چرا قیمت نفت بازهم افزایش یافت؟
22.03.2022 - 07:52

 

Missing media item.

قیمت نفت صبح سه‌شنبه در بحبوبه بررسی تحریم نفت روسیه در اتحادیه اروپا و در پی حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، افزایش یافت.

قیمت نفت برنت با افزایش دو دلار و ۵۱ سنتی به بیش از ۱۱۸ دلار در هر بشکه رسید و قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت با دو دلار و ۲۱ سنت افزایش در هر بشکه، به بیش از ۱۱۴ دلار رسید.

به نوشته رویترز برخی کشورهای اروپایی در حال بررسی تحریم نفت روسیه هستند. وزرای خارجه اتحادیه اروپا در مورد اینکه آیا به ایالات متحده در تحریم نفت روسیه بپیوندند یا خیر اختلاف نظر دارند و برخی کشورها از جمله آلمان استدلال می‌کنند که این اتحادیه بیش از حد به سوخت‌های فسیلی روسیه وابسته است.

در همین حال، عربستان سعودی نیز هشدار داده است که مسئولیتی در قبال اختلال در عرضه جهانی نفت به دنبال حملات حوثی‌های مورد حمایت ایران به تاسیسات نفتی این کشور نخواهد داشت.

هشدار عربستان سعودی پس از آن ابراز شد که ائتلاف نظامی به رهبری ریاض اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران شامگاه شنبه و بامداد یکشنبه به برخی از مراکز غیرنظامی از جمله یک کارخانه توزیع فرآورده‌های نفتی آرامکو در جده حمله کردند.

ائتلاف نظامی به رهبری ریاض با اشاره به اینکه این حملات باعث آتش‌سوزی در یکی از مخازن شد اما حریق کنترل شد و تلفات جانی در پی نداشت، افزود که حوثی‌ها در این حملات از موشک‌های کروز ساخت ایران استفاده کرده‌اند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما