شورای ترافیک استان به تصویب رسیده است. سازمان عمران شهرداری تبریز متولی اجرای پروژه تعیین شده است. ️تهیه نقشه‌های اجرایی پل از طریق سازمان عمران به مهندسین مشاور نمودار  واگذار شده است. نقشه‌های اولیه نیز تهیه و طبق اظهارات مدیرعامل سازمان عمران شهرداری آذرماه امسال، اقدام به برگزاری آگهی مناقصه جهت انتخاب پیمانکار می‌شود. ️به محض تعیین پیمانکار، عملیات اجرایی پل روگذر دوربرگردان کرکج شروع می‌شود.

فرماندار تبریز نیز در واکنش به تجمع اهالی منطقه کرکج تبریز وعده داد این موضوع به‌زودی عملیاتی می‌شود.

وی در وحشت از خشم مردم کرکج تبریز آنها را به صبر دعوت کرد. او با انداختن اشکال به گردن شهردار سابق گفت: «‌‌دو بار پیش از این اهالی درخواست احداث زیرگذر را کرده بودند که به دلایلی نامشخص شهرداری وقت کوتاهی کرده بود. ولی با رایزنی که با شهردار فعلی تبریز انجام دادیم، این پروژه به زودی احداث می‌شود.‌»

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: