رفتن به محتوای اصلی

قانون تابع اراده “الله” و بی قانونی در ذات سیاسی حکومت است
08.12.2023 - 10:21

 

 

در حکومت دینی، اراده “الله” بالاتر از هر قانون است و این اراده توسط حکومت اسلامی و نماینده آن، ولی فقیه نمایندگی می شود. پراتیک چهل و چهارساله حکومت اسلامی در نفی حقوق شهروندی، تجاوز به حقوق ملت، غارت کشور و سرکوب، شکنجه، قتل شهروندان، نه امری سلیقه ای و فردی، بلکه نتیجه اجتناب ناپذیر سیستم ولایی و حکومت “الله” در ایران است.

نقش فراقانونی و خدایی رهبری در حکومت اسلامی و چوب های “نجس” آن نظیر دولت، اتاق های “فکر”، دستگاه اطلاعات و سرکوب، ملاهای کوچک و کلان، نمودهای سیستمی فاشیستی و قانون گریز می باشد که از روز نخست اعلام موجودیت، اصلاح ناپذیری آن برای بخش آگاه جامعه ایران محرز بود.

اندیشه های  روشنگرانه طیف آگاه جامعه ایران، از دیوارهای بتونی جهل، خرافات، توهمات و دگم های اقشار عقب مانده عبورکرده، حکومت و گماشتگان آن در جامعه قطب بندی شده ایرانیت و اسلامیت، منزوی شده و زمینه عبور کامل از حکومت اسلامی در حوزه اندیشه را در انقلاب “زن زندگی آزادی” مهیا ساخت.

جامعه ایران در متن انقلاب سوم قرار دارد. انقلابی که نتنها اهدافی کبیر برای ساختن جامعه سالم و ایران فردا را در سر می پروراند، بلکه بدون تردید نقطه پایانی بر تاریخ سلطه اسلام و اسلامگرایان بر ایران و ایرانیان خواهد گذاشت.

در چهارمین دهه جنایت ها و غارتگری های اسلامگرایان در ایران، جامعه ایرانی به ماهیت این نظام اسلامی و نقش ویرانگرانه اسلام در ایران پی برده است.  مسئله کلیدی ملت ایران نه آشنایی با ماهییت نظام، که با گوشت و پوست و استخوان آن را حس کرده، بلکه یافتن راهکارهای مشخص و عملی تغییر توازن قوا و برچیدن و ضدعفونی جامعه و کشور از عفونت آنها در عرصه های گوناگون می باشد.

شهروند ایرانی، از دوران نیاز به افشاگری نظام و دستگاه اجرایی آن عبور کرده و سازماندهی، تشکل و تدارک تهاجم ملی جامعه شهروندی برای برچیدن حکومت اسلامی و تسخیر قدرت بدست خود و برای خود، مسئله روز آن است.

سیاست تدارک برچیدن کامل حکومت اسلامی، حلقه مقدمی می باشد که  برای گرفتن آن، بایستی جامعه شهروندی به وفاق ملی دست یابد و اجازه ندهیم هیچ امر دیگر، نظیر غزه، لبنان، تتلو، جوایز ریز و درشت و .. ، ما را از تمرکز اصلی بر ادامه راه انقلاب “زن زندگی آزادی” منحرف کند.

برای آزادی ایران و ایرانیان، برای پایان دادن به قانون گریزی و دیکتاتوری در همه اشکال آن، برای نهادینه سازی ارزش های آزادیخواهانه، لائیک، دمکراتیک و سوسیال، همبستگی میدانی جبهه بزرگی از مونارشی تا آنارشی در کف خیابان برای برچیدن حکومت اسلامی، الزامی است.

در حکومت اسلامی، قانون تابع اراده “الله” و بی قانونی در ذات سیاسی نظام می باشد. رای من، تدارک انقلاب سوم ایران است!

اقبال اقبالی

08.12.2023

www.tribuneiran.org

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

اقبال اقبالی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.