رفتن به محتوای اصلی

این خبر"حسینعل نیری قاضی هیات اعدام‌های ۶۷ در آلمان به دام افتاد" راکه در سایت ایرانگوبال منتشر شده بود را  تکذیب می کنم .
25.07.2023 - 10:07

کیانوش توکلی : 

علیرغم اینکه  خبر بستری شدن حسیتعلی نیری (قاضی مرگ)  در شبکه های اجتماعی  و همچنین خبر گزاریهای فارسی زبان همچون بی بی سی ؛ ایران اینترناشینال ، صدای امریکا و....اقدام به پخش این خبر کرده اند و علیرغم روشن نبودن منبع خبری معتبر و تنها به نقل از خانم مینا احدی این خبر کذب همچنان در میان اپوزیسیون وسیعا منتشر می شود . بدین وسیله این خبر"حسینعلی نیری قاضی هیات اعدام‌های ۶۷ در آلمان به دام افتاد" راکه روز گذشته در سایت ایرانگوبال منتشر شده بود را  تکذیب می کنم .

دلایل نادرست بودن " خبر"

1- منبع مستقل و بی طرفی وجود ندارد . تا کنون نه پلیس و نه مقامات بیمارستانی و نه دولت المان این خبر را تائید نکرده اند

2_چرا منبع خبر , مدارک پزشکی و اسم و مشخصات نیری در کامپیوتر بیمارستان دسترسی دارد، حتی  یک عکس و یا فیلم کوتاه بر روی تخت بیمارستان از وی نگرفتند که در فضای مجازی آپلود کنند؟

3- ‌روزنامه دی ولت المان گزارش داده این فرد در المان در هانوفر هست . سوال اینجا آیا این روزنامه خبر را از کجا بدستش رسیده.و مدرک و منبع آن کدام است

4- تنها منبع خبر خانم مینا احدی ادعا می کند از یک ماه پیش توسط یکی از هوداران تشکیلاتش از بستری شدن حسیتعلی نیری (قاضی مرگ) با خبر بوده ولی ان را منتشر نکرده است . سئوال این است چرا برای این ادعا مدرک و سندی ارایه نمی شود؟!

5_ وقتی دادستان هانوفر رسما حضور نیری را در آلمان تکذیب می کند نمی توان به خبر خبرگزاری ها اتکا کرد، دادستان نمی تواند که در این مورد دروغ بگوید، چون در این صورت برای او پیگرد قانونی دارد.

6_پرفسور سمیعی هم خودش در تماس با تلویزیون ایران انترناشیونال این خبر را تکذیب کرده است!

7_به لحاظ سیاسی :"در حکم دادگاه استکهلم روی نقش مهم و تعیین کننده نیری در هیأت مرگ ۶۷ تأکید شده و در زمانی که دادگاه تجدید نظر حمید نوری جریان دارد محال است نیری پایش را به یک کشور اروپایی بگذارد"(1)

8_ایران اینترنشنال ادعا می کند:"

در حالی که وزارت خارجه آلمان اعلام کرده در مورد صدور ویزا برای حسینعلی نیری، عضو هیات «مرگ»، اظهارنظر نمی‌کند، قوه قضاییه جمهوری اسلامی سفر او به آلمان را تکذیب کرد.

همزمان با انتشار گزارش‌هایی درباره سفر نیری به آلمان، یک نماینده پارلمان آلمان صدور ویزا برای نیری را «مایه شرمساری» خوانده و یک نماینده آلمان در پارلمان اروپا خواستار توقف صدور ویزاهایی از این دست شده‌ است.

(1)_ از نوشته ایرج مصداقی

 

آخرین خبرها از سفر حسینعلی نیری به آلمان از نگاه ایران اینترناشینال

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
برگرفته از:
ایرانگلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

ع.ب.تورک اوغلی

In reply to by کیانوش توکلی

عنوان مقاله
نیری الان به چه دردآید؟

سالام
مگرآمدن ونیامدن نیری دردی از مردم را درمان میکند؟
بی بی سی ملعون طبق گفته ژیارگل خبرنگارخودش وطبق گفته یکی ازگویندگان زن بی بی سی بودجه این خبر گزاری را جمهوری
اسلامی میدهد،طبق گفتگوی خبرنگارخانم بی بی سی بامادرش چندی پیش ،که فاش شد،بی بی سی خبرهاراسانسورمیکندو
یاتجریف.
تمام کارشناس های بی بی سی طبق سیاست های استعماری برنامه پحش میکند.
الان خشک کردن عمدی دریاچه اورومی مطرح است،صدها امثال نیری به اروپا وآمریکا رفت وآمدمیکنند ودراین کشورهاخود
وفرزندانشان سرمایه گذاری میکنند.
اگربی بی سی راست میگوید،درمورد دریاچه اورومی وحقوق مدنی وحقوق اساسی مردم برنامه بگذارد.
درموردفرارسیاسیون وفرارتخصیل کرده وفرارسرمایه برنامه بگذارد،
دردموکراسی دزدان وجنایتگاران وخاینین مشخص وفرارمیکنند.

چ., 26.07.2023 - 16:19 پیوند ثابت
محسن کردی

عنوان مقاله
انصاف داشته باشیم

وقتی خبری از بی بی سی یا اینترنشنال صدای امریکا پخش میشود رسانه ای مثل ایران گلوبال میتواند به خبر درصد بالایی از صحت را بدخد و درج کند و اگر تکذیب شد تکذیب را درج کند. کار کیانوش درست بوده. سوال اما اینجاست که چرا مینا احدی این خبر را یک ماه پنهان کرده بود؟ و اگر عدری داشته اصلا چرا انرا بعد پخش کرده انهم پس از مرگ سهراب نوش دارو اورده؟ ما کم وقت صرف اباطیل میکنیم حالا یک مورد دیگر برای بحث های بی پایان و بیهوده

چ., 26.07.2023 - 12:07 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

موضوع بسيار پيجيده است :١- روزنامه دي ولت ، رسانه معتبر الماني است و با روزنامه هاي زرد فاصله دارد٢- منبع خبر انجمن دوستي اسراييل - المان است ٣- دستگاه اطلاعاتي رژيم بايد مغز خر خورده باشد كه در اين شرايطي كه رابطه تيره المان و ايران بخواهد به نيري اجازه سفر به المان را بدهد٤- المان از سوئد درس گرفته است كه بازداشت نيري مي تواند درد سر هاي زيادي براي المان ايجاد بكند٥- روزنامه ها المان همچنان اصرار دارند كه نيري در المان است ٦-منهم منبع خبري را مد نظرم نبود بلكه مدرك و يا نشانه اي كه نشان دهد نيري در المان است٧- اگر خبر نادرست باشد و بازي و پروپاگانداي اسرائيلي ها باشد ؛ ان وقت بازنده اصلي اپوزيسيون ايران ،و رسانه هاي برون مرزي خواهد بود

چ., 26.07.2023 - 07:56 پیوند ثابت
نظرات رسیده

سیروس عزیز فکر میکنم دست آوردی را که تو از آن صحبت میکنی در برابر خبر جعلی منتشر شده از طرف حکومت برای مغشوش کردن افکارایرانیان خارج از کشور (که در این برهه از زمان به اندازه کافی مغشوش میباشد) دست آورد ناچیزیست بویژه آنکه گروهی از ایرانیان ۰در هانوفر بسر پرستی خانم اسدی که عنوان کرده بود که از حضور نیری جلاد در آلمان، چند روز قبل از رو شدن موضوع  اطلاع داشتند (رجوع شود به گزارش ایران اینترنشنال در روز گرد همایی جلوی بیمارستان) بنابراین اگر این داستان از ابتدا به ساکن ساختگی بوده و یا اینگه واقعیت داشته و نیری را فراری دادند موضوع می‌شود حکایت گریه کردن برسر قبری که مرده ای در آن نبود خلاصه اینکه اگر کل داستان جعلی بوده باشد باز یک کل دیگر به اپوزیسیون از طرف رژیم، بهرحال رو دست خوردیم عزیز (اگر تایید شود خبر جعلی بوده) و من نمی‌دانم خانم اسدی چه توحیحیی خواهند داشت؟؟؟

س., 25.07.2023 - 15:31 پیوند ثابت
نظرات رسیده

من فکر می‌‌کنم: اقامت نیری در آلمان در کلینیک دکتر سمیعی شایعه بوده، که توسط نهاد‌های اطلاعاتی‌ رژیم، برای سبک سنگین کردن حضور متهمان به جنایت علیه بشریت، در اروپا صورت گرفت. چون نتیجه دادگاه حمید نوری و محکومیت او در سوئد که به همت ایرج جان مصداقی صورت گرفت، این اجازه را به دیگر کشورهای اروپایی و نیز آمریکایی می‌‌دهد، که متهمان اصلی‌ آن جنایات را دستگیر کنند.

س., 25.07.2023 - 15:29 پیوند ثابت
نظرات رسیده

حسين ملكي:

سیروس گرامی، قسمت اول نوشته شما قابل درک است اما نتیجه‌گیری شما که این خبر صرف نظر از درستی و نادرستیش برد برای اپوزیسیون است چون باعث شده جنایات رژیم دوباره مطرح شود برای من قابل درک نیست. اگر این نتیجه‌گیری درست باشد، پس بهتر نیست که ما دفعه بعد به غلط اعلام کنیم که خود خامنه‌ایی به مثلا فرانسه آمده و  ما هم در صدد دستگیرش هستیم تا سر و صدای بیشتری در رابطه با جنایات رژیم بشود؟ فکر نمی‌کنی انتشار چنین اخبار نادرستی ضربه‌اش به اعتماد عمومی به اپوزیسیون بیشتر باشد تا سود کوتاه مدت آن؟ بر خلاف نظر تو من معتقدم انتشار چنین اخبار نادرست دو سر برد برای رژیم است و باخت برای اپوزیسیون.

س., 25.07.2023 - 15:26 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Goolnaz Gabrae

به نظر من فقط به اين دليل خيلي ساده باور كرديم كه جريان دادگاه حميد نوري رو جدي نگرفتيم. در حالي كه رژيم بسيار جدي گرفت و الان هم مي گويد فقط نوري بايد تبرئه شود و نه مبادله. رژيم و كشورهاي اروپايي ابعاد اين محكوميت را مي شناسند و ما متاسفانه به دليل تحريم رسانه اي به آن اهميت چنداني نداديم كه اگر مي داديم خيلي ساده مي توانستيم بفهميم كه نه جمهوري اسلامي اجازه ي خروج چنين جنايتكاري را مي دهد و نه دولت آلمان براي خودش دردسر درست مي كند. سياستمداران و مطبوعات آلماني هم مي توانند اشتباه كنند. آن ها هم مي توانند همان حرف هاي سياستمداران آلماني ايراني تبار يا كنشگران رسانه اي ايراني را باور كنند.

س., 25.07.2023 - 12:56 پیوند ثابت
نظرات رسیده

س.ملکوتی

 

پیرامون خبر حضور نیری در هانوفر آلمان : حقیقت یا جعل ؟

پی آمد درج و انتشار این خبر در رسانه های آلمان و همچنین فضای مجازی من نیز این خبر را پخش نمودم . برخی دوستان آنرا کذب و نادرست نامیدند و در پاسخ چرایی چنین نتیجه گیری بحثی تحلیلی ارائه می‌نمودند . تحلیلشان بی بنیاد نبود اشاره به دادگاه نوری و تجربه اسارت او را ملاک درس آموزی جمهوری اسلامی نموده و معتقدند که این حکومت در چنین شرایطی تن به چنین ریسکی نخواهد داد . سند دیگری که طی دو روز گذشته بر آن تاکید میشود ؛ انکار پروفسور سمیعی و قوه قضائیه جمهوری اسلامی از امکان چنین حضور و همچنین ادعای دادستان آلمان در عدم تائید چنین موردی از حضور نیری در کلینیک و در خاک المان می‌باشد . اما هنوز تائید و تکذیبی بر حضور نیری در روزهای گذشته در خاک آلمان صورت نپذیرفته است .

ادعا میشود که دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی چنین خبر کذبی را طرح ریزی نمود تا عدم صلاحیت نیروهای افشاگر مخالف خود را در ذهنیت جهانی به ثبت برساند .

حقیقت هر آنچه بود امروز واقعیت ها دارند گواه از نادرستی چنین خبری را میدهند ، واقعیتی که میتواند ساخته و پرداخته شده باشند . یعنی این احتمال را هم باید برای چنین موردی قائل شد .

نتیجه اینکه چه خبر درست می‌بود و چه پرداخته شده یک توطئه ،این جمهوری اسلامی بود و هست که هزینه سنگینی برایش تا کنون پرداخت و نه اپوزیسیون و مخالفین رژیم . طی همین چند روز روایت جنایت رژیم در دهه شصت و نقش قاضی مرگ نیری بارها در رسانه ها و مطبوعات آلمان تکرار شدند . و این خود دستاوردی برای دادخواهای عدالت و هزینه برای جمهوری اسلامی ببار آورد و همچنین بار دیگر مشخص شد که ورود جنایتکاران در خاک اروپا نمی‌تواند بدون عواقب قضایی و تحت پیگرد قانونی قرار گرفتن در پاسخ به دادخواهی عدالت صورت بپذیرد .

س.ملکوتی

س., 25.07.2023 - 12:28 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.