سه بند از 10 پرده «دونالد ترامپ » حقیقت دارد

چرا تاوان عملیات داعش را باید شهروندان ایرانی بپردازند؟
سه پرده از 10 پرده «دونالد ترامپ » حقیقت دارد. 1_او می گوید باولادیمیر پوتین «رفیق می‌شوم » 2_اگر صدام و قذافی هنوز سر کار بودند، دنیا جای بهتری بود3_ آمریکای به لحاظ استرا تژیک «فلج» شده است . براستی چرا امریکا، همچنان در «خط » روسیه ستیزی قرار دارد؟ در حالی که 25 سال از پایان جنگ سرد می گذرد. چرا امریکا، عربستان وهابی را به روسیه سکولار و نسبتا دمکرات ترجیح می دهد ، مگر اسلام وهابی سعودی ها، منبع اصلی ایدئولوژیک داعش و دیگر نیرو های تند رو اسلامی نیست ؟

 ؟مگرروسیه کمترازعربستان نفت و گاز دارد ؟. بنابراین سخن «دونالد ترامپ » اینکه «او قصد دارد با پوتین روسیه رفیق شود؛ کاملا عقلانی و بسود امنیت جهانی است 2_  تئوری برژنسکی  در مورد عراق و دیگر کشورهای خاورمیانه این بود که کله دیکتاتورها را با بمب نشانه بگیرید که با سقوط دیکتاتور ها راه برای دمکراسی باز خواهد شد.

خوب، حالا نه تنها درعراق و لیبی دمکراسی بر قرار نشد بلکه حکومت سکولار دیکتاتورهادر هم شکسته شد و امنیت از یک سیستم کشوری به سیستم قبیله ای ، نژادی و مذهبی تقسیم شد ه است که هر گروه برای امنیت خود طرف مقابل را به شیوه های عصرحجری نابود می کنند. بی خود نیست که غربی ها« قلبا و عملا حاضر نیستند که بجای بشار اسد، وابستگانه سعودی ودیگر گروههای اسلامی تند رو سرکار بیایند.

امریکایی ها تصور می کردند که وقتی ما بمب های 10 تنی را بسوی کله دیکتاتور های خاورمیانه نشانه بگیریم ، راه دمکراسی برای مردم عراق و دیگر کشور های خاورمیانه باز می شود. در جریان فروپاشی رژیم بعث عراق دیدیم که امریکایی ها عمدا گذاشتند مردم سیستم نظامی _ امنیتی و اداری روسی عراق را غارت و آن را در هم بشکند تا انان بتوانند؛ با خیال راحت ،یک سیستم نظامی _ امنیتی و اداری امریکایی را جایگزین سیستم قبلی نمایند. نه تنها

سیستم امنیت  آمریکایی بر قرار نشد بلکه جنگ سنی و شیعه  درعراق شعله ور شده است و عرب سنی ، عرب شیعه را نشاته گرفته است ، ترکمن سنی علیه ترکمن شیعه دست به اسلحه می برد و کردهای سنی علیه کرد شیعه آماده جنگ اند و کشورهای منطقه هم از اب گل الود ماهی می گیرند و در گیری مذهبی _ نژادی عراق و سوریه نقش مهمی را بازی می کنند . در واقع شعله جنگ هفتاد دوملت در عراق و سوریه واقعا فاجعه بار است و هیج نشانه ای از فروکش  کردن ان نیست .چرا که عربستان، ایران ، ترکیه ، قطرو کشورهای غربی در این درگیری ها جانب یک گروه را گرفته اند .

امریکا فلج شده است.
«پرده سوم دونالد » در مورد فلج شدن امریکاست . اوباما تنها تواسنت خراب کاری های بوش پدر و پسر را برطرف نماید . جو بشدت ضد امریکایی در منطقه را معتدل تر کرد.او به قولش عمل کرد و نیروهای نظامی را از عراق و افغانستان به خانه با ز گرداند

با اینکه در دهسال گذشته اکثر ترور ها علیه امریکایی ها و غربی توسط شهروندان عربستان صورت گرفته است و ثروتمندان سعودی یکی از تامین کنندگان مالی داعش هستند؛ باز هم شهروندان ایران(1)، تاوان ان را پس می دهند (15 تن از تروریستیهای 11 سپتامبر عربستانی بودند) هیج ایرانی در هیج یک ازعملیات داعش و دیگر گروههای اسلامی تند رو حضور نداشته است.

هر چند جمهوری اسلامی بیش از صد  نفراز مخالفان خود را در اروپا و دیگر کشورهای جهان ترور کرده است ولی این چه ربطی به سرنوشت پنج میلیون ایرانی در غرب دارد.

«دونالد ترامپ » بر این اعتقاد است که امریکا دچار فلج سیاسی شده است.او نه تنها سخنی در باره فلسطین ستیزی ناتنیاهو و سیاست شهرک سازی اسرائیل  در مناطق اشغالی نمی کند؛ بلکه مشتاق دیدار با ناتنیاهوست(2) . «دونالد ترامپ »هم در صورت  انتخاب، امریکا را بیشتر از این هم دچار فلج خواهد کرد. او نمی داند که یکی از انگیزیهای تبلیغی اسلام گرایان تند رو سیاست شهر ک سازی درمناطق اشغالی است.

########################################

 

 

1_پس از ترور اخیر در امریکا ، قرار است قوانینی سختی علیه ورود مسلمانان در گنگره امریکا تصویب شود که در ان شهروندان ایران که در 5 سال اخیر به ایران سفر باشند، با مشکلات ویزا امریکا مواجه خواهند شد در حالی که هیج محدودیتی برای شهروندان پاکستانی ، عربستانی و... ایجاد نشده است 

2_دولت اسرائیل  در بیانیه خود تاکید کرده است که بنیامین نتانیاهو اظهارات ترامپ درباره مسلمانان را رد می‌کند و «اسرائیل به تمامی ادیان احترام می‌گذارد و حقوق تمام شهروندان را تضمین می‌کند، در حالی که با اسلام افراطی مبارزه می‌کند که بدون تمایز مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در سراسر دنیا را هدف قرار می‌دهد.»

بائیر لپید، رهبر حزب راست میانه یش عتید، گفته است: «آنهایی که از صحبت‌های ترامپ ابراز خشنودی می‌کنند به اندازه کافی درباره تاریخ یهودیان نمی‌دانند تا درک کنند وقتی در برابر خارجی‌ها راه نفرت، بی‌اعتنایی به قانون و تبعیض دینی را در پیش می‌گیرید چه خواهد شد.»

عیسوی فرج، سیاستمدار اسرائیلی فلسطینی تبار و نماینده حزب چپگرای مرتص، نیز روز چهارشنبه خواهان آن شد که مقامات از ورود دونالد ترامپ به اسرائیل جلوگیری کنند.

