رفتن به محتوای اصلی

شاباک از خنثی کردن کارزار «فیشینگ» جمهوری اسلامی در لینکدین خبر داد
31.07.2023 - 06:47

شاباک، سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، گزارشی درباره کارزار «فیشینگ» عاملان جمهوری اسلامی در لینکدین برای هدف قرار دادن کارمندان دولت و محققان موسسات تحقیقاتی در اسرائیل منتشر کرد.

عاملان جمهوری اسلامی با پروفایل‌های جعلی در شبکه اجتماعیِ تجاری و اشتغال‌محور لینکدین، خود را شهروندان اسرائیلی نشان می‌دادند و پس از آشنایی و مکالمه با اهداف خود، فایل‌های آلوده در دعوت‌نامه یا مقاله‌ به ایمیل شهروندان این کشور ارسال می‌کردند که امکان دسترسی به کامل به کامپیوتر را به هکرها می‌داد.

پیام‌هایی که هکرها ارسال می‌کردند همگی شخصی‌سازی شده بوده و از تلاش‌های قبلی برای جمع‌آوری داده‌ها با تمرکز بر این اهداف پیروی می‌کرده است.

 

به گزارش شاباک، که به آن شین‌بت نیز گفته می‌شود، هوشیاری مردم اسرائیل بود که مانع از موفقیت این کمپین فیشینگ شد.

به گفته سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل، پس از تماس بسیاری از اهداف اسرائیلی با این سازمان، اعضای آن موفق شدند این تلاش را خنثی کنند و افزود هیچ‌یک از این تلاش‌ها موفق نشده.

یکی از دریافت کنندگان چنین ایمیلی، خبرنگار نظامی تایمز اسرائیل بود که در اوایل ماه ژوئیه آن را از شخصی که خود را به عنوان یک تحلیلگر شناخته شده خاورمیانه نشان می‌داد گرفت.

به گزارش تایمز اسرائیل، در آن ایمیل پیشنهاد به اشتراک‌گذاری یک مقاله تحقیقاتی مطرح شده بود اما کارکنان این روزنامه بلافاصله این ایمیل را برای بررسی به شاباک ارسال کردند.

 

سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل گفت «در کنار شرکایمان در جامعه اطلاعاتی، در تلاش برای مختل و خنثی کردن تلاش‌های ایران برای جمع‌آوری داده‌ها درباره شهروندان اسرائیلی هستیم» و از مردم این کشورخواست مراقب سایر تلاش‌های فیشینگ آنلاین باشند.

فیشینگ یا تله‌گذاری به تلاش هکرها برای به دست آوردن اطلاعاتی همچون نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و غیره می‌گویند، که از طریق جعل یک وبگاه، آدرس ایمیل و مانند آن به دست می‌آید.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.