رفتن به محتوای اصلی

گشت ارشادهای درونتان را مهار کنید
05.10.2022 - 14:37

هانا آرنت میگه در "جامعه‌ای که به دروغ‌گوییِ سازمان یافته روی می آورد ودروغ گفتن تبدیل به اصل کلّی می شود و به دروغ گفتن درموارد استثنایی اکتفا نمی کند؛"صداقت" به خودی خودتبدیل به یک عمل سیاسی میشود". چند هفته پیش، زنان در سنندج روسری از سر برداشتند، بعد، زنان زیادی در خیابان های ایران روسری از سر برداشتند. زنی به اعتراض به قتل حکومتی مهسا امینی موی خود را برید، زنان بسیاری موی خود را در خیابان ها بریدند و سر تراشیدند. زنی روسری خود را به آتش کشید، زنان بسیاری روسری ها را سوزاندند!
این بار نیلوفر فولادی با بدن برهنه در تجمع اعتراضی ظاهر شد، و رژیم به وحشت افتاد چراکه می ترسید زنان بسیاری در خیابان های ایران برهنه شوند و تصویر زنان برهنه در خیابان های ایران، برای این رژیم دیکتاتور مذهبی، فاجعه بار خواهد بود. پس به دروغ پراکنی و شایعه سازی علیه او برای بدنام کردن او دست زد، و او را به جاسوسی برای رژیم متهم کرد و گفت "پلیس او را دستگیر کرده است"! خود خانم فولادی در ویدئویی صحبت کرد و گفت که شایعۀ دستگیریش دروغ است. همینطور توضیح داد که این یک اقدام فردی ست و البته کسی را دعوت به برهنگی نمی کند. 
این بار اما، بسیاری از مردم بدون اینکه این "خدعۀ" رژیم را درک کنند، دروغ های رژیم را با آب و تاب بازپخش کردند و نوشتند "الان در این مرحله، جای این نوع کارها نیست"! 
در این مرحله و در همۀ مراحل بعدی، زنان صاحب، اختیاردار و تصمیم گیرنده برای بدن خود هستند. لطفا اول گشت های ارشاد درون ذهن های خودتان را منحل کنید، بعد به رژیم و گشت های ارشادش اعتراض کنید.

 

 

شایعه دستگیری نیلوفر فولادی؛ توسط دستگاه اطلاعاتی رژیم سفاک خامنه ای وسیعا پخش شد بود؛ حقیقت ندارد

شایعه دستگیری نیلو فر فولادی مبنی بر جاسوسی برای جمهوری اسلامی که پلیس هلند او را دستگیر کرده است در واقع جعلیا ت دستگاه اطلاعاتی رژیم سفاک خامنه ای  بود  ، این شایعه وسیعادر ۲۴ ساعته گذشته  پخش شد  و  مردان زن ستیز ی که فلسفه لخت شدن را نمی دانند و آن را ناموس زن می پنداران  هم به باز پخش تبلیغات اخوندی کمک کردند 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

Moj Taba

 

در مورد محور اول، در مقاله منتقدین با عنوان‌ گشت ارشاد سرکوب میشوند و شما هم در کامنتتان آنها را کسانی که بدن‌زن را ناموس می دانند نامیده اید. اینکه الان این حق را به سایرین می دهید که حر کت را نقد کنند یک‌گام به جلو است.

دوم‌اینکه شایعه ی دستگیری دروغ بوده که البته دروغ بوده ولی چرا باید قبول کنیم کار رژیم بوده؟ خب این حرکت هم یعنی لخت شدن ایشان هم به نفع رژیم بوده پس من هم میتوانم بگویم پس ايشان مزدور است؟

لخت شدن در اروپا و آمریکا شناخته شده است ولی ما از ایران صحبت می کنیم.

لخت شدن زنان در خیابان را بله دیده ایم ولی نه در تظاهرات برای احقاق حقوق زنان.

چ., 05.10.2022 - 21:01 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

1- می توان با این روش (لخت شدن) در یک حرکت جمعی مثل تظاهرات به لحاظ تاکتیکی مخالف بود(مثلا به حرکت اعتراضی ما ضربه خواهد زد)2_ از دیروز تا حالا شبکه های اجتماعی پر شد از این شایعه که خانم نیلوفر را پلیس هلند به جرم جاسوسی دستگیر کرده است که هزار درصد دروغ بود و هست 3_ از آنجا که این شایعه بسود رژیم سفاک اسلامی است ؛ و می شود با اطمینان گفت که این شایعه توسط ارتش سایبری در درون شبکه های اجتماعی دمیده شده است4_ لخت شدن حداقل در اروپا و امریکا بعنوان یک روش اعتراضی بخصوص از سوی فیمینیست ها شناخته شده است5_ همه ما در شبکه های اجتماعی زنان کاملا لخت را در خیابانهای ایران دیده ایم بعبارت دیگر حتی بسیاری از مردم , بطور عادی از کنار این خانم ها رد شده اند و این صحنه ها چیز عجیبی در ایران امروز نیست.6_ موضوع بهره برداری هم از ان حرف هاست ؛ کیهان شریعتمداری از کدام موضوعی بهره برداری نکرده است؛ اصولا گوش مردم به این گونه حرف های رسانه های داخلی کشوری بسته است

چ., 05.10.2022 - 20:43 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Moj Taba

 

سال پنجاه و هشت عده ای بنا به ماهیت رژیم که ضد خلقی بود حق داشتند مبارزه ی مسلحانه کنند. و این کار را کردند.

حالا اگر کسی بهشون می گفت حرکت چپ روانه است می گفتند اینها رفقای ما را در کردستان کشته اند و ضد خلقی هستند پس ما حق داریم باهاشون مبارزه ی مسلحانه کنیم.

حق هم داشتند ولی استفاده از این حق به زیان ما شد.

ربطش واضحه

هر حقی رو نمیشه در هر شرایطی استفاده کرد

اگر این خانم لخت می رفت مهمانی یا قدم میزد هیچکس نباید اعتراض می کرد ولی این کار در تظاهرات انجام شده، و اکت سیاسیه

و این نقد را خفه کردن با مارک گشت ارشاد نوعی شارلاتانیسم است

چ., 05.10.2022 - 20:27 پیوند ثابت
نظرات رسیده

لیلی عدلی

نمیشه به طالبان حکومتی گفت که این خانم فردی عمل کرده. چرا که بعد از این ماجرا دخترها کتک خوردن با عنوان اینکه دنبال چی هستی میخوایی لخت بشی. زن حق تمام قد بر بدن خود دارد بدون هیچ ترديدی. حرکت فردی برازنده و عالی ایشون تاثیر منفی در حرکت جمعی داشت چه اگاهانه و چه ناآگاهانه.

چ., 05.10.2022 - 20:25 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Ahmad Purmandi

جز راست نباید گفت، هر راست نباید گفت. هر مرد یا زنی حق دارد طلاق بگیرد. استفاده از این حق را به مصلحت دانستن یا نداستن، انکار آن حق نیست. صد تا مثال دیگر هم می توان زد. اگر کاری بکنیم که پاس گل به کیهان شریعتمداری باشد، از حق مان در بد جایی و بد موقعی استفاده کرده ایم. نمونه اش کنفرانس برلین و لخت شدن دو تن از خانم های معترض. نتیجه را همه می دانند. آن کار چه آورد و چه را از بین برد؟ کاری نکنیم که اگر در جایگاه فرمانده ارتش سایبری بودیم آن کار را به پرستو هایمان توصیه می کردیم .

چ., 05.10.2022 - 20:23 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.