رفتن به محتوای اصلی

چرا آقای زید آبادی این همه عناد با اپوزیسیون خارج از کشور دارد؟
06.10.2022 - 07:46

 

بار دیگر آقای زید آبادی اپوزیسیون خارج را افرادی که" هنری جز دشنام گوئی ندارند" مورد انتقاد قرار داده است. 

دو سال قبل آقای حسن زید آبادی در جواب اعتراض من نسبت به توهینی که به اپوزیسیون خارج کشور کرده و "آن ها را بازیکنان هزار تکه در زمین کثیف امریکا خوانده بود. که حتی توان جمع شدن ساده دور هم را هم ندارند." نوشت که ایشان "چه هیزم تری بمن فروخته اند. که دست از پوستین آنان بر نمی دارم."

دوستانی چند بمن انتقاد کردند که ایشان یکی از چهره های موجه اصلاح طلبان است که حداقل مانند اکثریت آن ها گوشه عافیت نگرفته وبه همان جوی باریکه حاشیه حکومت بسنده نکرده است. باید حرمت نگاه داشت. انتقاد ازمن" که همه نمی توانند ابوالفضل قدیانی یا میرحسین موسوی شوند. تمام قد در برابر حکومت و ولی فقیه مستبد و خودرای لجوج بیاستند. هر کدام از اصلاح طلیان تولرانس معینی دارند.آقای تاج زاده ، آقای زید آبادی نیست. همین حد هم که ایشان در سیمای ناصح حکومت یکی به میخ می زنند ویکی به نعل وهر از گاهی برخی مسائل مبتلا به جامعه پیش را می کشد وبه حاکم حرف گوش نکن یاد آوری می کنند!احترام باید نهاد. شیوه ایشان که همیشه ترس از سوریه ای شدن ایران دارند را باید درک کرد. این همه مسائل مختلف در جامعه هست! تو به آن ها بچسب."

اما حال من با دیدن مقاله بازبه گونه ای تحقیر آمیز وبا همان نگاه عاقل اندر سفیه ایشان در مورد اپوزیسیون خارج از کشوردر سایت ایران امروز که ایشان آبونمان دائمی این سایت اپوزیسیون خارج از کشورند. . نصیحت دوستانی که هنوز دل به اصلاح طلبان خوش کرده اند.فراموش کرده وخود را بعنوان کسی که سال ها برای تجمع و هم گرائی اپوزیسیون خارج از کشور ومیلیون ها انسان ارزشمند ایرانی که زیر فشار حکومتی بغایت مستبد و جنایتکاربناگزیر ترک وطن کرده اند..تلاش می کنم. خود را موظف دیدم که جوابی کوتاه به ایشان بدهم .

از نظر من امروز هیچ ایرانی وطن پرست و آزادی خواهی نیست که از این قتل فجیع مهسا امینی جگر خون نشده و از صمیم قلب خواهان برچیده شدن بساط ظلم این حکومت و حاکم جبار آن نگردیده باشد .

هیچ ایرانی دل در گرو آزادی بسته ای نیست که از خیزش ،هم گرائی و صفوف گاه چند کیلو متری ایرانیان خارج از کشور در محکوم کردن جنایت جمهوری اسلامی عیقا احساس شادی وقدرت نکرده باشد.

دیدن تجمع پنجاه هزار نفری تورنتو ،چند ده هزار نفری استهکلم.حضور چهره های مطرح سیاسی و هنرمندان در این تجمعات چه شورغریبی در داخل و خارج کشور ایجاد کرده است.

جناب زید آبادی تقلیل این جمعیت تحصیل کرده ومتخصص ایرانی به چند نفر اعتشاش گر که می تواند عوامل جمهوری اسلامی باشد نه کاریست در شان شما.

" آنها وقتی مشاهده می‌کنند که عده‌ای به نام اپوزیسیون جز دشنام‌گویی هنری ندارند و حتی حضور گزارشگر بی بی سی را هم در فاصله‌ای دور از محل تجمع خود تحمل نمی‌کنند و با فحاشی و اهانت او را به برخورد فیزیکی تهدید می‌کنند، با خود می‌گویند خب، با وجود افرادی با این سطح از مدنیت و فرهنگ، قرار است با “تغییر رژیم” در ایران چه نوع نظمی مستقر شود که ما خود را درگیر هزینه‌های آن کنیم؟"

تعحب می کنم از آدم نکته سنجی که وقتی به ایرانیان خارج از کشور می رسد چیزی جز مشتی در بهترین حالت خوش باور نمی بیند که شرایط ایران را آن طور که شما می بینید نمی بینند.خبر از سیاست سیاستمداران کشور هائی که در آن کار و فعالیت می کنند ندارند.

شما که رصد ستاره در آسمان می کنید !اما آنچه که بیست روز است در بغل گوش شما می گذرد نمی بینید. حداقل همدردی و همگامی با مبارزان جوان معترض به حکومت اسلامی نمی نمائید؟چگونه بهتر ازاپوزیسیون خارج از کشور ازمسائل خارج با خبرید؟ جناب زید آبادی شما که اپوزیسیون خارج وخارج نشینان را قبلا افرادی "تقسیم شده به هزار تکه که در زمین کثیف امریکا بازی می کنند." مورد خطاب قرار می دادید. امروز که آن هزار تکه ادعائی شما بیک تن واحد به صفوف چند ده هزار نفری با گسترشی باور نکردنی در سراسر جهان تبدیل شده چه می گوئید؟

درد آورست که کوچکترین نشانی از همدلی بعنوان یک ایرانی تحصیل کرده نسبت به جامعه با ارزش ایرانیان خارج از کشور ندارید! مقاشی همراه با ذره بینی بدست گرفته. در میان این همه نظم! در میان این همه چهره های مطرح. بدنبال چهار نفرهتاک که هیچ سنخیتی با این جمعیت متین ندارند !می گردید .

آن ها را برجسته می کنید وبکل این همبستگی غرور آفرین ایرانیان خارج از کشور تعمیم می دهید.نمی بیند دهها ایرانی نماینده پارلمان در این کشور ها را. نمی بینید رئیس مجلس ایرانی نروژ را.

شما چه بپذیرید و چه نپذیرید.اتحاد و حمایت عظیم ایرانیان خارج از کشور که خوشبختانه برعکس عناد حاکمیت وتنگ نظران داخلی از احترام دولت ها ومردم بر خور دارند.رکنی تاثیر گذار در بین مردم بخصوص جوانان حاضر در صحنه مبارزه امروزند ! نیروئی دلگرم کننده !پشتیبان!امید آفرین ! انعکاس دهنده بزرگ جنبشی که درایران جریان دارد.نیروئی تاثیر گذار در خارج.

افکار عمومی خارج و دولت ها این جنبش همبستگی را برعکس شما با چند نفر صحنه خراب کن و افراد افراطی نمی شناسند. شرکت کنندگان در این صف هم بستگی، خوشبختانه از احترام وجایگاهی در خور درکشور های مهمان پذیر خود در محل کار وزندگی بر خوردارند.

بهتر است که بجای تخم دو دلی و یاس پاشیدن درون ما و مبارزان جوان در میدان !روی سخن خود به همان مخاطب حرف گوش کن خامنه ای داشته ودست از "پوستین ما" بر دارید.! ابوالفضل محققیr

 براي اعترافات اجباري دنباله دار، براي دردي كه از پس آن مي آيد. براي باري كه از پس اين اعترافات به دوش كشيدند، كشيديم. شروين تنها نيست. ما همچنان براي … را مي شنويم. همراه با او مي خوانيم، اميدوار مي شويم ، اشك مي ريزيم و لبخند مي زنيم.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

Babak Sasani

دشمنی با ایرانیان خارج کشور از صدا و سیما برای ملت ایران بیش از عربده های نماز جمعه ای معنی ندارد، شاید برای زید آبادی ها نانی شود از بیت اسلامی . لابی‌های جمهوری اسلامی از سوراخ‌های دمکراسی در سایت های خارج کشور مثل گویا و ایران امروز زوزه میکشند.

جمعه, 07.10.2022 - 08:43 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Saber Ahmadi

آنچه را كه آقاى محققى عزيز اينجا مطرح كرده اند را زيدآبادى دغلباز خيلى خوب مى داند و اين اولين بار نيست كه او در قالب يك روشنفكر ، به جنايتكاران رژيم آخوندى خدمت مى كند ، او بارها و بارها اين وظيفه ضد ملى را در لحظاتى كه رژيم توسط ملت ايران به گوشه رانده شده و گلويش در چنگ ملت است وارد صحنه مى شود و با ادا و اطوارهاى روشنفكرانه و ريختن اشك تمساح براى مردم ، سعى در بهم زدن اتحاد و يگانگى داخل و خارج شده و به بهانه رفتار غلطى كه همكاران اطلاعاتى او در خارج كشور انجام مى دهند ، خارج را بى اعتبار كرده و از اين طريق به اربابان ضدملى و خائنش خدمت كند ! افشا و طرد اين عنصر خودفروخته ( و نه تلاش بيهوده براى ارشادش ) وظيفه تك تك ايرانيانى است كه خواهان رهايي از شر حكومت آخوندى و مزدوران رنكارنگش در هر فرمى هستند .

جمعه, 07.10.2022 - 08:42 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Hassan Amanatbari

نکته جالب در ارتباط با زیدابادی اینست.

که ایشان هنوز در همان سال‌های که به تسخیر سفارت امریکا هجوم اوردند ایست فکری دارند. آقای زید ابادی هنوز در غلطیدن در میان دایره ضد امپریالیستی و ایده های ایدنولوژیکی پوسیده گذشته مانده اند.

ایشان تغییر و تحول جهانی را نمیبینند. و یا نمیخواهند ببینند.

او هم همانند هزاران ایرانی دیگر که اسیر ذهن سیاست باصطلاح ضد امپریالیستی چون خامنه ای جلاد مانده است.

در دایره ایدنولوژی اسلامی پوسیده و کهنه پرستی چه بخواهد و یا نخواهد مانده.

جالب توجه است که شستشوی مغزی فقط در میان مردم عادی نیست که عمل میکند بسیاری از روشنفکران چون زید ابادی هم دچار این بلیه شده. و اسیر شدن در ایدنولوژی اسلامی که حقیقت و واقعیتها را وارونه ببینند و بخورد دیگران بدهند و در این دایره همانند زنبوری که ضربه به مغزش خورده ودور خود میچرخد و آخر سر به نقطه سکون خود بر میگردد دچار شده.

تغییر را نه درزمان، نه درمکان،نه درشرایط، نه دروضعیت جهانی و محلی را نمیتواند تشخیص دهد.

ایدنولوژی پاسیفیسم را تقویت میکند بهمین دلیل محکوم بدرجا زدن میکند.

وضعیتی که زیدابادی بان دچار شده.

جمعه, 07.10.2022 - 08:41 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.