چرا کلاب میدان آزادی توقیف شد؟
20.12.2021 - 21:30

حسين رزاق دو روز پیش شرح داد که  کلاب میدان آزادی توقیف شد

دیروز به اداره اطلاعات آمل احضار شدم که چرا کلاب میدان آزادی همچنان در دسترس است. در روز تعیین قرار هم گفته بودند که تا صدور حکم، کلاب باید تعطیل شود. چند روز پیش‌ترش نیز ویدا ربانی را به وزارت اطلاعات احضار کرده و به او هم گفته بودند که کلاب باید تعطیل شود. اما پس از آزادی بشرط وثیقه‌ی من، هر سه نفرمان همراه با امید معماریان تصمیم گرفتیم تا صدور حکم قضائی کلاب کلا تعطیل نشود و فقط اتاقی در آن برگزار نکنیم.

ولی امروز در اطلاعات آمل به من ابلاغ شد بنابر دستور قضائی کلاب میدان آزادی توقیف شده و باید از دسترس خارج شود و در صورت نادیده گرفتن این حکم و برگزاری هر اتاقی در این کلاب، من و ویدا ربانی بلافاصله بازداشت و به پنج سال زندان زندان محکوم خواهیم شد. این حکم بغیر از حکمی خواهد بود که دادگاه برای پرونده‌ی من با هفت اتهام دیگر صادر خواهد کرد.

در هرحال پس از شش ماه پرونده‌ی کلاب میدان آزادی هم بسته شد. شش ماه پس از شبی که با ویدا ربانی اولین اتاق را با موضوع بیانیه‌ی میرحسین موسوی برای تحریم انتخابات ریاست جمهوری برگزار کردیم و پس از چند روز، رفیق بسیار عزیز و شریفمان امید معماریان هم به ما پیوست. اما فکر نمیکردم آخرین اتاق این کلاب هم با موضوع چهار هزارمین روز حصر موسوی و رهنورد برگزار شود و کار کلاب بجائی برسد که چند تیم بازجوئی و کارشناسی وزارت اطلاعات در گزارشهای خود پیرامونش بنویسند «تأثیرگذارترین و جریان‌سازترین کلاب مخالف و منتقد نظام که از داخل کشور مدیریت میشود»

کلاب میدان آزادی توقیف شد اما برای رسیدن به آزادی از میدان‌های دیگری هم می‌شود رفت.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما