رضا نبوی چاشمی جهت اجرای ۳۲ ماه حبس تعزیری روانه زندان مرکزی سمنان شد

رضا نبوی
سید رضا نبوی چاشمی پس از تهدید به اینکه اگر به زندان نرود منزل وثیقه گذار مصادره خواهد شد به اجبار روانه زندان شد

به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰، سید رضا نبوی چاشمی روز چهارشنبه ۶بهمن ۱۴۰۰ در شهر سمنان بازداشت و به زندان مرکزی این شهر منتقل شد. اتهام این زندانی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و توهین به مقامات حکومتی اعلام شد.

رضا نبوی در دادگاه انقلاب سمنان به اتهام «فعالیت در شبکه های اجتماعی و توهین به مقامات حکومتی» به ۳۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

رضا نبوی چاشمی پیش از این در ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ با هجوم مأموران اطلاعات به محل سکونتش در روستای چاشم، همراه با ضرب و شتم و توهین بازداشت شد. این زندانی سیاسی پس از بازجویی و ایراد اتهامات با اخذ وثیقه سنگین از زندان آزاد گردید.

پس از صدور حکم محکومیت ۳۲ ماه حبس تعزیری برای آقای نبوی، خانواده ایشان تحت فشار قرار گرفت که در صورت عدم معرفی خود به زندان، منزل وثیقه گذار مصادره خواهد شد.

رضا نبوی متولد سال ۱۳۶۴ بوده و از خانواده اعدام شدگان دهه ۶۰ است. نبوی برغم اینکه فعالیت سیاسی موثری نداشته و همراه با پدر خود در روستا به کار کشاورزی مشغول بوده اما به دلیل روابط فامیلی‌اش با مجاهدین اعدام شده در دهه ۶۰ همواره تحت فشار ماموران وزارت اطلاعات و سپاه بوده است.

زندان سمنان دور افتاده و فراموش شده!

یکی دیگر از خویشاوندان رضا به نام علیرضا نبوی چاشمی نیز با اتهام مشابهی بازداشت شده و به ۱۵ ماه حبس محکوم گردیده و اکنون در زندان مرکزی سمنان محبوس است. این زندانی سیاسی برغم رنج بردن از بیماری‌های مختلف، از حداقل رسیدگی‌های پزشکی محروم است و تا مدتی قبل با بهانه شیوع کرونا از داشتن ملاقات نیز محروم بوده است.

زندان مرکزی سمنان یکی از بدترین زندان‌های دیکتاتوری ولایت فقیه است. زندانی سیاسی مریم  اکبری منفرد نیز به این زندان تبعید شده است. وکیل زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد در مورد شرایط نگهداری اش در این زندان نوشته بود: «وضعیت چگونگی ملاقات با وی در پی انتقالش از زندان اوین به زندان سمنان بسیار سخت شده است. شرایط خانم منفرد در زندان سمنان به هیچ عنوان مناسب نیست‌ و برای موکل و خانواده او، محدودیت‌های بیشتری نسبت به قبل اعمال شده است؛ محدودیت هایی که هیچ‌ یک محمل قانونی ندارند!»

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

 
 
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: