در مورد پرویز ثابتی از یهودی ها یاد بگیریم

مادر بیژن جزنی هفته پیش فوت می کند ؛همانطور که مادر من و شما نیز فوت کرده است ، عزاداری راه می اندازیم ولی 33 سال وقت بود ، تا کسی به مادر جزنی بگوید «می تونی وکیل بگیری و قاتل فرزندنت را در امریکا به پای میز محاکمه بکشانی».
در حالی که مبارزه مشخص است؛ محاکمه شکنجه گران نه با مقاله نویسی بلکه با شکایت از آنان امکان پذیر است؛ می باید مثل یهودی ها بدنبال شکنجه گران ساواک بود تا شکنجه گران اسلامی حساب کار خود را بکنند که روزی نوبت به محاکمه آنان نیز خواهد رسید...

یهودی ها پس از گذشت سالها از خاتمه جنگ جهانی دوم، همچنان بدنبال بازداشت و محاکمه نازی ها و فاشیست هایی هستند که بطور مستقیم در کشتار و شکنجه یهودیان دست داشته اند. آنان موفق شده اند، بسیاری از این قاتلین را در امریکا و اروپا به پای میز محاکمه بکشانند و در این زمینه بسیار هم موفق عمل کرده اند.
اما با گذشت سالها و بلایی که جمهوری اسلامی بر سرمخالفان خود آورده است و نیز فعالیت و مبارزه سلطنت طلبان علیه جمهوری اسلامی و نقش رضا پهلوی در این میان، موجب پاک شدن حافظه تاریخی ایرانیان شده است، تا جایی که شکنجه گری مثل پرویز ثابتی که سالها راست راست در خیابانهای امریکا و اروپا راه می رود، اکنون سرو کله اش در صدای امریکا به بهانه انتشار کتابی پیدا می شود و در مقابل میلیونها بیننده در داخل و خارج از کشور منکر شنکنجه در نظام پیشین میشود.
در حالی که فعالان چپ ، مذهبی _ ملی که در نظام پیشین شکنجه شده و یا یکی از اقوامشان، زیر شکنجه جان باخته اند و اکنون در امریکا ویا اروپا زندگی می کنند ، می توانند وباید برای کشاندن ساواکی های شکنجه گر ،امثال پرویز ثابتی به پای میز محاکمه؛ از حق قانونی خود بدرستی استفاده نمایند .
متاسفانه اکنون شکنجه شدگان نظام پیشین بجای دادگاه ، راه مقاله نویسی و افشاگری علیه نظام پادشاهی را برگزیده اند. جالب اینکه هم چپی ها و هم سلطنت طلبان هر دو ، صدای امریکا را مقصر قلمداد می کنند که گویا نبش قبر کرده ویا از ثابتی چهره ساخته است، در حالی که موضوع پرویز ثابتی ، حقوقی است. او باید محاکمه شود.
بنابراین گذشت زمان ؛ ادامه شکنجه های وحشتناک تر در جمهوری اسلامی و مبارزه سلطنت طلبان با نظام اسلامی بهانه و دلیلی برای عدم ارائه شکایت علیه پرویز ثابتی ها نیست . این یک موضوع حقوقی است .آری ثابتی سالهاست دارد، راست راست در خیابانهای های امریکا راه می رود ولی کسی «یقه اش» را نگرفته بود و اکنون زمان آن رسید ه است که او را به محاکمه کشاند.
مادر بیژن جزنی هفته پیش فوت می کند ؛همانطور که مادر من و شما نیز فوت کرده است ، عزاداری راه می اندازیم ولی 33 سال وقت بود ، تا کسی به مادر جزنی بگوید «می تونی وکیل بگیری و قاتل فرزندنت را در امریکا به پای میز محاکمه بکشانی».

در حالی که مبارزه مشخص است؛ محاکمه شکنجه گران نه با مقاله نویسی بلکه با شکایت از آنان امکان پذیر است؛ می باید مثل یهودی ها بدنبال شکنجه گران ساواک بود تا شکنجه گران اسلامی حساب کار خود را بکنند که روزی نوبت به محاکمه آنان نیز خواهد رسید و به هر کجای جهان که فرار کنند، محاکمه خواهند شد.

نکته آخر اینکه قبلا شنیده بودم که پرویز ثابتی یکی از مشاوران رضا پهلوی است. از آقای رضا پهلوی می پرسم ایا این موضوع حقیقت دارد؟

منبع: 
ایران گلوبال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

نظر: 
dostan shoma onhaike 32 sale ke javanan va azadikhahne iran ro zire shekanje koshtand va mikoshand ro faramosh kardid emrooz ro daryabid ke servat va male in ab o khak be haraj mireh joloie cheshmaton bikhilaid ya kari nemitavanid bekonid yaghe sabeti ro gereftid ke bayad hala mohakemash konim halaaa shokhi mifarmaiid.

نظر: 
کیانوش گرامی سلام-/چند سال پیش خانمی فلسطینی تبار دارای ملیت بلژیکی از آقای آریل شارون نخست وزیر وقت اسرایئل به یکی ازدادگاههای بلژیک شکایات کرد ،اتهام شارون (فرمانده عملیاتی ارتش اسرایل در تل زعتر ) بود .دادگاه بلژیکی حکم جلب شارون را صادر کرد، جنجال سیاسی ناشی از این حکم شیمون پرزوزیرخارجه را به پارلما ن اروپا کشاند.کیانوش جان اگرخانم کلانتری فوت کرده است بابک و مازیار و میهن و ............. که زنده اند .در همین لیست میهن چه تعداد

نظر: 
حالش نیست! این است پاسخ قربانیان ثابتی. نازی ها را دولت اسرائیل دنبال میکند نه فلان یهودی در آمریکا و اروپا. جای محاکمه ثابتی در ایران است اینجا زور مان نمیرسد و چند روزی پیرامونش بحث میکنیم و بعد فراموش میکنیم (خودمان که خودمان را میشناسیم؛ خوب شعار میدهیم و عمل یخدو). به نفع مان هم نیست. مطمئن باشید که ثابتی از این محاکمه در خارج استقبال هم میکند. مطرح خواهد شد! اگر کار به محاکمه ثابتی بکشد او در نهایت به چیزی متهم میشود که همه از آن آگاهند و حرف جدیدی نیست. اما او این دادگاه را به تریبونی برای اثبات تروریست بودن و مخالف حقوق بشر بودن مخالفین شاه تبدیل میکند و این سخن تازه است که نیروهای سیاسی و شخصیت های سیاسی اپوزیسیون از آن ضربه خواهند خورد. محاکمه تهرانی را یادتان هست؟

نظر: 
کیانوش گرامی. با نظر شما کاملا موافقم. کسی شکی در این که باید به این گونه مسائل رسیدگی کند ندارد. این که خواستار آن شویم که همانگونه که رضاپهلوی از خامنه ای شکایت کرده از ثابتی نیز شکایت کند. و چرا نه.. بگردیم ببینیم فلان خرده پای ساواک و یا وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی کجا قایم شده یقه اش را بگیریم. همه اینها درست است. اما در این غرب کدام دادگاه اصلا به ثابتی اهمیت خواهد داد؟ مقامات نازی را خود دولت اسرائیل تعقیب کرد نه یک کشور غربی یا یک یهودی ساکن آمریکا. اما به نظر من چسبیدن به ثابتی در حال حاضر بیشتر به نفع اوست. او از این مطرح شدن لذت هم میبرد و استقبال هم خواهد کرد. محاکمه تهرانی شکنجه گر ساواک را بخاطر دارید که چگونه به او تریبون دادند؟ ثابتی از این تریبون استفاده خواهد کرد و با ذکر...

نظر: 
آقای توکلی گرامی حق با شماست. ثابتی‌ها را باید به پای میز مذکره کشاند. یهودی‌ها هنوز هم نازی‌ها را به محاکمه می‌کشند. ولی فکر می‌کنم که شما یک چیز را نادیده گرفته‌اید. پشت سر آنها که نازی‌ها را به پای میز محاکمه می‌کشند، یک دولت مقتدر و تمام دولت‌های دمکرات قرار دارند با پشتوانه مالی و وکلای مبرز.
ایده شکایت از ثابتی‌ها سال‌های سال است که در میان بازماندگان شکنجه‌های دوران ستم‌شاهی مطرح است ولی اولین سوالی که برای همه پیش می‌آید این است که: پول وکلا را چگونه تهیه کنیم؟ وکلای بسیار اندکی هستند که بخواهند بدون پول این کار بسیار سخت و بغرنج را انجام دهند. علاوه بر آن صدها مانع حقوقی هم سر راه است.
چرا راه دور می‌رویم؟