رفتن به محتوای اصلی

دادستانی هانوفر: حسینعلی نیری در آلمان نبود و نیست _ پایان یک خبر نادرست
ایرانگلوبال اولین سایتی بود که این خبر را نادرست اعلام کرد:
18.08.2023 - 14:08

ایرانگلوبال اولین سایتی بود که این  خبر را نادرست اعلام کرد و امروز دادستانی هانوفر رسما اعلام کرد که حسینعلی نیری در آلمان نبود و نیست

کیانوش توکلی : 24 ساعت پس از انتشار خبر نوشتم:
"علیرغم اینکه  خبر بستری شدن حسیتعلی نیری (قاضی مرگ)  در شبکه های اجتماعی  و همچنین خبر گزاریهای فارسی زبان همچون بی بی سی ؛ ایران اینترناشینال ، صدای امریکا و....اقدام به پخش این خبر کرده اند و علیرغم روشن نبودن منبع خبری معتبر و تنها به نقل از خانم مینا احدی این خبر کذب همچنان در میان اپوزیسیون وسیعا منتشر می شود . بدین وسیله این خبر"حسینعلی نیری قاضی هیات اعدام‌های ۶۷ در آلمان به دام افتاد" راکه روز گذشته در سایت ایرانگوبال منتشر شده بود را  تکذیب می کنم .

 

 

برخی رسانه‌ها در آلمان از سفر «حسینعلی نیری» مشاور عالی رئیس قوه قضاییه به آلمان و بستری شدن او در کلینک تخصصی بین‌المللی اعصاب «پرفسور مجید سمیعی» در شهر «هانوفر» خبر داده‌اند. عده‌ای از ایرانیان در اعتراض به بستری شدن این مقام عالی‌رتبه قوه قضاییه ایران در کشور آلمان، مقابل کلینیک شهر «هانوفر» جمع شده و شعار داده‌اند. برخی از بستری شدن نیری در این بیمارستان از تاریخ ۲۷ ژوئن (۶ تیر) خبر داده‌اند.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

 فرح شیلاندری : شایعه ی حضور حسینعلی نیری در آلمان و جنجال ها و پافشاری و اصرار برخی افراد بر درست بودن این شایعه، و پس از آن بیانیه دادستانی هانوفر در تکذیب این خبر، بار دیگر این پرسش را در ذهن ها ایجاد کرد که چرا افرادی که این شایعه را ساختند و بر آن اصرار کردند و اعتراض و روشنگری کسانی چون ایرج مصداقی را رد کردند و برای اثبات برحق بودن خود دست به دلیل تراشی و گاه ناسزاگویی به معترضان زدند، حالا که دادستانی هانوفر بیانه ای در تکذیب این شایعه ارائه کرده، عذرخواهی نمی کنند و مسئولیت نمی پذیرند؟

 

«ببخشید» یا «معذرت می خواهم» یکی از نخستین آموزه هایی است که در کودکی در روابط خود با دیگران یاد می گیریم، با این حال، بسیاری از بزرگسالان از عذرخواهی یا پوزش خواستن سرپیچی می کنند. آیا این افراد فقط یک دنده یا به اصطلاح سرتق هستند یا دلیل دیگری در پس آن نهفته است؟ پوزش خواستن برای برخی افراد چنان دشوار است که حتی پذیرفتن کوچکترین اشتباه به نبردی بزرگ و اغلب بی حاصل منجر می شود. گرچه ممکن است بی میلی یا بیزاری این افراد از پذیرش اشتباه را گاه به حساب دفاع، یکدندگی یا غرور آنان بگذاریم، اما نوعی ریشه ی روانشناختی ژرف تری در کار است. به این معنا که سرپیچی از پوزش خواستن در حقیقت نشانگر تلاش آنان
ش., 19.08.2023 - 08:55 پیوند ثابت
مهران باقری

من دیشب خزانه داری آمریکا را دزدیدم.
این یک خبر فیک است و کسی هم باور نمیکند. ولی اگر بگویم:
یک آخوند دیشب در هین لواط لو رفته.
همه میروند دنبال پی گیری مطلب گو اینکه دروغ باشد.
حالا باید پرسید که چه شده که خبر بودن نیری در آلمان اگر هم فیک بوده اینطور پذیرفته شده؟
تقصیر مردم ایرانه یا عمل کرد سایق دولت آلمان یا کلا دو دوزه بازی غربیها؟

ش., 19.08.2023 - 07:35 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Farah Sh

گفتم که، اولین بار نیست، آخرین بار هم نخواهد بود، و عذرخواهی نخواهند کرد. بلکه به هر کس که از آنان دلیل بخواهد یا خلاف حرفشان سخنی بگوید (مانند این آقای بسیار هوشیار) به دیگران تهمت می زنند و ناسزا می گویند. واقعا شرم آور است!

جمعه, 18.08.2023 - 20:28 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

 

 ساده لوح كسي است كه فكر مي كند كه دستگاه اطلاعاتي غرب هالو تشريف دارند ٢- - اينجا صحبت بر سر ورود حسينعلي نيري قاضي مرگ است كه دادستان هانوفر رسما اعلام كرده است كه به المان نيامده است ٣- اينكه با مشخصات جعلي وارد المان شده فقط دائي جان ناپلئوني از جمله شما ساخته شده است ؛ خجالت داره بجاي اينكه از مردم بخاطر اطلاعات غلط عذر خواهي كنيد ؛ تئوري جديدي را ساز مي كنيد

جمعه, 18.08.2023 - 19:28 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Hooshyar Samii

ماشالله با این همه افراد نابغه نظیر جناب کیانوش توکلی و حواریونشان که در این«صحنه» دائم الحضور هستند من نمیدانم چرا جمهوری اسلامی هنوز چند باره سرنگون نشده است؟؟!!

البته که با تاییدات دادستان هانوفر «حسینعلی نیری» در آلمان نبوده است! ولی بر فرض اینکه جناب دادستان حقیقت را گفته باشند فقط یک ساده لوح (با پوزش از ساده لوحان) می‌تواند قبول کند که وزارت اطلاعات رژیم اسلامی پیشانی سفید ترین عامل اعدام‌های ۶۷ را با اسم و پاسپورت و عمامه و عبای خودش به خدمت جناب پروفسور سمیعی بفرستد! یه قدری فکر کردن به خدا ضرری براتون نداره.

جمعه, 18.08.2023 - 19:27 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Mahshid Sepehri

 فکر نکنم ایشان آنقدر صداقت داشته باشند که درس بگیرند. زیرا بعد از یکی دوبار پیگیری و درخواست از ایشان که گزارشی از ارتباط‌شان با دادستان و لااقل اعلام نام ۴ وکیل مبرزی که ایشان ادعا می‌کردند، بدهند، از آن پس هر کامنتی گذاشتم ایشان بلافاصله پاک کرد. این هم از دمکراسی و آزادی بیان و مبارزه با سانسور ادعایی ایشان.

جمعه, 18.08.2023 - 19:24 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.