اصل برائت در قاموس برخی از زندانیان سیاسی سابق

درپاسخ به سئوالات اصغر جیلو
سالهاست که برخی از زندانیان سیاسی سابق به کمک سازمانهای سیاسی خود و یا محافلی از سازمانهای حقوق بشری مبدل به دادگاههای مجازی برای همبندان سابق خود شده اند و در عوض خود را قهرمان زندانهای رزیم اسلامی جا می زنند .در حالی که قهرمانان واقعی زیر شکنجه کشته ویا تیر باران شده اند و به اعتقاد من هیج زندانی که قهرمانه در مقابل پاسدار ها ایستاده باشد از زندان های مخوف رژیم اسلامی ایران ازاد نشده اند . این افراد بر اساس وابستگی ها سیاسی ، سازمانی ویا حتی دشمنی شخصی برای بسیاری از انسانهای بی گناه ...

 

جناب اصغرجیلو گرامی / قبل از اینکه به سئوالات مشخص شما ، پاسخ دهم ، توجه تان را به چند نکته مهم جلب می کنم :

1_ سالهاست که برخی از زندانیان سیاسی سابق به کمک سازمانهای سیاسی خود و یا محافلی از سازمانهای حقوق بشری مبدل به دادگاههای مجازی برای همبندان سابق خود شده اند و در عوض خود را قهرمان زندانهای رزیم اسلامی جا می زنند .در حالی که قهرمانان واقعی زیر شکنجه کشته ویا تیر باران شده اند و به اعتقاد من هیج زندانی که قهرمانه در مقابل پاسدار ها ایستاده باشد از زندان های  مخوف رژیم اسلامی ایران ازاد نشده اند . این افراد بر اساس وابستگی ها سیاسی ، سازمانی ویا حتی دشمنی شخصی برای بسیاری از انسانهای بی گناه و یا با «گناه» پرونده های قطوری ساخته اند. معمولا این قربانیان از میان اعضای سازمان های سیاسی رقیب انتخاب می شوند .

2_ مدیا فارسی زبان کشورهای غربی  و برخی شبکه های ماهواره ای (1)برای پر کردن برنامه های خود و... از چنین اقرادی استفاده می کنند وعملا در گسترش اینگونه  اتهامات بی اساسی نقش مخربی بازی می کنند و به کسی هم پاسخگونیستند و حق دفاعی هم به متهمین نمی دهند.

3_ اصل برائت یا فرض برائت به این اصل اطلاق می‌شود که فرد بی‌گناه است، مگر آنکه جرمش اثبات شود.امادر کشور الله جمهوری اسلامی همه مردمان مجرم و گناه کاران مگر آنکه عکس اش ثابت شود. متاسفانه بخشی از زندانیان سیاسی سابق هم بدون اثبات جرم و روند بازرسی حقوقی و قضایی (شاکی یا دادستان) به همبندان خود، اتهام وارد می کنند .بنابراین ، درست این است اگر کسی مظنون به همکاری با رژیم اسلامی ایران بوده باشد ؛ می باید ابتدا به پلیس کشور میزبان اطلاع داده شود و سپس براساس حکم دادگاه به اظهار نظر علنی پرداخت. در این راه می باید از یهودیان آموخت که پس از گذشت 70 سال هنوز در جستجوی شکنجه گران فاشیست از طروق قانونی اند.

بطور مثال سالهاست که با ایرج مصداقی بر سر این ادعای ایشان، مشکل دارم که در کتابی نوشته بود که:« فلانی تیر خلاص زن بوده است .» توسط واسطه ای از ایشان پرسیدم که ایا او شاهد صحنه تیر خلاص زدن بوده است ؟ به عبارت دیگر ایرج مصداقی درصحنه تیرباران اعدامیان حضور داشته است ؟ ویا اگرنه  ؛پس چگونه چنین اتهام سنگینی را به شخصی که خود سالها زندانی رژیم بوده است را وارد می کند؟ آیا ایرج مصداقی دلیل ، مدرک و شاهدی در این ارتباط دارد ؟ ایرج مصداقی .پاسخ می دهد که خود «فلانی» پیش یکی از زندانیان اعتراف کرده است ؛ یعنی « فلانی» مغز خر خورده بود و رفته به یک زندانی دیگر گفته است که :« بله من تیر خلاص زن بوده ام ! »با این وجود برای روشن شدن موضوع ؛ شخصا به «فلانی» مراجعه کردم و پرسیدم که داستان چیست؟ «فلانی» گفت که من اصلن با این ایرج مصداقی هم بند نبوده ام ....مصداقی اتهامات خود را در شکل کتابی در سوئد منتشر کرد . این کتاب و اینگونه اتهامات زمانی منتشر می شد که ایشان مورد حمایت مالی و تبلیغاتی سازمان مجاهدین قرارداشت ولی اکنون که  شب و روزعلیه این سازمان می نویسد ولی باز هم بر ادعا ها و اتهامات سابق خود علیه دیگر زندانیان پای می فشاردو متاسفانه هیج ارگان و یا کمیته حقیقت یابی هم وجود ندارد که از قربانیانی که خود سالها در زندان بوده اند ؛ دفاع نمایند.

بنابراین موضوع وسیع تر از این حرف هاست و نیازمند تاسیس یک سازمان حقوق بشری است که بتواند در مقابل چنین  اقدامات نا عادلانه ، امکاناتی برای دفاع در اختیار قربانیان رژیم قرار دهند که چنین اتهام زنندگان را به پای میز محاکمه بکشانند . چنین اشخاصی برای اثبات ادعا ها و اتهامات ؛ خود را به یک جزیان سیاسی قوی و صاحب نفوذ ویا چند سازمان سیاسی مطرح و یا حقوق بشری می چسبانند . آنان با زیرکی با کلمات تندو تیر علیه رژیم و در زیر غبار کلمات آتشین اتهامات خود را «اثبات » می کنند.

در پاسخ به سئوالات اصغر جیلو: شخصا کمی روی نونشته " نگهبان زندان..." مکث کردم ، بنظرم امد که افشاگری در مورد نگهبان و پاسداری است که اکنون مقیم کاناداست. پس از اعتراض های تلفنی و امیلی نوشته مینو هُمیلی را خوانده و متوجه شدم که انتشار آن با آئین نامه ایران گلوبال مغایرت دارد و ان را عدم انتشار دادم.و پس از مدت کوتاهی به 3 دلیل آن راانتشاردادم:.اول اینکه این مطلب به شبکه های اجتماعی ارسال شده بود و تا ان موقع بیش از 3000 کلیک خورده بود و متوجه شدم که بخشی از ان در سایت زمانه و در یک سایت کم تیراژتری درج شده بود. دوم اینکه بر طبق اطلاعات ارائه شده ادعا شده بود که گیتی شیرزاد مترجم سازمان پناهندگی کانادا می باشد(که بعدا معلوم شد که حقیقت ندارد) واز انجا که دستگاههای اطلاعاتی رزیم سابقا برخی از مترجمین را بکار گرفته بود؛ و بنظرم آمد که این موضوع بایستی روشن شود.

سوم_با انتشار نوشته شرایطی فراهم شود که گیتی شیزاد و یا مخالفین نظر مینو اجازه اظهار نظر داشته باشند و یکجانبه به قاضی نرفته باشند.

2-سئوال شد که آیا گردانندگان ایران گلوبال خود را مسئول چک و کنترل منابع و رفرنسهای درج شده در مطالب دریافتی می دانند؟ واقعیت این است که روزانه بیش از 30 خبر، گزارش ، ویدئو ، فایل صوتی و مقاله در ایران گلوبال درج می شود و همچنین دهها کامنت بدست ما می رسد، بنابراین کنترل دقیق که بشود رفرانس ها و ادعا ها را کنترل نمود، وجود ندارد ولی تا انجا که مقدور باشد جلوی توهین و اتهامات به اشخاص حقیقی و حقوقی گرفته می شود .

در مورد سئوال 3 و چهار را بایستی خانم مینو همیلی پاسخ دهند و ربطی به ما ندارد.

 

1_ متاسفانه در این ویدئو کلیب  منصور اسانلو مجری  برنامه ،بدون اینکه از موضوع اطلاع دقیقی  داشته باشد، یکسر در محکومیت «متهم» سخن می گوید.

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نقل است که علامه محمد قزوینی چنان وسواسی در نوشتن داشت که میگفت حتی برای نوشتن بسم الله الرّحمن الرّحیم, قبل از نوشتن به مرجع آن رجوع میکنم. من هم باید همین کار را میکردم که گرینوالد را گرینبرگ ننویسم و در نقل کلمات, گرینبرگ را به نام خود نچسبانم. با طلب پوزش.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینکه کلمه چطور باید نوشته شود امر دیگریست و آمریکایی ها در خلاصه کردن استادند. این هم نمونه ای از نحوه بکار بردن کلمه پرستیتوت : گلن گرینبرگ رسانه - فاحشه بی.بی.سی را تخریب میکند.

Glenn Greenwald Destroys BBC Prestitute
http://www.paulcraigroberts.org/2013/10/04/glenn-greenwald-destroys-bbc-prestitute/
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب امرالله ابراهیمی ، خطا را ماستمالی نکنید. خطای اول را شما مرتکب شده اید خطای دوم را آقای توکلی که وظیفه داشت مطلب شما را عدم انتشار بزند که نکرده. شما به جای اینکه به دادگاه مراجعه کنید و نتیجه را با اجازه ی کتبی دادگاه منتشر کنید آمدید با با حیثت دیگری بازی کردید.
چرا به محکمه مراجعه نمی کنید؟ چرا متد 40 سال پیش «افشاگری پیش خود» را استعمال میکنید؟ کی میخواهید حقوق دیگری را رعایت کنید؟ نه شما در محل وقوع حادثه بودید و نه ما. این جارو جنجال هیچ ربطی به سایت و ما و حتی شما ندارد.
مشکلی دارید بروید محکمه. تمام. شما فکر میکنید با متد کهنه و ارتجاعی «افشاگری پیش خود» کار مثبتی انجام میدهید؟ جانم این درختها دیگر پارو شده اند. اما متأسفانه شما هنوز خبر ندارید.
شما و خانم مینو اینجا جلو چشم همه حقوق طرف مقابل را «نقض» میکنید و زور هم میگویید! اهنوز یاد نگرفته اید انسان آزاد است
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، لطفا کامنت خود را تنها در زیر یک مطلب و به انتخاب خودتان بنویسید. از این پس اگر کامنتی زیر مطالب گوناگون تکرار شود، مجبور خواهم بود کامنت را به انتخاب خودم در زیر یکی از آنها قرار دهم.
پیشاپیش از همکاری شما متشکرم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر منظور prestitute است، پس بهتر است pressestituite نوشته شود.
با تشکر
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای امرالله ابراهیمی گرامی، لطفا موضوع را به گونه ای دیگر جلوه ندهید.
تا اینجا که من موضوع را پیگیری کرده ام، کسی از خانم شیرزاد دفاع نکرده است. اعتراضات به اتهام زنی ها و تشکیل دادگاه در ایران گلوبال است. این مورد می تواند خانم شیرزاد یا هر شخص دیگری را شامل شود.
در این میان آقای اصغر جیلو اشاراتی هم به برخی نقل قولها کرده و خواسته نشان دهد که نقل قولها درست نیستند و از این زاویه به ایران گلوبال اشکال گرفته که علاوه بر نشر اتهام، منابع را هم بدون بررسی منتشر کرده است.
از نظر شما "سایت ایران گلوبال با انتشار نوشته سرکار خانم مینو همیلی نه جرمی مرتکب شده و نه عملش اشتباه بوده است". خوب، این نظر شماست و نظر من این است که سایت ایران گلوبال می بایست به اصول اعلام شده خود پایبند می ماند و اتهام به اشخاص حقیقی و حقوقی را منتشر نمی کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عجيبه ، چرا ، خانم گيتي شيرزاد ،،وكيل مدافع هاي خودش را پيش مي اندازد، اين خانم ،مورد اتهامي قرار گرفته است، كه رفتار ها و هنجارهايش بنا به وظيفه اي كه فعلا در كانادا دارد مي تواند براي ديگران خطر ساز باشد،
و بايد خودش جوابگو باشد ،
اگر آنچنان كه وكيلش مي گويد ايشان طلا هستند ،پس او را چه باك،،،
به قول آقاي إبراهيمي ،،ايران گلوبال هم آماده درج پاسخگويي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با عر ض معذرت, منظور Prestitute است و این کلمه را در برابر Prostitute بکار میبرند و منظور از آن رسانه هایی میباشند که کار آنها شباهت به فاحشگی دارد و برای پول هر کاری را انجام میدهند. بعضی از نویسندگان متمایل به چپ مانند PAUL CRAIG ROBERTS این کلمه را به تمام رسانه هایی که دروغ های دولت را تکرار میکنند اطلاق مینماید.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آره حق با سیاوش است منظورپیروز prostitute« فاحشه »بود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منظور شما prostitute است که اشتباه نوشته شده.
با تشکر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پدر بزرگ من که حقی بزرگ به گردن من دارد مردی مذهبی بود و در عین حال آشنا به عدلیه و حقوق. ایشان روضه خوان را کسی میدانست که پولی میگیرد و بر منبر چیزی میگوید. با ظهور روزنامه, به عقیده او این وظیفه به عهده " روزی نامه " ها واگذار شد. پس از درگذشت او, رادیو و تلویزیون در این وظیفه شریک شدند و مثلا در امریکا, دوران انتخابت بدون هیچ پرده پوشی, دوران بره کشان این " رسانه " ها و یا " روزی نامه " ها ست ؛ هرکه پول بیشتر بدهد آش بیشتر میخورد. بهمین دلیل گروهی اینها را Prestitute یعنی فاحشه - رسانه مینامند. با ظهور اینترنت و فیس بوک همه روضه خوان شده اند و گاهی سخنان این روضه خوانهای شخصی, به Prestitute هم راه میابد. این نشریه های " معتبر " گاهی که دروغ بزرگ و غیر قابل انکاری را منتشر کرده اند در فردای خبر, تصحیح میکنند و این هر روز اتفاق میافتد.
تصویر امرالله ابراهیمی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظرم سایت ایران گلوبال با انتشار نوشته سرکار خانم مینو همیلی نه جرمی مرتکب شده و نه عملش اشتباه بوده است. مدافعان خانم گیتی شیرزاد هم باید به این نکته توجه داشته باشند که زیر ضرب بردن این سایت و بخصوص جناب آقای توکلی گرامی، ایرانیان بیشتری را متوجه موضوع می کند و این امر نه به سود خانم شیرزاد است و به سود کسانی که در نقش مدافع او ظاهر شده‌اند. توصیه بنده به جناب آقای اصغر جیلو این است که به جای دنبال گاف گشتن در نوشته سرکار خانم همیلی، از موکّلان خویش، بخصوص خانم گیتی شیرزاد بخواهد که در این مورد واکنش علنی نشان دهند. مطمئناً جناب آقای توکلی واکنش ایشان را در قسمت ویژه خواهد گذاشت تا کاربران سایت بخوانند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش عزیز نیک میدانی که حرفه خبرنگاری وروزنامه نگاری حرفه ای است بسیار مسئولانه که جز از طریق پایبندی به حقیقت و محور قرار دادن انسان نمی توان نوشته ای روشنگرانه وتاثئر گذار را ارائه کرد .وظیفه یک نشریه یک سایت یک روزنامه آنجائی سنگین می شود که قادر به تفکیک سره از ناسره درک میزان تاثر سوئی که انتشار یک خبر نادرست در افکار حداقل خوانندگان آن می گذارد باشد .
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یدی گرامی، اینکه رسانه های دیگر آن را منتشر می کردند، دلیل نمی شود که ایران گلوبال هم آن را منتشر کند.
مطالب زیادی در اینترنت منتشر می شوند، از توهین و اتهام بگیرید تا فیلمهای پورنو. آیا ایران گلوبال به این دلیل که این مطالب به هر حال منتشر می شوند، مجاز است آنها را منتشر کند؟ به نظر من نه.
در مورد مراجعه به روانشناس، به نظر من این یک امر خصوصی است ولی کسانی که مورد شکنجه قرار گرفته اند، مسلما به کمکهای درمانی جسمی و روحی نیاز دارند. متاسفانه در جامعه ما مراجعه به روانشناس و روانکاو، تابوست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اقای اژدر بهنام - فرض کنیم ؛ ایران گلوبال نوشته خانم مینو همیلی را چاپ نمی کرد ؛ رسانه های دیگر این کاررا می کردند که اتفاقا آقای منصور اسانلو در این تلویزیون همبستگی نو؛ معرکه ای براه انداخته بود. جالب این بود که ایشان واقعا فکر می کرد که فرد مورد اتهام پاسدار است و در مقابل عکس خانم گیتی شیرزاد تعجب می کند که این خانم با آستین حلقه ای که نمی تواند ، پاسدار باشد. بنظر من این زندانیان سابق بهتر است بجای مجری گری ، به روانشناس مراجعه نمایند. در غرب اگر کسی با ماشینی تصادف کند ؛ پس از مدتی به روانشناس مراجعه می کنند ،در حالی که این زندانیان سیاسی که تحت شکنجه و انواع فشار های روحی قرار گرفته اند بهتر است قبل از هر چیز، نیاز به مداوا دارند.
تصویر اژدر بهنام

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالهای سال است که در رسانه‌های ایرانی و در خاطره نویسی‌های زندانیان سیاسی در رژیم جمهوری اسلامی، بازار اتهام رواج دارد. در این میان، کسانی، به همکاری با جمهوری اسلامی، تیر خلاص‌زن بودن، بازجویی از زندانیان، نگهبان بودن و انجام جرمهای دیگر متهم می‌شوند.
در واقع، اینگونه ادعانامه‌ها، دادگاههایی رسانه‌ای هستد که برای محاکمه متهمین، در رسانه‌ها تشکیل می‌شوند. اینگونه "دادگاههای رسانه‌ای" با "دادگاه"های جمهوری اسلامی، دو تفاوت اساسی دارند.
اول اینکه "دادگاه"های جمهوری اسلامی پشت درهای بسته تشکیل می‌شوند و کسی را به آن راه نمی‌دهند ولی "دادگاههای رسانه‌ای" در باز هستند و هر کسی می‌تواند در آن به عنوان شاکی، شاهد، وکیل مدافع، دادستان و یا قاضی شرکت کند!
دوم اینکه در "دادگاه"های جمهوری اسلامی، اکثرا، خود متهم حضور دارد ولی در "دادگاههای رسانه‌ای"، اکثرا، خود متهم حضور ندارد و غیابا