تجمع اعتراضی خریداران مسکن سابیر ۴ در پرند + فیلم

تجمع اعتراضی خریداران مسکن سابیر ۴ در پرند + فیلم
تجمع خریداران مسکن سابیر ۴ در اعتراض به خودداری این شرکت از تحویل مسکن‌های قراردادی در دفتر شرکت عمران پرند
خریداران مسکن سابیر ۴ بعد از سال‌ها انتظار برای تحویل مسکن‌های ثبت‌نام شده از دریافت مسکن محروم شده‌اند. به گفته متقاضیان معترض این شرکت کلاهبردار در یک کار غیرقانونی اقدام به فسخ یک‌جانبه قرارداد با متقاضیان کرده است. معترضان می‌گویند شرکت مزبور قصد دارد مسکن‌های ما را به قیمت روز به صورت خود مالکی در بازار به فروش برساند.

مالباختگان که تمامی دارایی خود در این قرارداد از دست داده‌اند، بعد از سال‌ها مستاجری در انتظار دریافت مسکن به‌سر می‌برند. اما اکنون با زورگویی و بی‌اعتنایی قضائیه روبرو شده‌اند. قضائیه نیز در حمایت از مدیر این شرکت حاضر به پاسخگویی به شاکیان نیست.

خریداران مسکن سابیر ۴ روز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه ۱۴۰۰، برای چندمین بار در دفتر این شرکت دست به اعتراض زدند.

معترضان بنرهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «بعد از سه سال خانه‌های ما چه شد؟»، «ما مستاجریم شرکت سابیر ۴ خانه ما چه شد؟»، «دادخواهی از سابیر، حمایت از عمران، خانه‌هایمان را بدهید!»

آنها در اعتراض به انجام نشدن وعده‌های مدیرعامل سابیر، محسن وطن‌خواهی نوشته بودند: «وعده شما به خریداران سابیر ۴ چه شد؟»

پیش‌تر در خرداد سال جاری وطن‌خواهی مدیرعامل شرکت عمران پرند، وعده حل مشکل پروژه سابیر‌ بین‌الملل را در عرض یک هفته داده بود.

اما به گفته متقاضیان معترض، شرکت سابیر بین‌الملل قصد دارد، واحدهای آماده واگذاری را با قیمت روز و به صورت خودمالکی در بازار به فروش برساند.

درحالی که خریداران مسکن سابیر ۴ از دو سال و دو ماه قبل تمامی اقساط خود را برای خرید این واحدها پرداخت کرده‌اند، هم‌اکنون با تقاضای ١٠٠ میلیون تومان مازاد بر مبلغ قرارداد از سوی شرکت سابیر بین‌الملل مواجه هستند.

پیش از این در شهریور سال جاری این متقاضیان از دادستان جدید پرند خواستار رسیدگی به پرونده شکایت خود شده بودند. اما تاکنون هیچ ترتیب اثری به شکایاتشان نشده است.

در آن تجمع آنها پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «ما خریداران پروژه سابیر بین‌الملل فاز ۴ با وجود داشتن قرارداد، فیش پرداخت وجه، بیش از یک‌سال از خانه‌دار شدن محرومیم. ما فقط به‌دنبال رسیدن به حق و حقوق هستیم. پس از چندین بار مراجعه به شرکت عمران پرند هیچ جوابی نگرفتیم.»

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: