رفتن به محتوای اصلی

توضیح و پوزش در مورد یک خبر فیک که بسیار حرفه ای تنظیم شده بود
18.09.2022 - 13:43

توضیح و پوزش
متنی به امضای ستوان شیرازی در سایت « جانبازان جنگ، معترض به حاکمیت» درج شد که در آن نویسنده خود را جمعی گشت ارشاد و حاضر در محل بیهوش شدن مهسا عنوان نموده و با ذکر جزییات، افشا کرده بود که شخصی به نام  سید عباس حسینی، سرهنگ پاسدار و فرمانده گشت ارشاد تهران، با ایراد ضربه مشت بر جمجمه مهسا، سبب خونریزی مغزی و مرگ او شده است. من این افشاگری را به نقل  از صفحه آقای سحر خیز و با حصول اطمینان از این که سایت جانباران ، پایگاهی معتبر است، بازنشر کردم. دوستان زیادی به من تذکر دادند که احتمالا در تله «فیک نیوز » افتاده ام. تا این لحظه بر من روشن شده است که فقط یک سرهنگ سید عباس حسینی وجود داشته است که در اسفند ۱۴۰۰ به سمت معاون فرمانده سپاه قدس گیلان منصوب و در اردیبهشت ۱۴۰۱ در گذشته است و چنین سرهنگی در مقام فرمانده گشت ارشاد تهران در گوگل قابل شناسایی نیست. علاوه بر این، کالبد شکافی حرفه ای متن هم به تناقضاتی راه می برد. من تردیدهایم را به آقای سحرخیز منتقل کرده ام. ایشان هنوز به این نتیجه نرسیده اند که ممکن است در تله فیک افتاده باشند. من اما، به احتمال بسیار بالا رسیده ام که دچار بی احتیاطی شده و در دام فیک نیوز افتادم. 
من تردید ندارم که صحنه واقعی مرگ مغزی مهسا ، چیزی شبیه صحنه مندرج در این متن بوده است و جسم سختی بر جمجمه مهسا فرود آمده است.  مسول این فاجعه هم نظام متکی بر گشت ارشاد است. ما اما، برای دفاع از حقیقت نیازی به دروغ نداریم.
از همه دوستانی که با دیدن این متن دچار برداشت نادرست از صحنه قتل شدند، پوزش می خواهم و از دوستانی که هشدار و تذکر دادند سپاسگزارم و درس می گیرم که بیشتر گز کنم و دیر تر ببرم 
پست های مربوطه را هم حذف می کنم.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

کیانوش توکلی

پیام فضلی به نقل از روایتهای یک پزشک فعال و شاغل در بیمارستان کسرا که در حال انجام وظیفه بود و شاهد مکالمه های چند مامور نیروی انتظامی در خصوص مرگ مهسا امینی که با 11 ضربه بر سر او به بیمارستان اورده شده بود هشدار داده است قبل از اوردن این شخص (مهسا امینی) ماموران گشت ارشاد به زندگی او پایان داده بودند یک جسمی بی جان اورده بودند

د., 19.09.2022 - 07:17 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

احتمالا خبر درست  بود و منبع خواسته به اصطلاح  رد گم بکنه  و به این خاطر داستان پردازی کرده است ، احتمال دیگر کار دستگاه اطلاعاتی بود که در جهت بی اعتماد سازی ….   و این خبر را منتشرکرده است ولی براستی حکومت چه سودی از این خبر فیک می برد ؟

ی., 18.09.2022 - 15:30 پیوند ثابت
امرالله ابراهیمی

گرمترین سلام‌ها خدمت جناب Kianosh Tavakkoli گرامی و عزیز. باندهای مافیایی - تروریستی سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات، این نامه و "افشاگری" را هم همچون همیشه طوری تنظیم کردند که راحت به‌توانند جعلی بودنِش را به اثبات برسانند. در این "افشاگری"، یک سرهنگ پاسداری که مدت‌ها قبل مرده بود را به عنوان قاتل زنده یاد ژینا امینی معرفی کردند تا ضمن مخدوش کردن همه چیز، طیفی را علیه ما همراه سازند.  
تقصیر شما نبود. نامه را یکی از نفوذی‌هایِِ افشا نشدۀ سپاه پاسداران در صفوف اپوزیسیون، سه روز پیش منتشر کرد و همین موجب شد که کند و کاو بیشتری در این مورد صورت گیرد و خوشبختانه سریع لو رفت و تیرشان به هدف نخورد. 
به هر حال، خوب شد که ضمن عذرخواهی، جریان را توضیح دادید تا موجب هوشیاری و دقت بیشترِ دوستان در این‌گونه موارد گردد. هر چند به قول جناب آقای اسماعیل مرادی گرامی، مشکلِ خیلی از اینان در ناآگاهی‌شان نبوده و نیست و بیشتر به دنبال 👍و ❤و توجّـه‌اند و برای‌شان اصلا مهم نیست که آب به آسیاب چه کسانی می‌ریزند. 
پوزش و عذرخواهی‌تان، نشان از صداقت شما در مبارزه دارد و باید از آن درس گرفت. باشد که دیگر دوستان هم چنین شهامتی را داشته باشند و به دانند که اعتراف به اشتباه، قصور و تقصیر، نه تنها از شأن، منزلت و اعتبار آدمی نمی‌کاهد، بلکه به آن می‌افزاید. 
درود و سپاس مرا پذیرا باشید ❤❤❤🌹🌹🌹❤❤❤

ی., 18.09.2022 - 14:57 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

Esmail Zargarian ولی طرف خیلی حرفه ای نوشته که عین واقعیت است ، در واقع مهسا در اثر ضربه به سرش فوت کرده است ولی منهم موافقم که دروغی که راست بود/ وگرنه چه دلیلی داشت که جسد مهسا را به پزشک قانونی نبرند، این ها  واقعا جنایتکار ن، زحمت جعلی بودن را بده بدست این نا بکاران، منهم خبر را حذف نکردم و نخواهم کرد

ی., 18.09.2022 - 14:03 پیوند ثابت
نظرات رسیده

اسماعیل زرگریان :کیانوش جان   بحث ما چگونگی کشته شدن مهسا نیست   بحث جعلی بودن خبر و مجهول بودن  چنین نام و نشانی هست . براستی این آقا چرا عکس خود را منتشر نکرده است؟  برو نام ایشان را سرج کن ببین چه میبینی؟ این آقا خانه اش آپارتمانی اش " در یک طبقه"  با محل حادثه چقدر  فاصله داشت تا براحتی بتواند بشنود "سرش گرفته بود جیغ می کشید. 
یکی از خواهران به سمتش رفت و گفت، خانم جیغ نزن یک تعهد می دهی و تا یک ساعت دیگر آزاد می شوی. اما چنان ترسی در دخترک بود که گمان کنم اصلاً حرفهای او را نمیشنید و به جیغ زدن ادامه می داد و می گفت ولم کنید." وبعد میگوید " ناگهان فرمانده یگان ارشاد سرهنگ پاسدار سید عباس حسینی که عازم کربلا هم بود و برای شرکت در مراسم اربعین ساعاتی قبل در صبحگاه از تمام نیروهای یگان طلب عفو و حلالیت کرده بود، در حالی که از شنیدن صدای جیغ دخترک خیلی عصبانی به نظر می رسید وارد معرکه شد و با مشت محکمی بر سر مهسا ضربه زد و گفت : خفه شو  دختره بدکاره"   معلوم نیست  آپارتمان چقدر با خیابان فاصله داشت و راوی در کدام طبقه  سکونت داشت که بتواند  راحتی بشنود ؟ویا اینکه چرا با تلفن چرا فیلم نگر فت و یا ضبط نکرد؟ شاید تلفن نداشت  قابل قبول ودرسته . مهسا   ، عصر روز سه شنبه ۲۲ شهریور همراه دخترخاله‌اش بود که توسط ماموران گشت ارشاد و ظاهراً در مترو شهید حقانی تذکر دریافت مَی کند." نزدیک مترو  بعد در گزارش از سایت فرارو چنین آمده است"عصر روز سه‌شنبه ماموران گشت ارشاد «مهسا امینی» را در بزرگراه شهید حقانی همراه با بردارش که در محل حاضر بوده بازداشت می‌کنند." دقت کنید دستگیری در بزرگراه  شهید حقانی صورت گرفت. در خاتمه این خبر مشکوک وباید تحقیق شود.

ی., 18.09.2022 - 14:01 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

 

بله، درست است. هم آن کلیپ " وداع با مهسا" جعلی بود و هم آن نامه "افشاگری". فردی را که در آن نامه به عنوان قاتل زنده یاد مهسا امینی معرفی کردند، مدت‌هاست که فوت شده و شاید کفن او هم پوسیده باشد. الان 
کانال خبرگزاری مهر نوشت: فیلم وداع پرستاران کذب است.
فیلمی در فضای مجازی در حال انتشار است که نشان می‌دهد پرستاران یک بیمارستان در حال وداع با بیماری هستند که گویا از دنیا رفته است و با نثار گل از او خداحافظی می‌کنند. برخی از افراد تصور کرده‌اند این فیلم متعلق به مهسا امینی است که در بیمارستان کسری تهیه شده و پرستاران با او وداع می‌کنند.
این فیلم متعلق به بیماری است که در ارومیه دچار مرگ مغزی شده بود و اعضایش بدنش را اهدا کردند. این بیمار در بخش آی سی یو نورولوژی بیمارستان امام ارومیه بستری شده بود. بنابراین فیلم منتشر شده ارتباطی با بیمارستان کسری در تهران و مهسا امینی ندارد.

ی., 18.09.2022 - 13:59 پیوند ثابت
امرالله ابراهیمی

گرمترین سلام‌ها خدمتِ جناب Kianosh Tavakkoli گرامی و عزیز. در آن نامه و "افشاگری" که آقای Sam Mainz اصرار دارند از "منبع درستی به ایشان رسیده است"، کسی را به عنوان قاتل مهسا معرفی کردند که در اردیبهشت ( آپریل) امسال بار سفر را بست و به خمینی پیوست. حالا چطور توانسته از قبر بیرون آید و #مهسا_امینی عزیز ما را به قتل برساند، معمایی است که حتی آقای Ali Bisetareh هم در حل آن عاجز است و انشتین دیگری را طلب می‌کند 😃 
آری، 
برای پیشرفت و انجام هر کاری، باید دانشِ لازمه در آن زمینه را کسب نمود. مبارزه با باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران، از این قاعده مستثنی نیست و چه بسا به توجّهات بیشتری هم نیازمند است. اگر علم و درایتِ لازمه در ابن امور را نداشته باشیم، آنان ما را با انگشت کوچک خود می‌گردانند.
از توجه‌تان سپاسگزارم و بهترین‌ها را برای‌تان مسألت دارم ❤❤❤🌹🌹🌹❤❤❤

ی., 18.09.2022 - 13:57 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.