حمایت مردم از کشاورزان اصفهان در پل خواجو در اعتراض به قطعی آب زاینده رود + فیلم

حمایت مردم اصفهان از کشاورزان زحمتکش
ادامه تجمع کشاورزان اصفهان و همراهی مردم در اعتراض به قطعی آب زاینده رود در پل خواجو
روز جمعه ۲۱ آبان‌ماه ۱۴۰۰، اعتراض کشاورزان اصفهان وارد پنجمین روز خود شد. پنجشنبه‌شب کشاورزان در یک فراخوان عمومی از مردم اصفهان خواستند تا به حمایت از آنها برخیزند.

صبح امروز (جمعه) مردم از نقاط مختلف اصفهان به سمت پل خواجو حرکت کرده و تجمع گسترده‌ای شکل گرفت. مردم اصفهان در همبستگی با کشاورزان در بستر خشک رودخانه خالی از آب زاینده رود گردهم آمدند.

مردم همراه با کشاورزان شعار می‌دادند: «زاینده رود رو پس بدین، به اصفهان نفس بدین». مـردم و کشاورزان اصفهان یک‌پارچه خواهان جاری شدن آب در زاینده رود هستند تا به کشت پائیزه خود بپردازند.

مردم و کشاورزان معترض همچنین شعار می‌دادند: «برابری عدالت، این است درخواست ملت»، «همشهری گرامی باور نکن! بی‌آبی.»

کشاورزان اصفهان همچنان که بارها و هر هفته در دوشنبه‌های اعتراضی گفته‌اند، خواهان برگرداندن آب دزدیده شده زاینده رود هستند. آبی که توسط مسئولان سازمان آب، مافیای آب و سرمایه‌داران دولتی برای استفاده کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلف وابسته به سپاه پاسداران به سرقت رفته است.

گفتنی است که کشاورزان شب گذشته همچنان در سرمای شدید، با اصرار بر انجام خواسته‌های خود به تحصن ادامه دادند. آنها در رودخانه خالی از آب زاینده رود، در چادرهایی که طی این ۵ شبانه‌روز آماده کرده بودند، شب را به صبح رساندند.

کشاورزان اصفهان همچون دیگر کشاورزان ایران، زندگی و حیاتشان وابسته به آب است. آنها خواستار زنده بودن و جاری شدن آب در زاینده رود هستند.

سفردرمانی وزیر نیرو به دنبال اعتراض گسترده کشـاورزان اصفهان

لازم است گفته شود همچنان که طی دو روز گذشته در خبرها آمده بود، صبح امروز (جمعه) وزیر نیرو به اصفهان سفر کرد. هدف از این سفر، همچون سفرهای رئیسی به استان‌های مختلف، یک سفر تبلیغی است. علاوه بر اینکه بطور مشخص هدف از سفر وزیر نیرو به اصفهان، خاتمه دادن به اعتراض گسترده کشـاورزان اصفهان است.

وزیر نیرو در بین کشاورزان حاضر شد، اما در جواب اعتراض کشاورزان، به دادن وعده‌های توخالی پرداخت. وی در اظهارات خود، هدف اصلی یعنی همانا جمع کردن این اعتراض را بخوبی نشان داد. وی گفت: «شما باید صبر داشته باشید. من برای همین موضوع به اینجا آمده‌ام. می‌خواهم تا دو سال دیگر که به اینجا آمدم این مشکل حل شده باشد. پس باید صبر داشته باشید.»

اما کشاورزان در برابر این وعده وعید‌ها به اعتراض خود ادامه دادند. چرا که پیش از این و به طور مشخص روز قبل گفته بودند این سفردرمانی‌ها مشکلی حل نخواهد کرد. اگر بخواهند و اراده کنند همین الان می‌توانند آب را باز کنند. پس نبایستی به این وعده‌ها دل خوش کرد، بلکه به اعتراض و تحص خود تا جاری شدن آب در زاینده‌رود ادامه خواهیم داد.

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: