فایل صوتی/ کیانوش توکلی بررسی دو نظریه در باره انتخاب روحانی


 

در این گفتار ابتدا به سیاست ایران گلوبال در قبال انتخابات اشاره دارد و سپس به  بررسی  دو نظریه ای  که در ارتباط با انتخاب حسن روحانی از سوی دکتر باقرزاده ، احمدی پورمندی و حسن داعی  طرح شده است؛ می پردازد:

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
يونس جان، با شما در اين مورد موافقم
عدم انتشار شده: 
false
تصویر یونس شاملی

نظر : 
کیانوش عزیز کاملا درست می فرمایید. من قصدم از مفهوم نقد نبود، بلکه ادبیات مورد استفاده در نقد بود. میدانید که معمولا در نقدها زبان بسیار تلخ و تندی استفاده میشود و حتی در نقد فکر کسی، خود کس را آماج تهمت و توهین قرار میدهند. این گونه نقدها که در گذشته بسیار بیشتر بود، جدا از تاثیرات ضددمکراتیک، حتی به گسست میان انسانها منجر میشد. امیدوارم از این جهت کارم ناموفق نبوده است
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب شاملی گرامی / «نقد »سرمایه بزرگی است و مطمئن باشید که هر گز رنجشی در کار نخواهد بود
عدم انتشار شده: 
false
تصویر یونس شاملی

نظر : 
آقا کیانوش من مطلب زیر را در نقد نظر شما نوشته ام. امیدوارم ادبیاتی که در این نوشته استفاده کرده ام رنجشی برای شما ایجاد نکند. چون قصدم فقط و فقط بیان تفاوت ها و ارائه استدالال بوده است و بس

http://www.iranglobal.info/node/20672
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دو نظریه بنده : نظراولی این است که بیت خامنه ای تمام جزئیات انتخابات و همچنین انتخاب آقای روحانی را مهندسی کرده و بخاطر مصلحت روز یک شخص وفادار به رهبری ولو با نظریات غیر اصولگر را از صندوق آرا درآوردند ونظر دیگر اینکه احمدی نژاد از روی انتقام بخاطر رد صلاحیت مشائی از مهندسی صندوقها توسط بیت خامنه ای جلوگیری کرده است و بخاطر همین عملشان به احتمال زیاد سال دیگر در زندان ناب محمدی آب خنک خواهد خورد.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
ناثرناسری گرامی / درست است که صد ها مقاله و سخنرانی تحلیلی در مورد انتخابات اخیر نوشته شده است ولی در مورد مهندسی انتخابات تنها دو نظریه وجودددارد : یک نظر می گوید همه چیز دست پخت خامنه ای بود ونظر دیگر خاتمی_ رفسنجانی را بعنوان طراحان مهندسی عنوان می کنند.در پاسخ به دوست گرامی رضا پرچی زاده منهم اخباری از تقلب در میزان شرکت کنندگان دریافت کرده ام .همچنین گفته شد که میزان ارای روحانی بیش از اینها بود که اعلام شد. در روزهای آتی احتمالا اخباری از درون نظام به بیرون درز خواهد کرد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کیانوش عزیز تحلیل بسیار عینی ارائه کرده اید و با تاکید شما بر نیروی مردم و نیز فشارهای خارجی در تغییر موضع خامنه ای کاملا موافقم. اما باید بگویم دو نظری را که بصورت دو برخورد به ظاهر متفاوت از انتخابات مطرح کرده اید در واقع دو توجیه در شکست سیاست تحریم کننده هاست که نشاندهنده درماندگی آنها دربرخورد با ورشکستکی سیاست تحریم آنها ست.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سپاس از شما کیانوش جان. فقط نکته ای را باید یادآوری کنم: تا به این لحظه ما سندی به جز آمارِ رسمیِ جمهوری اسلامی نداریم مبنی بر اینکه حضورِ مردمی واقعا 72 درصد بوده است. شواهد لزوما اینطور نشان نمی دهد. مراقب باشیم در دامِ دستگاهِ تبلیغاتِ رژیم نیفتیم که می خواهد از این موضوع برای استحکامِ گفتمانِ خودش استفاده کند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
باسلام برشما جناب توکلی گرامی،نه دونظربلکه نظرات گوناگونی درشش روزگذشته درسطح جنبش دررابطه با چگونگی پیروزی حسن روحانی پخش شده است که اکثریت ازمهندسی انتخابات صحبت میکنند.اینکه رفسنجانی باتوافق رهبر کاندید شده وبرای بازارگرمی ردصلاحیت میشودویاخاتمی ونیزرفسنجانی درتشویق مردم برای رای به روحانی میکوشندوخودرهبرهمه رابپای صندوق رای فرامیخواندنشان ازآنست که همه سردمداران رژیم به بن بست خودمعترفندوبکمک رای مردم دربرخ کشیدن مشروعیت خود برای جامعه جهانی نیزکوشیدندوبا حسابهای دقیق وبموقع برسر کاندیداتوری حسن روحانی بتوافق رسیدند.درموردمردم داخل نظرشما صددرصددرست است شرایط داخلی ها دراجبارغیرمستقیم مهرشناسنامه که همه هم بخوبی برای نمایش درصفهای انتخاباتی نشان میدادند،تقریبآ درتمام امورزندگی، ثبت نام بچه هایشان درمدرسه ،کارهای اداری،حتی کرایه منزل،مسافرت،گرفتن گذرنامه و...مهرانتخابات رالازم دارند.
عدم انتشار شده: 
false