منبع: 
ویژه ایران گلوبال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا صحبت های دونالد ترامپ را مساوی با امریکا فرض میکنید؟
تحریف ساده و زیرکانه ای نیست؟
چرا سمپاتی به روسیه را نمیتوانید پنهان کنید؟ کدام سیستم نسبتا" دموکراتیک؟
تلاشی خاورمیانه ارتجاعی و سیاه خواب خوش لخت و پاسیو ها را بر هم زده است؟ خاور میانه از چه راهی به جهان خواهد پیوست؟ با کمک های "سوسیالیستی و برادرانه" شوروی فاشیست؟
چرا از سوریه دفاع میکنید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ترکیه با وجود شکایت عراق از ترکیه نزد سازمان ملل متحد, به خاطر استقرار نیروهایش در موصل, از عقب نشینی از شهر موصل امتناع می ورزد. آیا این یک مدرک همکاری با داعش نیست؟ چه کسی جز نیروهای ترکیه بدون اینکه با داعش درگیر شوند, تا به امروز, خود را در جوار و در تیررس داعش قرار داده اند و یا می دهند؟ خودت را گول می زنی؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به نظر من دونالد ترامپ قرارداد صلح بین اسرائیل و فلسطین را به وجود خواهد آورد طوری که هر دو طرف با نتایج آن کاملاً موافق خواهند بود و این مسئله بغرنج را از طریق مذاکرات حل خواهد کرد و این در کنار نابودی داعش, یکی از مهمترین دست آوردهایش در دوران ریاست جمهوری اش در خاور میانه خواهد بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام
تا آنجا که میدانیم و حقیقت است دولت دیکتاتوری اسد تظاهرات مسالمت آمیز مردم سوریه را بعوض پاسخ مسالمت آمیز با کشت و کشتار جواب داد و دولت دیکتاتور روسیه و دولت دیکتاتور جغرافی موسوم به ایران نیز حمایت کردند و سپس همه دخالت کردند و داعش را که پان شیعیسم با ریاست زرگاوی که هفت سال در نزد پان شیعیسم دوره دیده بود بوجود آورد و ماموریتش را در سوریه آغاز کرد تا کار به اینجا کشید لطفا" آدرس غلط ندهید و نیز به سوال قبلی من هنوز پاسخ نداده اید که مدارک همکاری ترکیه با داعش را ارائه کنید در غیر اینصورت ادعا ها به مانند ادعاهای روسیه و پان شیعیستهای وطنتان است پوچ و تو خالی لطفا" منابع خبریتان را عوض کنید .
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جنگ در سوریه چند وجهی است، من از جمله کسانی بودم که به جنبش مردمی سوریه عشق می ورزیدم و از آن حمایت می کردم، جنبش دمکراتیک سوریه با دخالت 80 کشور جهان به گند کشیده است، اکنون دولت های منطقه ، عربستان ، روسیه ، قطر ، ایران ، ترکیه و.... با هم در سوریه در حال جنگ نیابتی اند و درصورت سقوط بشار اسد ، داعش تنها آلترناتیو سوریه خواهد بود، جبهه جهانی علیه داعش و نقش موقت بشار اسد و حفظ سیستم سکولار و انتخابات آزاد زیر نظارت سازمان ملل و حفظ تمامیت ارضی سوریه چهار چوبی دمکراتیکی است که اکثر کشورهای غربی از آن حمایت می کنند و اینجانب هم از آن پشتیبانی می کنم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما منکر نقش منفی ایران وروسیه در وضعیت فعلی سوریه هستید؟ مگر آنها اولین پشتیبانان اسد برای مقاومت در برابر تظاهرات مسالمت آمیز مردم سوریه نبودند اگر اسد هم مثل بن علی (تونس)به موقع قدرت را در سوریه واگذار می کرد مگرداعش می توانست در سوریه قدرت بگیرد؟ البته سوریه با تونس فرق دارد چون دولت مافیایی ودیکتاتور روسیه درآنجا پایگاه دارد وبه قیمت نابودی مردم سوریه می خواهد آنرا حفظ کند ودولت فاسد ایران هم در آنجا برای رونق تجارت خود بتکده هارا بزک کرده . آقای توکلی روسیه در سوریه ارتش آزاد سوریه ر ا که برای سوریه سکولار وآزاد مبارزه می کند وهمچنین روستا وشهر های ترکمن نشین را بمباران می کند نه داعش را . داعش بر مرکز وشرق سوریه فعال است نه در شمال سوریه. خودتان را فریب ندهید عصر؛ عصر انقلاب ارتباطات است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی, 8 میلیون سوریه ای یه خارج پناهنده شده است و آرتش سوریه 350000 شهوند ش را کشته , بازهم برای شما دولت خوبی است. در عربستان دولت کدام شهر خودش را بمباران کرده است؟ شما هم حرفهای جمهوری اسلامی را تکرار میکنید
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استدالال شما نادرست است . تونس در میان کشورهای خاورمیانه یک استثنا بحساب می اید. درخاورمیانه تنها دو کشور اسرائیل و ترکیه صاحب نظامی دمکرایتک اند. بقیه کشور ها اسلامی بشدت استبدادی اند..در روسیه نظامی دمکراتیک محدود اداره کشور را برعهده دارد که قابل مقایسه با نظام استبداد مطلقه قرون وسطایی عربستان نیست . این کشور که روابط حسنه ای با غرب دارد، تو سط 5000 شاهزاده اداره می شود که در آن مجلس و دولت بی معنی است . زنان تقریبا هیج حقی در این کشور ندارند.در مسایل داخلی سوریه ،حدود 80 کشور جهان دخالت کرده اند. سوریه تنها کشور عربی است که نام مذهب و دین در شناسنامه مردم قید نشده است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دخالت های کشورهای دیکتاتوری مثل روسیه وایران، عراق وسوریه را به این روز انداخت.درنتیجه نبود نفوذ این دوکشور در تونس، این کشور با وجود سختی ها درراه دموکراسی گام برمی دارد.