رفتن به محتوای اصلی

چرا ارتش اسرائیل، غزه را به دو قسمت تقسیم کرده است؟
06.11.2023 - 20:52

دبیرکل سازمان ملل متحد: غزه گورستان کودکان شده است

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد گفته است جنگ در غزه «بحران انسانیت» است و غزه به سرعت در حال تبدیل به «گورستان کودکان» است.

آقای گوترش در کنفرانس خبری خود به خبرنگاران گفت صدها دختر و پسر هر روز کشته یا زخمی می‌شوند. به گفته او «این بحران جهان را تکان داده و جان‌های بیگناه زیادی را به باد داده است.»

دبیر کل سازمان ملل متحد یک بار دیگر اقدامات منزجر کننده تروریستی حماس در هفتم اکتبر را محکوم کرد و گفت جنگجویان حماس غیرنظامیان را سپر انسانی خود کرده‌اند و به حمله به اسرائيل ادامه می‌دهند.

آقای گوترش افزود «هیچ چیز نمی‌تواند شکنجه کشتار آدم‌ربایی و مجروح کردن غیرنظامیان را توجیه کند و حفاظت از جان غیرنظامیان باید در اصل و اساس و همه چیز باشد.»

دبیرکل سازمان ملل متحد درعین حال نسبت به افزایش خشونت‌ها تحت تاثیر جنگ اسرائيل در غزه ابراز نگرانی کرد و از جامعه بین‌المللی خواست به خطر گسترش درگیری‌ها به منطقه‌ای وسیع‌تر توجه کنند: «ما همین حالا شاهد افزایش سطح تنش و گسترش آن از لبنان و سوریه تا عراق و یمن هستیم.»

آنتونیو گوترش خواستار توقف «لفاظی‌های نفرت پراکن» و برقراری آتش بس انسان‌دوستانه شد و گفت از افزایش تعصب‌های ضد یهود و ضد مسلمان عمیقا

نگران است.

او افزود جوامع یهودی و مسلمان در سراسر جهان نگران امنیت و ایمنی خود هستند.

آقای گوترش یک بار دیگر بر نیاز به پیش گرفتن راه حل تاسیس دو کشور مستقل فلسطین و اسرائيل تاکید کرد.

روز دوشنبه شاخه سیاسی حماس در غزه که مدیریت بهداشت و درمان منطقه را نیز برعهده دارد از کشته شدن بیش از ۱۰ هزار نفر در حملات اسرائيل خبر داد

 

روز دوشنبه شاخه سیاسی حماس در غزه که مدیریت بهداشت و درمان منطقه را نیز برعهده دارد از کشته شدن بیش از ۱۰ هزار نفر در حملات اسرائيل خبر داد روز دوشنبه شاخه سیاسی حماس در غزه که مدیریت بهداشت و درمان منطقه را نیز برعهده دارد از کشته شدن بیش از ۱۰ هزار نفر در حملات اسرائيل خبر داد
 

دیدار وزرای خارجه آمریکا و ترکیه؛ هشدار بلینکن درباره خطر گسترش جنگ در منطقه

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ آبان در دیدار با همتای ترک خود، هاکان فیدان، در آنکارا بر ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه و جلوگیری از گسترش دامنه درگیری‌ها در منطقه تاکید کرد.

فیدان هم در این دیدار که دو ساعت و نیم به طول انجامید، گفت برقراری فوری آتش‌بس در نوار غزه ضروری است.

به گزارش رویترز، بلینکن در سفر خود به ترکیه با رجب طیب اردوغان، رییس‌ جمهوری این کشور دیدار نخواهد کرد. اردوغان پیش از این از مواضع واشینگتن در «حمایت همه‌جانبه» از اسرائیل انتقاد کرده بود

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.