اطلاعیه کنگره دوم حزب چپ ایران (فدائیان خلق) پیرامون روز پایانی کار کنگره

روز یکشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ نوامبر چهارمین و آخرین روز کنگره‌ی حزب چپ ایران(فدائیان خلق) پایان گرفت. در روز پایانی، سند تدقیق اساسنامه از تصویب گذشت و مبنای مناسبات درونی حزب قرار گرفت.

 

روز یکشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ نوامبر چهارمین و آخرین روز کنگره‌ی حزب چپ ایران(فدائیان خلق) پایان گرفت. در روز پایانی، سند تدقیق اساسنامه از تصویب گذشت و مبنای مناسبات درونی حزب قرار گرفت.

کنگره مجموعه قرارهای ارائه شده به کنگره را جهت بررسی تفصیلی و اقدامات لازم در هر مورد از آن‌ها به شورای مرکزی منتخب خود سپرد.
کنگره با انتخاب  شورای مرکزی خود از میان رفقای داوطب پذیرش مسئولیت، ترکیب مسئولین حزبی  دور آتی را شکل داد و از منتخبین خود خواست تا تصمیمات کنگره را به بهترین وجه ممکن به اجرا بگذارند.
کنگره دو پیام خطاب به مردم ایران و دوستداران حزب صادر کرد که منتشر خواهند شد.

مصوبات کنگره طی روزهای آتی با گزارش تفصیلی انتشار خواهد یافت. کنگره با سپاس‌ از همه رفقای مسئول و دست اندرکار تدارک و برگزاری و با ابراز شادی از برپایی، پیشرفت و اتمام موفقیت آمیز کار خود و تصمیمات متخذه در آن، به کار خود پایان داد.

هیئت رئیسه کنگره حزب چپ ایران(فدائیان خلق) 

۲۴ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱
   

*****

اطلاعیه کنگره دوم حزب چپ ایران(فدائیان خلق)
پیرامون سومین روز کار کنگره

امروز شنبه ٢٢ آبان برابر با ۱۳ نوامبر سومین جلسه‌ی کنگره‌ی حزب برگزار شد. در دستور جلسه‌ی امروز، ادامه‌ی بررسی کار تدقیقی روی سند اساسنامه، شنیدن پیام‌های رسیده از احزاب و تشکل های سیاسی ایرانی و خارجی، پایان بردن روند رسیدگی و اتخاذ تصمیم نهائی روی سند "برنامه‌ی سیاسی" و به تصمیم گذاشتن بندهایی از سند آئین‌نامه‌ی نهاد مرکزی "رسیدگی به شکایات و داوری" (رشد) قرار داشت.

در بخش پیام‌ها آقای حسن شرفی از طرف حزب دمکرات کردستان ایران سخنرانی کردند و آن‌گاه پیام این حزب به کنگره ارائه شد. از طرف سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران آقای احمد آزاد پیام کمیته مرکزی این سازمان را خواندند. خانم مریم سطوت با اعلام ارسال پیام اتحاد جمهوریخواهان ایران به کنگره، سخنانی را ایراد کردند و آقای پرویز مختاری پیام هیئت سیاسی همبستگی جمهوری‌خواهان ایران را به اطلاع کنگره رساندند. از طرف سازمان‌های جبهه‌ی ملی ایران در خارج از کشور، آقای مهمنش پیام هیئت دبیران این سازمان‌ها را خواندند. آقای محمد مصری از سوی حزب کومله‌ی کردستان ایران صحبت نمودند و آقای فرزاد محمدی پیام کومله زحمتکشان کردستان ایران را قرائت نمودند. آقای موذنی پور پیام کمیته مرکزی حزب توده ایران را برای نمایندگان کنگره قرائت کردند.آقای خالد حسن پور نماینده حزب دمکرات کردستان از پیام این حزب به کنگره اطلاع دادند. سخنران بعدی آقای فرهاد فرجاد از حزب دمکراتیک مردم ایران بودند. 

تبدیل کنگره به مجازی، متأثر از گسترش پاندمی کرونا، نمایندگانی از احزاب چپ و ترقیخواه خارجی که قصد شرکت در کنگره حضوری را داشتند، اقدام به ارسال پیام ویدئوئی برای کنگره کردند. رفیق گریگور گیزی  رهبر سابق حزب چپ آلمان و حزب چپ اروپایی، خانم کورنلیا ارنست رئیس گروه مرتبط با ایران در پارلمان اروپا، رفیق پاسکال توره معاون روابط بین الملل حزب کمونیست فرانسه و مسؤل امور خاورمیانه، رفیق ژان رودریگز مسئول روابط بین الملل جبهه‌ی متحد چپ اسپانیا، که در ائتلاف دولتی در اسپانیا قرار دارند، رفیق سلام علی دبیر بین‌الملل حزب کمونیست عراق.  هم‌چنین، پیام‌های کتبی از احزاب و نهاد های زیر دریافت شد: حزب چپ آلمان، حزب چپ اروپائی، که مجمعی از ۲۸ حزب و سازمان اروپایی هستند، حزب کمونيست اسپانیا، جريان چپ مارکسیستی از مجموعه‌ی چپ اروپائی، حزب مردمی سوسیالیستی مصر، حزب خلق فلسطین، هماهنگی انجمن‌های فلسطینی در اروپا.

همه پیام‌های رسیده به کنگره منتشر خواهند شد.  

موضوع بعدی ادامه بحث روی طرح "برنامه سیاسی" بود که به تصمیم گیری رسید و این سند با ۷۵ درصد رای موافق کنگره، سند سیاسی راهنمای فعالیت حزب تا کنگره‌ی سوم  خواهد بود.
آئین‌نامه‌ی نهاد "رشد" پس از بررسی چند ماده دارای آلترناتیو، سرانجام به رای کنگره گذاشته شد و با ۸۶.۸ درصد آرای کنگره به تصویب رسید.

کنگره با این تصمیمات، روز سوم کار خود را پایان برد.

هیئت رئیسه کنگره دوم حزب چپ ایران(فدائیان خلق) 

   

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: