رفتن به محتوای اصلی

توماج صالحی در بخش «پذیرش زندان» نگهداری می شود ، جانش «درخطر» است
09.12.2023 - 11:32

شب گذشته حساب کاربری منتسب به توماج صالحی در شبکه اجتماعی ایکس خبر داده که با گذشت ۶ روز از بازداشت مجدد این خواننده، او همچنان «به طور موقت و در بخش پذیرش زندان، که محل ورود و نگهداری همه زندانیان و مجرمان، بدون تفکیک جرم است، نگهداری می‌شود».

حساب کاربری توماج صالحی بازداشت او را «ربایش غیرقانونی و بازداشت بی‌اساس» دانسته و با اشاره به انتقال توماج صالحی در تاریخ ۱۲ آذر به زندان دستگرد اصفهان هشدار داده «بطور رسمی اعلام می‌کنیم جان توماج صالحی به شدت در خطر است و مسئولیت جان او و این اقدامات خلاف قانون، مستقیماً متوجه مسئولین قوه قضاییه، زندان دستگرد اصفهان و جمهوری اسلامی است.»

در حساب کاربری توماج صالحی با رد ادعای مقام قضایی استان اصفهان گفته شده است که توماج صالحی «با عاملیت مسئولین قوه قضاییه و با دستور ماموران امنیتی در مکانی موقت، که محل ورود و خروج مجرمان و بعضاً اشرار و متهمان جرایم خطرناک» نگهداری می‌شود.

در ادامه گفته شده است که با اقدامhتی که صورت گرفته «قصد آزار و اذیت برنامه‌ریزی شده و اعمال شکنجه‌های روحی روانی به توماج را داشته و از سوقصدهای احتمالی به جان توماج در این شرایط اسقبال می‌کنند».

همچنین از رییس کل دادگستری اصفهان خواسته شده است که «به جای نشر اکاذیب در مصاحبه‌های فرمایشی و تشکر از عوامل قانون‌شکن اطلاعاتی، اگر اختیاری در انجام وظایف خود دارد هر چه سریعتر به این بی‌قانونیِ آشکارِ "برخی" که اختیارات فراقانونی دارند، پایان دهد.

رئیس دادگستری استان اصفهان در ۹ آذرماه گفته بود: «تمام مراحل، بازداشت، بازجویی و‌بازپرسی مطابق قانون‌ انجام شده است» و مسعود ستایشی،‌ سخنگوی قوه قضاییه، سه‌شنبه ۱۴ آذرماه نیز از تفهیم اتهامات جدید به توماج صالحی خبر داد.

۳۰ آبان ماه، توماج صالحی با تامین قرار وثیقه آزاد شده بود اما چند روز بعد در بابل دستگیر شد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.