رفتن به محتوای اصلی

ایرج مصداقی "رئیس" شورای نگهبان به دیگران نمره میدهد+ ویدئوها
26.02.2024 - 13:29

بانو مسیح علی‌نژاد در باره عدم موفقیت شکل گیری اتحاد اپوزیسیون در مقطع جنبش مهسایی،بسیار دیرهنگام دست به افشاگری  زده است که بسیار حائز  اهمیت است. شاهزاده رضا پهلوی در آخرين اظهارات خویش رسما اعلام کرد که  نمیتواند در ایران شاه بشود چون در اروپا و آمریکا دوستانی دارد که در صورت شاه شدن ملاقات با آنها را از دست خواهد.شاهزاده رضا پهلوی در دورانی که محمد خاتمی رئیس جمهور شد به مردم گفت ،حاضر هست رئیس جمهور هم بشود که این بمعنای استعفا از مقام ولیعهدی بود.در ضمن شاهزاده تمام تلاش هایش تاکنون شکست خورده است اما بانو مسیح علی‌نژاد با براه انداختن کمپین آزادی برای زنان چندین میلیون امضا از جانب زنان ایرانی چه داخل و خارج جمع آوری نمود. ایرج مصداقی در سخنانی کاملا غیرمحترمانه به بانو مسیح علی نژاد و دیگران نمره صفر یعنی هیچ داده است اما به شاهزاده که هیچ موفقیتی در فعالیت های سیاسی اش نداشته است نمره یک داده است و از نظر آقای مصداقی عدد یک بسیار برتر و کارساز تر است.بهتر بود ایشان از تاثیر عدد صفر خبر میداشت که پس از کشف عدد صفر چه انقلابی درجهان داد

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

محسن کردی

عنوان مقاله
به ناشناس که برای من ویدیو گذاشته بود

 از کرامات شیخ ما چه عجب! خب بوش که دیگه رئیس جمهور نیست و صدام هم دوره اش از وقتی اعدام شده تمام شده. منظورت چی بود؟ برادر - شایدم خواهر- حالا بلد نیستی سوال بپرسی مجبور نیستی چیزی بنویسی. بناچار حدس میزنم که میخوای بگی دوران آمریکا تمام شده و لابد خامنه ای هم صدام نیست و جمهوری اسلامی مستدام خواهد بود. خب ما که بخیل نیستیم.. مبارک شما! شاید منظورت اینه که بر اساس این برنامه چین حالا جای آمریکا را گرفته. بنظر میرسه شما خیلی از این بابت شاد هستی. آقایی شی جی پینگ بجای بوش هم بر شما مبارک! برای ما که ایران پرست هستیم نه این خوبه نه اوشون لعنت به هردوتاشون. ولی فعلا که پوتین جان تان سرش در خمره اوکراین گیره و چین هم غرب اراده کنه و تجارت رو باهاش قطع کنه یک میلیارد آدم همدیگه رو میخورن و در عوض فقط برخی مواد کانی به غرب نمیرسه. غرب راهش رو بلده. ضمنا اون که الان داره نوار غزه رو شخم میزنه  ناتانیاهو نوچه بایدن هست. و شی جی پین و پوتین حتا زوزه هم نمیتونن بکشن. حالا صبر کن آقا ترامپ گنده لات غرب بیاد.. یادته دفعه قبل چطور زوزه چین رو بخاطر گمرک بستن روی کالای چینی در آورد؟ شما یه چای دیشلمه بزن یه وخ پس نیافتی 

به دل نگیر عزیز.. سر صبحی گفتیم یه سر به سری بگذاریم شاد شی. 

چ., 28.02.2024 - 06:22 پیوند ثابت
مش قاسم

والله بابام جان دروغ چرا .ما که با چشم خودمان ندیدیم ولی...اینجا تو مملکت غیاث آباد قم برای کسی فرش قرمز پهن نکردن زیاد به شکمتون صابون نزنید آخرش اینکه آسپیرال غیاث آبادی همشهر ما در تامینات پرونده همتون زیر بغلش داره
.اینکه مدعی شدید میلیون ها امضای پشتوانه علی‌نژاد باید بدونید میلیونها نفر هم پشت جنازه خمینی و فریزرش بودنند

د., 26.02.2024 - 22:09 پیوند ثابت
نظرات رسیده

جهت اطلاع اقای محسن کردی ؛ لطفا این ویدئو را تا اخر نگاه کن فکر کنم دوران بوش و صدام تمام شده باشد:

