"بچه بازی" - همچنان موضوعی تابو

سواستفاده جنسی از کودکان موضوعی ست که جامعه ی روشنفکر ایرانی هنوز هم چنانکه باید آن را جدی نمی گیرد و به ندرت به آن پرداخته می شود. با توجه به اینکه هر سال دهها هزار دختربچه ی نه تا سیزده ساله در ایران قانونا به شوهر داده می شوند و در چنین مواردی تجاوز جنسی به دختربچگان از نظر قانونی منعی ندارد، بسیار عجیب است که تا کنون ایرانیان مدافع حقوق بشر و حقوق کودکان این پدیده ی وحشیانه را چنانکه باید مورد اعتراض قرار نداده اند.
سواستفاده جنسی از کودکان موضوعی ست که جامعه ی روشنفکر ایرانی هنوز هم چنانکه باید آن را جدی نمی گیرد و به ندرت به آن پرداخته می شود. با توجه به اینکه هر سال دهها هزار دختربچه ی نه تا سیزده ساله در ایران قانونا به شوهر داده می شوند و در چنین مواردی تجاوز جنسی به دختربچگان از نظر قانونی منعی ندارد، بسیار عجیب است که تا کنون ایرانیان مدافع حقوق بشر و حقوق کودکان این پدیده ی وحشیانه را چنانکه باید مورد اعتراض قرار نداده اند. چنین اعتراضی می توانست باعث شود که در کل موضوع سواستفاده جنسی از کودکان، چه دختر و چه پسر، در جامعه مطرح شود تا از طرفی بتوان تا جای ممکن از آن جلوگیری کرد و از طرفی دیگر بتوان به قربانیان یاری رساند.
 
از آنجا که می گویند مُشت نمونه ی خروار است، می خواهم در اینجا به دو مورد اشاره کنم که برای من بسیار شوک آور بودند و باعث شدند به دید رایج در بین ایرانیان نسبت به "بچه بازی" پی ببرم. اولین مورد مربوط به بیست سال پیش است. به خانمی که فعال حقوق زنان و حقوق بشر بود، گفتم: راستی میدانی فلان دوستت (که یک مرد بود) بچه باز بود؟ گفت: چطور؟ گفتم: چونکه با دختربچه ها بازی های جنسی میکرد و آلت تناسلی آنان را نوازش میکرد. نفسی آسوده کشید و گفت: آخ آزاده! به این که نمیگن بچه بازی! بچه بازی در فارسی یعنی با پسران! بعدش هم موضوع صحبت را عوض کرد و انگار نه انگار.
 
مورد دوم به همین چند ماه پیش برمیگردد. به خانمی که او هم از فعالین زنان و حقوق بشر است، خبر دادم که یکی از آشنایانش که زنی فمینیست و همجنسگراست، از دختربچه های دور و برش سواستفاده جنسی کرده است. کوچکترین عکس العملی نشان نداد. حتی سوالی هم ازم نکرد. من این را به این حساب گذاشتم که شوک شده. ولی بعدا متوجه شدم که اصلا چنین چیزی برایش چندان ناراحت کننده نبوده، چون با آن خانم همچنان همان رابطه ای را دارد که داشت و آن خانم همجنسگرای بچه باز نیز همچنان با خیال راحت در محافل فمینیستی و حقوق بشری جولان می دهد و چه بسا خیلی ها که این موضوع را نمی دانند، بچه های شان را به ایشان بسپارند تا مواظب شان باشد.
 
مطمئن هستم که این دو مورد، موردی فردی نیستند و اکثر ایرانیان ترجیح می دهند راجع به پدیده ی "بچه بازی" فکر نکنند و بی تفاوت از کنار آن بگذرند. اگر چنین نبود، امروزه بیشتر و جدی تر به این موضوع پرداخته میشد، با توجه به اینکه حداقل در چند سال اخیر روزانه دهها مطلب درباره موضوعات جنسی، از جمله خشونت جنسی، در رسانه های ایرانی منتشر می شود.
 
 
ایمیل نویسنده: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام.
لطفا به دین و اعتقاد دیگران احترام بزاریم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام.
متاسفانه مدتی هست که در چند شهر ایران مثل تهران اصفهان و مشهد شاهد تن فروشی پسر بچه های 10 تا 15 ساله هستیم که از یکی از کشورهای همسایه به بهانه کار و بصورت قاچاق و سازمان یافته وارد کشور شده و در اختیار افراد و مشتریان قرار میگیرند.
در نزدیکی خانه من یک ساختمان نیمه کاره وجود دارد که چند بار شاهد بودم که یک وانت پیکان در روزهای جمعه صبح با آنجا میآید و با خود چند نوجوان را میآورد و غروب هم شاد و خندان میروند. که پس از دادن اخطار و گفتن این موارد را به مالک ساختمان ظاهرا در جلوی چشم اهالی اینکار را نمیکنند.
عده دیگر از این پسر بچه ها با نیت اینکار و درآمد روزانه دو برابر یک کارگر ساده خودشان به همراه چند دوست ویگرشان راهی کشور میشوند.
چند ایستگاه مترو و پارکها و محله هایی مثل کن و مسعودیه محل تجمع اینها هست و یکبار هم شاهد درگیری سر مشتری بودند. و وقتی به یکی از مغازه داران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جامعه ای که رهبرش پدوفیل باشد، و در خصوص دست درازی و تجاوز به کودکان خرد سال رساله بنویسد و در دسترس عموم قرار دهد، و میلیونها مسلمان با ایمان از آن تبعیت کنند، دیگر چه انتظاری از مردان و یا زنان آن جامعه باید داشت؟. اگر کسی رساله آخوند معدوم "خمینی" را نگاهی بیفکند، میتواند در آن چیزهائی بخواند که انسان از به زبان آوردن آن شرم میکند، و عرق شرم بر جبین اش مینشیند. او در رساله اش مینویسد: اگر کسی آلت تناسلی بچه ای را، فرق نمی کند، که آن بچه، پسر یا دختر باشد، نوازش دهد، و به هدف التذاذ جنسی با اعضای تناسلی بچه بازی کند، از نظر وی اگر بچه از آن لذت ببرد، اشکالی ندارد. بقول او حتا بچه اگر کودک شیرخوار باشد. جامعه ای که پیامبر و امامان و رهبرانش، تجاوز به کودک شیر خوار را با کلاه شرعی تبلیغ و ترویج کنند، و رهبرش پدوفیل باشد، و در خصوص دست درازی و تجاوز به کودکان خرد سال رساله بنویسد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جامعه ای که رهبرش پدوفیل باشد، و در خصوص دست درازی و تجاوز به کودکان خرد سال رساله بنویسد و در دسترس عموم قرار دهد، و میلیونها مسلمان با ایمان از آن تبعیت کنند، دیگر چه انتظاری از مردان و یا زنان آن جامعه باید داشت؟. اگر کسی رساله آخوند معدوم "خمینی" را نگاهی بیفکند، میتواند در آن چیزهائی بخواند که انسان از به زبان آوردن آن شرم میکند، و عرق شرم بر جبین اش مینشیند. او در رساله اش مینویسد: اگر کسی آلت تناسلی بچه ای را، فرق نمی کند، که آن بچه، پسر یا دختر باشد، نوازش دهد، و به هدف التذاذ جنسی با اعضای تناسلی بچه بازی کند، از نظر وی اگر بچه از آن لذت ببرد، اشکالی ندارد. بقول او حتا بچه اگر کودک شیرخوار باشد. جامعه ای که پیامبر و امامان و رهبرانش، تجاوز به کودک شیر خوار را با کلاه شرعی تبلیغ و ترویج کنند، و رهبرش پدوفیل باشد، و در خصوص دست درازی و تجاوز به کودکان خرد سال رساله بنویسد و در
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همه رو ول کن.. اون اولی رو بچسب. خیلی باحال بود. انگار براش از زشتی ترک آسفالت خیابانها گفتی. در پاسخ میگه اگه شاه دیکتاتور رو سرنگون کنیم نیروهای مردمی خودشون آسفالتها رو مرمت میکنند. طرف بنظرم تو دوران میرزا کوچک خان گیر کرده.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به "الکن": مشکل اینجاست که اسلام به نوعی از بچه بازی یا پدوفیلی، یعنی سکس با دختران خردسال، جنبه شرعی و قانونی داده. ولی به هر صورت هر نوع سکس با کودکان به معنی بچه بازی و پدوفیلی ست، حتی اگر توسط قانون مجاز دانسته شود. حرفی که شما می زنید مثل این است که بگوییم زنده سوزاندن بیوه های هندو را نباید خشونت علیه زنان حساب کنیم، چون طبق دین هندو مجاز است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من فکر میکنم شما مشکل زبان منبع و مقصد دارید . در زبان فارسی پدوفیل یا بچه باز به کسی گویند که با دختر و پسر نابالغ رابطه جنسی موفقت دارد . این کلمه با کسی که با دختر نابالغ ازدواج کند فرق دارد چون حالت اول ممنوع است از نظر اخلاق و قانون و شرع . ولی حالت دوم شکل رسمی و شرعی و دائمی در جوامع اسلامی یافته . اگر ایندو را یکی بگیرید از زشتی پدوفیل نخست کاسته اید . اینها زبان و ادبیات مردانه در ایران و افغانستان و غیره است و شما گویا با زبان و ادبیات مردانه آشنایی دقیق ندارید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آزاده جان
علی چگنی زنش را به قتل رساند بر سر مسائل ناموسی، بعد در پالتاک ایرانیان درس فمینیسم به کُردی و سوسیالیسم به فارسی می داد. بی اعتنایی در برابر بچه بازی خواهران و رفقا تاریخن طبیعی است. به نظرم علیه ازدواج کودکان باید اقدام کرد. و نیروی حامی را خارجی ها قرار داد. چون محمد هم بچه باز بود، روی مسلمانان هم نمیشود در اینمورد حساب باز کرد:(

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جامعه ای که تجاوزجنسی به کودکان را از پیامبرش به ارٍث برده، و تجاوز جنسی مرد 65 ساله با ریش و پشم بوزینه ای به دختر بچه نه ساله ای به نام "آیشه" را درلفافه ازدواج توجیح میکند، به آن لباس قداست مذهبی می پوشاند و آن را امر عادی تلقی میکند، دیگر چه انتظاری از مردان چنین جامعه ای گمراه و نکبت زده میتوان داشت؟ جامعه ای که پیامبر وامامانش دختر بچه های کم سن و سال را به مثابه لبعت التذاذ و طعمه جنسی مینگرند، دیگرچه انتظاری باید از مردان آن جامعه داشت؟ مطلب فوق که بر پدیده شوم و تتفرانگیز تجاوز جنسی به بچه های کم سن و سال انگشت میگذارد، عقده های شهوت پرستی جامعه عقب مانده وعصر پارینه سنگی ایرانی را، که خود را با داستانهای فرنگیز و سودابه مشغول کرده، و دلش به شاهنامه خوانی و افتخارات کاذب گذشته، و تقلید از قوانین دوران عصر بربریت خوش کرده است را، در معرض کنگاش قرار میدهد. جامعه ای که تجاهل

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیشنهاد میشود بجای استتیک زشتی یا مرد ستیزی به موضوعات مبارزه طبقاتی و سرنکونی دیکتاتوری بپردازید . روشنفکر عقب افتاده در قرن 21 به موضوع برده داری یا دزدهای دریایی می پردازد .