نگهداری یک زندانی با معلولیت ذهنی و روانی به مدت یک سال و پنج ماه در انفرادی گوهردشت

نقض حقوق بشر
وزارت اطلاعات و عوامل زندان، برای پروژه سازی، یک زندانی با معلولیت ذهنی و روانی را برغم وجود پرونده مستند اختلال روانی، در سلول انفرادی و تحت فشار و شکنجه نگه داشتند.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، ۲۹ دیماه ۱۴۰۰، سید شهاب شریفی نسب، زندانی اهل اهواز، مدت یک سال و پنج ماه، برغم معلولیت ذهنی و اختلال روانی حاد، برای پروژه سازیهای وزارت اطلاعات در سلول انفرادی زندان گوهردشت (رجایی شهر) محبوس بوده است.

سید شهاب شریفی نسب متولد و ساکن اهواز و فرزند احمد، در تاریخ۲۵ اردیبهشت سال ۹۳ بازداشت شد. وی که از معلولیت ذهنی و اختلال روانی حاد رنج میبرد، پس از بازداشت پدر، مادر، خواهر و دامادشان و اعمال فشار علیه آنها، در زیر شکنجه تن به اعتراف علیه خود داد، وی مجبور شد در مستندی با مضمون تلاش برای بمبگذاری حاضر شود.

شهاب ابتدا به عضویت در یکی از گروه‌های اهوازی متهم شد ولی پس از مدتی اتهام او به هواداری از گروه داعش تغییریافت.

وی با اینکه پرونده مستند اختلال روانی در بیمارستان نفت اهواز دارد و خانواده اش بارها این مساله را به دادستان و مراجع ذیربط اطلاع داده‌اند، اما نه تنها ترتیب اثری به شکایت آنها داده نشد بلکه این زندانی در زندان به شدت مورد آزار قرار گرفته است.

این شهروند در تاریخ۵تیرماه۹۹به یکی از سلولهای انفرادی بند امن زندان گوهردشت (رجایی شهر) منتقل و سرانجام پس از گذشت بیش از۱۷ماه، در ۱۶آذر۱۴۰۰به بند۷این زندان منتقل شد.

وی به عناوین مختلف توسط محرمی مسئول بند اطلاعات، شهبازی دفتردار زندان، محسن منصوری و احسان دوست، افسران زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته که موجب وخامت حال و در یک مورد باعث شکستگی لگن وی شده است.

سید شهاب شریفی نسب، توسط دادگاه انقلاب از بابت اتهام بغی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. نامبرده در تمام مراحل دادرسی (بازداشتگاه، بازپرسی و دادگاه) از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 

برگرفته از: 
سایت جوانه ها
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: