رفتن به محتوای اصلی

فوتبال را تحویل رژیم ندادیم از اول در اختیارش بود
28.11.2022 - 03:44

آیا میتوانید عکس بالا را ببینید و این تیم را بازهم تیم مردمی بنامید که «رژیم از دست ما بیرون کشید؟». شماهایی که انقلاب کردید میتوانید عکس بالا را ببینید و احساس نکنید یکی مشتی به سنگینی 44 سال توی دهن تان زده؟

در سیاست سیاه و سفید نداریم. در مبارزه سیاسی هم همینطور. همیشه هر گزینشی صد درصد نمیتواند صحیح باشد و عوارض منفی با خود همراه دارد. تشویق تیم فوتبال یک خروجی خوب و یک خروجی بد دارد منتها درصد شان مقدار کمی تفاوت دارد برای همین هم انتخاب راه کمی مشکل است. از نگاه من حمایت از تیم ملی 30 درصد درست و 70 درصد اشتباه است و باید انتخابم را بکنم و وقتی انتخاب کردم دیگر تردید را کنار بگذارم. این انتخابی است که مردم در ایران کردند و بهتر است همین انتخاب را ادامه بدهند. هیچ هم تندروی نیست. 

 از سه ماه قبل همه چیز سیاسی شده است حتا ورزش. ورزشکار هم باید موضع اش را مشخص کند که در صف مردم است یا در صف رژیم. ورزشکار بیطرف، بازیگر بیطرف، موزیسین و نقاش بیطرف و نظیراینها نداریم! اینها دیگر کارمند اداره نیستند که با بیطرف ماندن یا اعتراض نان شان قطع شود. و قرار هم نیست برای همیشه بیکار بمانند. یک مدتی باید اعتراض کنند در ایران رژیم عوض شود.  

کدام تیم فوتبال را به رژیم واگذار کردیم؟ مگر این تیم آزاد بود و یا اگر ما آنرا تشویق میکردیم مال رژِیم نمیشد؟  به دیدار رئیسی نمیرفت و دست ها بهم چسبیده جلوی رئیسی نمی ایستاد؟ در شرایطی که مردم ایران داغ دار هستند این تیم به اعتراض نباید به مسابقات میرفت.  یا علی کریمی و وریا غفوری و علی دایی دارند اشتباه می کنند که جانب مردم را گرفته اند و یا این تیم! باید با بیرحمی زد توی دهن هرکس که سلبریتی ورزشی یا هنری است اما در کنار مردمش نمی ایستد. بله مچ بند سیاه زدند و سرود نخواندند اما این کم است! نباید به دیدن رئیسی میرفتند. باید به هر وسیله ای که میشد نشان میدادند که با رژیم نیستند. این اصلا تندروی نیست و یک عمل بایسته و بجا و انقلابی است. هرکس با انقلاب نیست مقابل آن است. 

جایگاه یک سلبریتی ورزشی و هنری با کارمند بانک و راننده اتوبوس تفاوت دارد. سلبریتی اگر دست از کار بکشد کار نان مردم لنگ نمی ماند. اما مزد بگیران اعتصاب کنند کار مردم لنگ میماند و رژیم نسبت به آن حساس است. امروز مزد بگیران منفعل هستند نه بیطرف. آنها برانداز هستند اما هنوز شرایط اماده اعتصاب سراسری نشده. 

 رژیم هر برد و موفقیت چه در زمینه علمی و چه در زمینه هنری و غیره را به حساب الطاف الهی و حمایت حضرت مهدی میگذارد و تایید سرکوب و شکنجه و شلاق. آنهایی که میخواهند تیم ملی را «از دست رژیم بیرون بکشند» در اصل دارند به کیهان شریعتمداری خوراک میدهند که بالاخره ضدانقلاب هم در مقابل هیبت نظام الهی منکوب شد. میخواهند که نیکاها همراه روبات های سرکوب در خیابان باهم برقصند. آیا شما هم این را میخواهید که میگویید تیم را از دست دادیم؟  برای اعتراض نیازی نیست که این تیم ننگین را از دست رژیم بیرون بکشیم. بگذار همانجا بماند. اگر هدف تان استفاده از برد و باخت تیم و بهانه ای برای بیرون ریختن است چکار دارید مجیز تیم را بگویید. تیم چه برد و چه باخت بریزید بیرون. 

اصلا فرض کنیم که از آغاز هم این تیم را از دست رژیم بیرون کشیده و مردمی بود. مثلا میخواستید چه بکنید؟ با هر برد تیم مردم بیرون بریزند و برقصند و به رژیم سبزی پلو با ماهی بدهند؟ خب سه ماه است که دارند میدهند چرا رژیم سقوط نکرده؟ رژیم هنگامی سقوط می کند که کارمندان دولت و صنایع و کارخانه ها اعتصاب کنند و  وزرا و مدیران ارشد را به وزارتخانه ها راه ندهند.  فکر میکنید که با بیرون ریخت مردم دستگاه های دولت و نیروی انتظامی و قرارگاه ها بدست مردم فتح میشود یا در |آنها اعتصاب رخ میدهد؟ مردمی که برای شادی تیم شان بیرون می آیند کجا میروند برای فتح مراکز حیاتی کشور؟ چرا خیالبافی می کنید و تردید و دو دلی در دل مبارزان داخل کشور می اندازید؟ مردم یک انتخابی کرده اند بگذارید راه شان را ادامه بدهند. اگر هدف تان بهره برداری از شرایط هست به مردم پیام بدهید که تیم چه باخت و چه برد شما بهانه کنید و بیرون بیایید و به سپاه سبزی پلو با ماهی بدهید و برای این کار نیازی هم نیست که تیم را ممورد محبت و تشویق قرار دهید. این تیم رژیم و تیم رئیسی است و نباید تشویق شود. 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

محسن کردی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

محسن کردی

فوتبال را تحویل رژیم ندادیم از اول در اختیارش بود

کیانوش جان دو پاسخ میشه داد:
1- نخواندن سرود و مچ بند سیاه برای تیمی که کنار مردمش نمی ایستد و به دیدن رئیسی میرود کافی نیست. اسلحه بیخ گوش شان نگذاشته بودند که بروند دیدن رئیسی. به درک که از فوتبال بیکارشان میکردند. اصلا نباید به مسابقه میرفتند. مگر ما که زندگی مان را بخاطر مردم تباه کردیم 40 سال و دیگرانی که زندانی کشیدند و اعدام شدند و امروز در خیابان تیر میخورند هزینه نمیدهند؟ مچ بند سیاه بسته اند و سرود نخوانده اند روی کار زشت شان را نمی پوشاند. باید زد توی دهن سلبریتی که تمام قد کنار مردمش نمی ایستد و نباید به رشوه ای که بصورت نخواندن سرود یا مچ بند میدهد راضی بود. این کار تیم ملی مثل اصلاح طلبان داخلی است که منتقد رژیم اما وفادار هستند. تیم ملی به رئیسی و خامنه ای وفادار است اما برای ما سرود نمیخواند. برای من کافی نیست.
2- حمایت از تیم ملی و تایید آن برای خامنه ای مثل شرکت مردم در رای گیری ریاست جمهوری است. میگوید حتا اگر مخالف هستید برای کشورتان بیایید رای بدهید. حمایت و تشویق چنین تیمی پاسخ به دعوت خامنه ای برای رای دادن به رژیم است. حسین شریعتمداری ما را ریشخند خواهد کرد که پایداری دولت امامزمان مردم را حول نماینده جمهوری اسلامی متحد کرد و مشت محکمی به دهان دشمنان نظام کوبید و ناچارشان کرد که پشت سر تیم ملی جمهوری اسلامی و نظام بایستند.
حمایت تیم ملی پاسخی است که حسین شریعتمداری نماینده ولی فقیه و سخنگوی تبلیغاتی نظام است. این متنی است که او پس از خواندن سرود تیم ملی نوشته برای یاداوری می آورم:
۱- پیروزی بزرگ و افتخار‌آفرین تیم ملی کشورمان در بازی دیروز با توجه به حواشی داخلی و خارجی آن، فقط یک پیروزی بزرگ در عرصه ورزش نبود بلکه ملی‌پوشان فوتبال کشورمان در بازی دیروز خود، آرزوها و تحلیل‌های دشمنان ایران اسلامی را هم زیر گام‌های قدرتمند خود لگد‌مال کردند و نمادی از ایران سرافراز را به ملت هدیه دادند. همخوانی روح‌نواز و غیرتمندانه سرود ملی، سجده شکر بعد از پیروزی، برافراشتن پرچم افتخار‌آفرین جمهوری اسلامی ایران، اشک شوق تماشاچیان
به هنگام پخش سرود ملی و همخوانی مشترک بازیکنان و ایرانیان حاضر در استادیوم با آن و‌... تصویر شوق‌انگیزی از بازی دیروز، نه فقط به ملت ایران بلکه به تمامی دوستداران ایران اسلامی در سراسر جهان هدیه کرد. مردم در تهران و سایر شهرهای ایران با روشن کردن چراغ خودروها، برافراشتن پرچم ایران و پخش شیرینی، این پیروزی بزرگ را جشن گرفتند و برای پیروزی‌های دیگر تیم ملی دست به دعا برداشتند.
کیانوش جان میخواهی جزو کسانی باشی که حسین شریعتمداری در بالا از آن ها سخن راند؟ این هدیه ای است که حسین شریعتمداری و ولی فقیه از ما دشمنان 40 ساله اش انتظار دارد. اگر فرصت این است نباید استفاده کرد.
د., 28.11.2022 - 06:12 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

آقای  محسن کردی گرامی / فقط به یک سوال مشخص یک پاسخ مشخص و بدون حاشیه بدهید!

سوال:آیا در بازی اول ایران و انگلیس بازی کنان تیم ایران مچ بند سیاه بستند و سرود جمهوری اسلامی نخواندند را   کار درستی نمی دانید؟ و اینکه تماشاگران ایرانی  در این بازی آنان را بیشرف نامیدند  ، عادلانه بود؟ 

در بازی دوم که تیم در خط نظام  عمل کرد و مورد تقدیر فالانژترین عنصر رژیم یعنی حسین شریعتمداری قرار گرفت

 

د., 28.11.2022 - 04:06 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.