رفتن به محتوای اصلی

درمان یک قاتل در برنامه زنده رادیویی
05.11.2012 - 21:32

"رادیو یک" سوئد از دو هفته پیش هر چهارشنبه از ساعت 10 تا 11 برنامه ای زنده با عنوان "در روان یک قاتل" پخش میکند که در آن زنی روانشناس به اسم " اوا روس" سعی میکند به درمان مردی به نام "قاضی" بپردازد که به دلیل قتل زنش شش سال در زندان بوده. "قاضی" از جنایت خود پشیمان است و می خواهد دوباره به عنوان جزیی از جامعه به زندگی عادی بپردازد و با فرزندان خود ارتباط برقرار کند.

درست بعد از این برنامه، شنوندگان می توانند از ساعت 11 تا 12 با اوا روس وارد بحث پیرامون جنایت و مجازات، و آشتی و بخشش شوند. اوا روس در صفحه رسمی "رادیو 1" می گوید ما باید دلایل ارتکاب جنایت را که ریشه در تجربیات فرد - به ویژه تجربیات دوران کودکی اش- دارد، درک کنیم. با اینکه قتل در کل و قتل همسر به طور خاص جرمی غیر قابل بخشش است، ولی ما باید به کسانی که مجازات شده اند و دوران زندان خود را پشت سر گذاشته اند، کمک کنیم تا دوباره جذب جامعه شوند. قاتلین هم از همان حقوقی برخوردارند که بقیه شهروندان، و این حق هر انسانی ست که برای بهتر شدن وضع روحی اش کمک و امکانات دریافت کند.

اشاره: از طریق وبلاگ زنانه ها از این برنامه رادیویی باخبر شده و به سایت رسمی رادیو رفتم. متن معرفی برنامه را به "مترجم گوگل" دادم تا به آلمانی ترجمه کند و دیدم ترجمه اش نسبتا خوب است. آن را به فارسی ترجمه کردم و برای یکی از دوستان که سوئدی بلد است، فرستادم تا با متن اصلی مقایسه کند. خوشبختانه ترجمه گوگل از سوئدی به آلمانی از نظر محتوایی ایرادی نداشت. همینجا جا دارد از این دوست عزیز تشکر کنم که زحمت مقایسه را به دوش گرفت. 

معرفی این برنامه در سایت رسمی "رادیو 1"

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

آزاده سپهری

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.