اسرائیل و فلسطین زیر رگبار آتش (2)

امروز شهر عزه که یکی از زیباترین شهرها ی دنیاست ویا بهتر بگویم زیبا بود
از طریق ثروت باد آورده و به باد رفته که از کشور قطر وارد شده ومیشود ,
میتوانست به موناکو خاورمیانه تبدیل شود.

امرزو 23 روز است که از درگیری بین اسرائیل وفلسطین میگذرد. روزی دو الی سه بار صدای پرتاب موشک انسان را وارد واقعیت دیگری میکند که در زندگی روز به روز معمولا به آن حتی مایل نیست فکر کند. گاهی صدای انفجار چنان قویست که  برا ی چند لحظه فکر میکنی در کابوس بسر میبری اما رویا نیست. بعضی ها پس از اعلان آزیر خطر که بین 15 تا 20 ثانیه فرصت هست وارد پناهگاه شوی به رفتن لب پنجره وتماشای موشک اکتفا میکنند. برخی با موبایل عکس میگیرند. بطور کلی احساس بسیار بدی است.  تا کنون در این جنگ خانمانسوز 1150 فلسطینی کشته و 300000 خانه هایشان را ترک کردند . همچنین 53 سرباز اسرائیلی کشته, تعداد زیادی زخمی  و یک سرباز نیز بنام اورن شائول مفقودلااثرشد. اما ارتش اسرائیل براین عقیده است که اورن شائول نمیتواند زنده باشد. حماس شماره شخصی این سرباز را فاش کرد. احتمال میرود که جسد او را ربوده اند. بهرحال خانواده اش عزاداری او را پس از تائید ارتش برقرار کردند. همچنین چندین خانه و ایستگاه بنزین بر اثر پرتاب موشکهای حماس ویران ویا به آتش کشیده شدند.  در واقع در اینروزها عزاداری و زجه وگریه بین دو ملت بیداد میکند. بیمارستانها و تیمارستانها و قبرستانها آباد شدند.

 כל הערכה שתעלה לפיה הוא חי או מת, תהיה בגדר הערכה בלתי מבוססת. שאול אורון (צילום: באדיבות המשפחה)

 "שאול אורן"  اورون شائول سرباز 21 ساله گم شده اسرائیلی

תחנת הכוח ברצועת עזה לאחר תקיפת צה"ל (צילום: איי-פי)

 شرکت برق در شهر عزه پس از حمله اسرائیل

منزل اسماعیل هنایا (نخست وزیر پیشین فلسطین) نیز توسط ارتش اسرائیل خراب شد. تا کنون مقامات بالا در حماس به خرابه های شهر عزه عکس العمل نشان ندادند. لذا خبر ویران شدن خانه اسماعیل هنایا که از قرار معلوم خالی بوده در فیس بوک توسط پسرش منتشرشد.  چرا حماس به ویرانه های شهر عزه اهمیت قائل نیست؟ زیرا که هرچقدرضرر و ز به این شهر وشهرکهای اطراف آن  برسد پول بیشتری وارد خزانه های حماس میشود. امروز شهر عزه که یکی از زیباترین شهرهای دنیاست ویا بهتربگویم زیبا بود از طریق ثروت باد آورده وباد رفته که ازکشور قطر وارد شده ومیشود,  میتوانست به موناکو خاورمیانه تبدیل شود. اما این پولها متاسفانه برای ویرانی وکشتار بکار رفتند. دیروز همچنین شرکت برق در شهر عزه توسط نیروهای اسرائیل به آتش کشیده و منهدم شد.

خانه اسماعیل هنایا پس از حمله ارتش اسرائیل

 اکثر کشورهای دنیا ضد کشور اسرائیل تظاهرات وسرو صدا کردند. اسرائیلی ها میگویند این کشورها به حقایق توجه نمیکنند. سازمان حماس یک گروه تروریستی است که توسط اسلامیهای افراطی تشکیل شده و هدف او فقط انهدام اسرائیل واسرائیلی است چه گناهکار و چه بیگناه. حماس هربار که آتش بس برقرار شد مقررات را شکست وبه پرتاب موشکها همچنان ادامه داد. تونلهای آدمکشی و آدم ربائی حماس بر روی بیمارستانها, کودکستانها, مدارس و خانه های معمولی وموسسات اداری دیگردر شهر عزه وشهرکهای  اطراف آن  بنا شده اند. اسرائیل قبل از حمله از طریق هوا و زمین به ساکنین اخطار میدهند  که محل مورد نظر را ترک کننند. حماس وبطور کلی فناتیکهای اسلامی میگویند اسرائیل به آنها تعلق دارد. زیرا که همسایگانش کشورهای عربی هستند واین فرهنگ اسرائیلی که مترادف فرهنگ غرب است به آنها سازگارنیست. این سازمان تروریستی با استفاده وحشیانه از کودکان و نوجوانان تصویری وحشتناک  از اسرائیل در رسانه های بین الملی بوجود آورده که همیشه ضد اسرائیل باشند. اما اشخاص آگاه حقایق را میدانند. از آغاز جنگ تاکنون حماس 30 نفر فلسطینی را فقط بخاطر اینکه ضد آنها بلند شدند اعدام کرد. این افراد پس از تحمل شکنجه های پی در پی وگرفتن اعتراف از آنها بعنوان اینکه با اسرائیل همکاری داشتند

به مرگ محکوم شدند.  فناتیکهای اسلامی که مرگ را مقدس میدانند وزندگی بعد از شهادت را در بهشت می جویند فقط جهنم می آفرینند.

30.07.2014

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من موندم اگه اسراییل گنبد آهنین نداشت و موشک های حماس میخورد تو سر زن و بچه مردم اسراییل و فقط مردم عادی رو می کشت, این دوستان اون موقع حماس رو هم متهم به آدم کشی و کشتار می کردند ؟؟
مرد مومن, اگه حماس مردم عادی رو هدف قرار نداده, برای این نیست که نمیخواد, برای اینه که نمیتونه !!! اگه این موشک ها از گنبد آهنین رد می شدن توی پادگان و فرودگاه که نمی خوردن, میخوردن تو مناطق مسکونی و مدرسه و دانشگاه.
فکر نمی کنی اگه اسراییل می خواست " نسل کشی " راه بندازه, چندین اسکادران بمب افکن رو از شمال غزه بقل به بقل هم می فرستاد تا carpet bombing کنن این منطقه رو و همه رو از دم بکشه بره پی کارش ؟؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای توکلی چرا نظرات بنده را درج نکردید .شاید شما هم قبای این خانم را به تن کردید . مرد باش و آزاده باش و مطالبی را که از طرف خواننده ها به صورت محترمانه و با وا قعیت ارایه میشوید درج کنید در غیر این صورت؛ این حمام زنانه تان را گل بگیرید. ظاهرا همه شما ها الکی و نا دانسته سالیان سال است از مملکت آواره شدید ولی خودتان هم نمیدانید برای چی؟ آزادگی نه به قالب شما ها میاد نه به ریخت و قیافه تان. میدانم چاپ نمیکنید ولی باز هم میدانم مطالب قبلی بنده را در مورد رانده شدن صهیونیست ها از اروپا خواندید .خوی اینم چاپ نکنید ولی یک کم تکونی بخورید با این حرف ها بد نیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خانم راشل بله درست است فرهتگ اسراییل به فرهنگ کشور های عربی و اسلامی نمیخورد و حتی به هیچ فرهنگی در غرب و شرق نمیخورد و به همین خاطر است که انگلیس شما ها را آورد ......د بر دل ملت های اسلامی تا بتواند تا ابد از این ناجور بودن شما بر دل کشور های اسلامی بهره برداری کنند .بله خانم شما ها وصله های ناجوری حتی برای اروپا بودید و هستید که تا امکانش بود شما ها را از خودشان دور کردند و از اروپا بیرون انداختند و این بازی های سرزمین موعود و این ....k که برای نسل تان تعرف میکنید اوهاماتی است که از جانب همان انگلیسی ها برای شما کتابت شده است.خانم محترم مطمین باش زمینی که با خون و کشتار از مردم مظلوم فلسطین غصب کردید حتی قبرستان شما ها هم نخواهد بود و این عدالتی هست که خداوند در این دنیا وعده داده است و بماند دنیای ازل که واویلا . نمیدانم چرا دنیای اروپا از شما نفرت داشته و شما را از آنجا رانده است