 ایلان ماسک: جنگ جهانی سوم نزدیک است

د., 26.02.2024 - 21:09 پیوند ثابت
محسن کردی

عنوان مقاله
سرنوشت اپوزیسیون صدام حسین را داریم

این اپوزیسیون نازنین از نوع اپوزیسیون صدام حسین است. آنقدر نشستند تا آمریکا کفرش در آمد و صدام را بر کنار کرد و سپس یک میز گذاشت و گفت هرکس میخواهد در آینده عراق سهیم باشد بنشیند. آقا سر صندلی دعوا بود! کسانی که سالها بر سر «چلبی سازی» یقه هم را میدریدند مثل بچه آدم نشستند کنار احمد چلبی. خب چی شد؟ احمد چلبی چی شد؟ کار عراق به کجا کشید؟ 

بگذریم.. روزی که صندلی های ما هم آماده شود ارق گروهی و مسلکی و کارگری و بورژوازی کیلو چند؟ همه کناری نهاده و یقه ها بر سر صندلی ها دریده خواهد شد.  

د., 26.02.2024 - 19:16 پیوند ثابت
محسن ( برانداز)

خلایق مستید و ملنگ، این...... به کاوه موسوی گفته بود اگر به جز این ابله کس دیگه جریان حمید نوری رو رسانه‌ای کنه پروندهٔ حمید نوری رو خراب خواهد کرد , حالا بشینید و اراجیف این ............. خود شیفته رو اینور انور پخش کنید

د., 26.02.2024 - 16:00 پیوند ثابت
نظرات رسیده

با سلام‌های گرم. فاز جدیدی از به اوج رساندن تفرقه کلید خورد و می‌رود تا وزن مسیح را به حداقل برساند. این همانی بود که باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران در این روزهایِ به اصطلاح انتخاباتی به آن نیاز داشتند تا با ایجاد ترس و یأس بیشتر در دل مردم و دول غربی، طیفی را به پای صندوق بکشانند و از حمایت برخی دول بهره‌مند گردند. واقعاً متأسفم.

د., 26.02.2024 - 13:46 پیوند ثابت
هوشنگ اسدی

با درود:

مسیح علینژاد

، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال به پیامدهای اختلاف میان اپوزیسیون پرداخت و ضمن اشاره به از هم پاشیدن حلقه ائتلاف مخالفان جمهوری اسلامی در جرج‌تاون گفت رهبران کشورهای غربی درباره عبور از جمهوری اسلامی تردیدی ندارند.

علینژاد روز جمعه، چهارم اسفندماه، با حضور در استودیوی ایران‌اینترنشنال گفت پس از آنکه متوجه شد موضوع ایران و شرارت‌های جمهوری اسلامی از کنفرانس امنیتی مونیخ حذف شده است، وزرای امور خارجه کشورهای غربی را درباره تروریستی نشناختن سپاه پاسداران به چالش کشید.

او گفت خطاب به نمایندگان دولت‌های غربی تصریح کرده که «تا زمانی که نخواهید با علی خامنه‌ای و سپاه پاسداران شبیه رفتاری را داشته باشید که با ولادیمیر پوتین دارید، شما نمی‌توانید حتی از پایان جنگ اوکراین حرف بزنید.»

این فعال سیاسی اشاره کرد کشورهای غربی تردیدی ندارند که جمهوری اسلامی عامل اصلی جنگ‌افروزی در منطقه و بیش از ۵۰۰ ترور در خاک آنان است، اما در دیدارهای خصوصی می‌گویند در صورت قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی، ممکن است این نهاد «عملیات تروریستی بیشتری انجام دهد».

علینژاد ادامه داد: «غربی‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که اپوزیسیون کارآمدی در ایران وجود دارد که بعد از رفتن جمهوری اسلامی می‌تواند انتخاباتی آزاد برگزار و از بروز هرگونه آشوب و ناامنی جلوگیری کند.»

او در ادامه به هم‌بستگی نیروهای اپوزیسیون خارج از کشور و شکسته شدن حلقه موسوم به ائتلاف جرج‌تاون اشاره کرد و گفت «نه تنها غربی‌ها بلکه مردم ایران هم این سوال را دارند که دولت‌های خارجی چطور می‌توانند به اپوزیسیونی اعتماد کند که مانند جزیره‌های سرگردان پراکنده‌اند.»

شورای هم‌بستگی برای دموکراسی و آزادی در ایران در روز ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ اولین نشست خود را در دانشگاه جرج‌تاون در واشینگتن‌ دی‌سی برگزار کرد.

این شورا که شاهزاده رضا پهلوی، حامد اسماعیلیون،‌شیرین عبادی، عبدالله مهتدی، مسیح علینژاد و نازنین بنیادی اعضایش بودند، در روز ۱۹ اسفند ۱۴۰۱ «منشور هم‌بستگی و سازماندهی برای آزادی» خود را به‌ نام «مهسا» منتشر کرد.

علینژاد در ادامه گفت‌وگویش با ایران‌اینترنشنال، اشاره کرد که در جریان دیدارهای سال گذشته‌اش با امانوئل مکرون،‌ رییس‌جمهوری فرانسه، مارک روته، نخست‌وزیر هلند و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا هم موضوع اپوزوسیون ایران مطرح شد و افزود: «جهان نه فردمحور، بلکه سیستم‌محور است.»

این فعال سیاسی یادآور شد که در دیدارهای اخیرش با مقام‌های غربی نیز آن‌ها می‌گویند «در عبور از جمهوری اسلامی دیگر تردیدی ندارند، چراکه نه تنها انقلاب مهسا و اتحاد مردم در کف خیابان‌های ایران غرب را تسلیم کرد، بلکه آنچه در حمله هفتم اکتبر حماس به اسرائیل اتفاق افتاد هم باعث شد بار دیگر نگاه‌ها به جمهوری اسلامی به‌عنوان رژیمی معطوف شود که پشت این حملات قرار داشت.»

به گفته او، «همه می‌دانند جمهوری اسلامی رفتنی است»، اما مشکل این است که نمی‌دانند باید با چه کسی گفت‌وگو کنند، چراکه ایران سرشار از نگاه‌های متکثر است و غرب از این نگران است که مبادا ایران پس از رفتن حکومت فعلی، به شرایط سیاسی مشابه عراق یا سوریه دچار شود.

علینژاد در این مصاحبه تاکید کرد که دیدارهای فردی نیروهای اپوزیسیون با مقام‌های غربی برای انعکاس صدای مردم ایران و ایجاد فشار بیشتر بر آنان تاثیر دارد، اما تا وقتی به جامعه جهانی ثابت نشود که اپوزیسیون ایران در عین داشتن دیدگاه‌های متفاوت، توانایی برگزاری انتخابات را دارد این دیدارها نمی‌تواند به نتیجه مطلوب برسد.

او در ادامه خواهان این شد که رسانه‌ها از تمامی افراد حاضر در حلقه اتحاد جرج‌تاون برای بررسی اختلافات پیش آمده دعوت کنند و در این زمینه با مردم ایران شفاف باشند.

این فعال سیاسی بار دیگر به مرور اختلافات رخ داده در ائتلاف پرداخت و گفت این حلقه قرار بود شورا و جمعی برای دوران گذار تشکیل دهد و در آینده، نوع حکومت آینده ایران در پای صندوق رای تعیین شود.

علینژاد در شرح ماجرا به درخواست شاهزاده رضا پهلوی برای افزوده شدن شش نفر به حلقه اولیه ائتلاف پرداخت. او گفت وقتی اعضای ائتلاف در حال بحث و بررسی بر سر پیوستن سه نفر دوم بودند، شاهزاده رضا پهلوی در توییتی نوشت که اعضا با این مساله موافقت نکرده‌اند.

به گفته علینژاد، در حالی که هنوز اعضای ائتلاف رای بلی یا خیر نداده بودند، شاهزاده رضا پهلوی از گروه هم‌بستگی بیرون رفت و در ادامه حامد اسماعیلیون یکی دیگر از اعضای اصلی ائتلاف، با وجود درخواست برای ماندن، گروه را ترک کرد.

او خواستار آن شد که شاهزاده رضا پهلوی و حامد اسماعیلیون و دیگر چهره‌ها در رسانه‌ها حاضر شده و درباره اختلاف‌ها و دلیل از هم پاشیدن ائتلاف به ابهامات و سوالات پاسخ بدهند.

این فعال سیاسی خطاب به این افراد گفت شما باید می‌توانستید آنان (کشورهای غربی) را قانع کنید که آمادگی و توانایی گردهم آوردن احزاب و چهره‌های سیاسی را در فردای براندازی برای برگزاری یک انتخابات دارید.

علینژاد تاکید کرد: «ما باید بتوانیم با دست پر خطاب به غرب بگوییم که ملت ایران برای عبور از جمهوری اسلامی آماده است.»

او در عین‌حال اظهار امیدواری کرد که باوجود اختلاف‌های پیش ‌آمده میان چهره‌های اپوزیسیون خارج از کشور، ملت ایران در داخل کشور از هر عقیده و گروه سیاسی، هنوز باهم متحدند و مبارزه‌شان را ادامه می‌دهند.
د., 26.02.2024 - 13:43 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.