رفتن به محتوای اصلی

این توئیت رضا پهلوی در شرایط فعلی برای مقابله با باندهای اوباش جهت تخریب همبستگی ایرانیان خارج از کشورکافی نیست.
18.01.2023 - 22:03

رک و پوست کنده

متن زیر منتسب به اقای رضا پهلوی بوده و مورد تایید بسیاری از دموکراسی خواهان ایرانی از طیفهای مختلف است. اما این توئیت در شرایط فعلی برای مقابله با باندهای اوباش متشکل در دسته های کوچک ضربتی، برای تخریب همبستگی ایرانیان خارج از کشورکافی نیست. آنها نه تنها به ترور وتخریب شخصیت دیگران  در فضای مجازی مشغولند، بلکه بدتر از آن به ترور فکری، و کشتن رواداری و پلورالیسم  در میدان کمرهمت بسته و بدون هیچ پروایی زیر پرچم خاندان پهلوی به خرابکاری مشغولند.

بعید است فعالیت این دسته جات بدون حمایت مالی و سیاسی پشت پرده صاحبان متعصب باورهای سرکوبگرو اقتدارگرا و یا دستان پنهانی نهادهای سرکوب جمهوری اسلامی ممکن باشد. اکنون آقای رضا پهلوی در آستانه یک آزمون برای اثبات وفاداری خود به یک جامعه پلورال و چند صدایی قرار گرفته است. ایشان با توجه به موقعیت خود، طبعا میتوانند بیشتر از ناظران خارج از حلقه پیرامونیان خویش از کم وکیف این دستحات خطرناک و چهره های پشت پرده آنها مطلع باشند. اکنون، طرد این دسته جات و معرفی آنها به صدها هزار ایرانی یار و یاور جنبش زن-زندگی-آزادی که در تظاهرات 4 ماهه اخیر در برخی از نقاط جهان، مورد هجوم و حمله و آزار واذیت روانی وفیزیکی آنها قرار گرفته و لی به خاطر حفظ همبستگی صفوف خود از برخورد با آنها اجتناب کرده اند، انتظاری به جا و فوری است. بر نداشتن چنین گامی نه تنها منجر به عکس العملهای خود انگینخته ویا سازمان یافته در میان سیل تظاهر کنندگان مخالف این دستجات برای بیرون انداختن آنها از صفوف خود خواهد شد، بلکه اعتبار وعده های آزادیخواهانه ایشان را در نزد افکار عمومی، با سوالات و تردیدهای تازه مواجه خواهد ساخت.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
ایرانگلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

محسن کردی

عنوان مقاله
این توئیت رضا پهلوی در شرایط فعلی برای مقابله با باندهای اوباش جهت تخریب همبستگی ایرانیان خارج از کش

آقای جیلوی گرامی، ان بیست هزار نفر همه شان جمهوریخواه نبودند. بیشتر آنها هوادار شاهزاده هستند. این امر پنهانی نیست. هزاران نفر در آن جمع هوادار شاهزاده با این اوباشان همراهی نکردن به چشم شما نیامد. اما اعمال انگشت شماری روانپریش به نظر شما آمد؟ میخواهید بگویید آن چند هزار نفرهوادار شاهزاده را ندیدید - یا میخواهید نبینید- و هواداران شاهزاده را انگشت شماری فحاش نشان بدهید؟ نه جانم.. بخش چند هزار نفر دیگر هم هوادار شاهزاده بودند اما مثل سایرین عمل میکردند. دست از این کارها و عنادها و دشمنی ها با شاهزاده بردارید. شاهزاده نمیتواند جارو خاک انداز بدست بگیرد دم به ساعت هرکدام این ابلهان در گوشه و کنار جهان یک غلطی کرد شاهزاده بیانیه بدهد. او بیکار نیست! عاقل را همین یک اشاره توییت بس است! اگر شما نمیخواهید بشنوید مشکل از شماست! شاهزاده بارها چنین اعمالی را تقبیح کرده است شما نمیخواهید ببینید مشکل شماست. شاهزاده نمیتواند از این افراد به دادگاه شکایت کند! شما نیروهای چپ دست بردارید از این نفاق افکنی  هایتان. این مطلب شما از خشمی کنترل نشده ناشی از همان احساسات قبل از 57 است! خودتان راکنترل کنید. وقتی میگویید این کارها بدون حمایت مالی نمیتواند انجام شود شاهزاده را هم دارید آلوده این کار می کنید و میگویید که شاهزاده پشت این قضیه است. و اگر منظورتان شاهزاده نیست پس چرا اصلا نام شاهزاده را به میان کشیده اید؟  کدام حمایت مالی برای دوتا پرچم و عکس و فحش لازم است؟ مگر آدم دیوانه کم داریم؟  دست بردارید آقا! 

پ., 19.01.2023 - 05:33 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

داستان دو شعار انحرافي انگار داستان مرغ و تخم مرغ است ؛ ما یک جامعه متکثر هستیم (وجود احزاب راست ، چپ و آنتیکی در ایران آزاد نیاز جامعه سیاسی ایران است. ) اختلاف ، نقد منصفانه موجب پیشرفت (فرد ، حزب و کشور )است ، گزینه مرگ بر مجاهد و چپی در کنار ملا بسیار غیر منصفانه و بسود اخوند های حاکم است از سوی دیگرشعار انحرافی مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر به معنی شریک جرم درست کردن برای علی خامنه ای است انگار هم اكنون شاه بر تخت سلطنت در ایران نشسته است ، هر دو شعار بسود علی خامنه ای است

چ., 18.01.2023 - 22:18 پیوند ثابت
اصغر جیلو

 

همدستي عوامل مشكوك ونفوذي جمهوري اسلامي و سلطنت طلبان شاه الاهي براي اخلال در تظاهرات بزرگ دادخواهي در لندن

در روز يكشنبه بيش از بيست هزار ايراني ميهن دوست به فراخوان خانواده هاي قربانيان پرواز ٧٥٢ در سه سال پيش تظاهرات بزرگي را به راه انداختند. در تمام طول راه پيمايي شاه الاهي ها كوشيدند بخشهايي از آن را مصادره كنند. نقطه اوج خرابكاري انها در ميدان ترافالگار در هنگام سخنراني يكي از خانواده هاي قربانيانيان هواپيما، و خانم شيرين عبادي و آقاي عالي پيام معروف به هالو، بود كه باشعارها بي شرف بي شرف و جاويد شاه رح نمود و حواس مردم را پرت كرد. در كنار إنها نيز حزب كمونيست كاري و افراد منفرد با شعارهاي لعنت بر ستمگر چه شاه باشد چه رهبر در حال اجراي ماموريت ضد ملي خود بودند. در چند ماه اخير افراطيون شاه الاهي دو باره جان گرفته اند ولي خوشبختانه هروقت تعداد تظاهر كنندگان به هزاران سر ميزند آنها در مصادره تظاهرات شكست ميخورند.…

چ., 18.01.2023 - 22:16 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.