مرگ دردناک پاکبان شهرداری مشهد در اثر برخورد با خودرو

عبدالحمید ربانی پاکبان شهرداری مشهد در حین نظافت و ایمن سازی بزرگراه توسط یک کامیون زیر گرفته شد
یک پاکبان شهرداری مشهد در اثر تصادف جان خود را از دست داد. این حادثه صبح روز دوشنبه ۱آذرماه ۱۴۰۰ در منطقه ۲ مشهد روی داد. پاکبان جان باخته عبدالحمید ربانی نام داشت و متاهل بود. به گفته شاهدان راننده خودرو به‌دلیل سرعت زیاد و خواب آلودگی با این پاکبان برخورد کرد. وی در حین انتقال به بیمارستان جان داد.

این پاکبان بعد از پایان شیفت کاری در مسیر برگشت به محل سکونت خود بوده است. وی در حدفاصل میدان‌های قائم و فهمیده متوجه تعدادی کیسه‌های پیاز و سیب‌زمینی می‌شود که در مسیر تردد افتاده است. این پاکبان شهرداری مشهد برای جمع‌آوری و ایمن‌سازی مسیر بزرگراه اقدام می‌کند. اما در حین پاکسازی بزرگراه توسط یک کامیون که با سرعت بالا در حال حرکت بود زیر گرفته شد. عبدالحمید ربانی در حین انتقال به بیمارستان جان سپرد.

بیشترین تلفات انسانی در حین انجام کار مربوط به پاکبانان است

پاکبانان بیشترین تلفات انسانی را در حین انجام کار بر اثر برخورد با خورد دارند. یک فعال کارگری در مشهد اظهار داشت طی سال‌های گذشته تعداد زیادی از کارگران شاغل در شهرداری بدلیل تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

پیش از این نیز در تاریخ ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ یک خودروی پراید با یک پاکبان شهرداری در شهر مشهد برخورد کرد. این پاکبان محمد اسدی نام داشت و در لاین بی‌آ‌ر تی بولوار ملک‌آباد مشغول کار بود. وی قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست داد. راننده خودرو سواری بعد از برخورد با این پاکبان از محل حادثه متواری شد.

طی سال‌های گذشته تعداد زیادی از پاکبانان شاغل در شهرداری بر‌ اثر حادثه تصادف جان خود را از دست دادند. نامناسب بودن محیط کار و استفاده از روش‌های غیر ایمنی و سنتی برای نظافت معابر از عوامل مهم ایجاد تصادف است.

پاکبانان سال‌ها است بدلیل انجام کارهای سخت و طاقت فرسا و تامین نبودن معیشت دست به تجمع اعتراضی می‌زنند.

منبع: 
سایت ایران کارگر
برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: