جناب ف. م. سخن ؛ تجریه طلب نیستم ؛ لطفا اتهام نزنید

ایران ملک پدری هیپکس نیست
رسانه دمکراتیک، رسانه ای است که بتواند فضا را برای همه گرایشان سیاسی موجود اپوزیسیون فراهم نماید . چنین فضایی فعلا در ایرانگلوبال موجود است که امید وارم برای یکپارچه ماندن کشور ، سایت هایی همچون گویا _که بودجه های کلانی از نهاد ها و مراکز حقوق بشری دریافت می کنند_ فضا را برای دگراندیشان مهیا سازند ، آری بدون تحقق خواستهای اقلیت های قومی _ ملی محال است که در دنیای گلوبال ؛ ایران با این سیسستم متمرکز بتتواند برای همیشه یکپارچه بماند .

 توضیح : شخصی نقدی تحت عنوان ایران ملک پدری هیپکس نیست می نویسد   سپس  م.ف.  سخن در پاسخ  ؛ جوابیه ای می نویسد که هردو در ایرانگلوبال درج می شود و در پایان او نتیجه می گیرد که :«اميدوارم جناب آزاد و جناب توكلى و سايت ايران گلوبال در راهى كه آغاز كرده اند، شكست بخورند و دست از تلاش براى تجزيه ى ايرانِ يكپارچه بر دارند.»  مشخص نیست چرا انتشار نقدی در ایرانگلوبال موجب  آن می شود که  سایت ایرانگلوبال بعنوان «تجزیه طلب» معرفی شود . شایان ذکر است سایت ایران گلوبال، سایتی کاملا بی طرف است و هیج «خطی» ندارد ولی اینجانب بیطرف نیستم و نظراتی دارم که هر از گاهی آن را بشکل کامنت و یا در شکل مقاله منتشر می کنم .

در باره فیلم های فارسی و موسیقی فارسی زمان شاه

جناب ف. م. سخن که بهتر است تو را به اختصار «سخن» بنامم. حالا شما با نام مستعار پس از 37 سال جرئت کرده و در «اعتراف» طنز گونه ات، ازعلاقه آن زمانی ات نسبت به فیلم ها ی آبگوشتی ، خوانندگان کاباره ای را بیان کنی . از تو چه پنهان منهم از این هنر ابگوشتی که سرگم کننده و خنده دار و« دارماتیک» بود ؛ لذت می بردم و در همان سالهایی که چپ با آن فرهنگ زمخت ضد فرهنگ ابگوشتی بر ما حاکم بود، از ابراز بیان علاقه ام ، خجالت نمی کشیدم و هنوز هم لذت می برم با این وجود صحبت بر سر استراتژی راهبردی هنر در زمان شاه بود . بطور مثال پس از فیلم قیصر هر پسر نو جوانی با یک چاقوی ضامن دار و کفش پاشنه خوابیده و مو های کوتاه شده و کتی که روی شانه اش می انداخت... و از ناموس دختران محله اش دفاع می کرد و با حاکم شدن «فرهنگ قیصری»؛ لپمنیزم و فرهنگ جاهلی در جامعه زمان شاه تبلیغ می شد . اما نکته مهم.در پاراگراف آخر نوشته ات است :
«اميدوارم جناب آزاد و جناب توكلى و سايت ايران گلوبال در راهى كه آغاز كرده اند، شكست بخورند و دست از تلاش براى تجزيه ى ايرانِ يكپارچه بر دارند.» جناب سخن تاکید می کنم بنده مخالف تجزیه ایران هستم ولی برای اینکه ایران یکپارچه بماند ؛ کشور نیازمند یک سیستم فدرال است .تا بدین طریق اقلیتهای اتنیکی و مذهبی در ایران بتوانند نفس بکشند. پریشب در جشن شب یلدا شاهد گفت و گو 2 دوست ترک آذری بودم. در کنار میزهفت نفری ما، چهار ترک زبان نشسته بودند ، اولی(ترک ایران) به دومی ترک آذری می گفت من از ترک ها  بد می آید ...... دوست آذری ما ؛ خیلی عصبانی شد و سالن را ترک کرد و ... ببیند شرایط را بگونه ای  فراهم کرده اند که طرف از ترک بودن خود شرم کند..
سایت ایران گلوبال، رسانه ای دمکراتیک 
 
جناب سخن شما بهتر می دانید که رسانه دمکراتیک، رسانه ای است که بتواند فضا را برای همه گرایشات سیاسی موجود اپوزیسیون فراهم نماید . چنین فضایی فعلا در ایرانگلوبال موجود است که امید وارم برای یکپارچه ماندن کشور ، سایت هایی همچون گویا _که بودجه های کلانی از نهاد ها و مراکز حقوق بشری دریافت می کنند_ فضا را برای دگراندیشان مهیا سازند ، آری بدون تحقق خواستهای اقلیت های قومی _ ملی محال است که در دنیای گلوبال ؛ ایران با این سیسستم متمرکز بتتواند برای همیشه یکپارچه بماند . ایرانی که در همسایگی خود ؛ دوستی ندارد و با کل جهان سر جنگ و ستیز دارد.
 آری شما حق ندارید که به اینجانب اتهام تجزیه طلبی بزنید؛ چون در ایران گلوبال هیج سانسور ی وجود ندارد؛ نه برای شما و نه برای مخالف فکر تان که ممکن است تجزیه طلب باشد. سایت ایرانگلوبال کاملا بیطرف و عدالت نظری را مورد توجه قرار می دهد . نویسندگان سایت  نظرات کاملا متفاوت و متصادی را بیان می کنند که هیجگونه ای تبعیضی وجود ندارد. ایرانگلوبال تجربه ای جدید در بین سایت های  سیاسی ایران است.
منبع: 
ویژه ایران گلوبال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ممنون از اقای توکلی که پاسخ شخصی به اسم م سخن را داد که با اسم مستعار و حالت مغرور مابانه ایی سعی میکند بدون جواب بماند و فکر کند که ایران همانطور است که در مخیله این اقای به اصطلاح سخن است.
اقای توکی دوست داشتم فقط از این ف م سخن بپرسید که در تلویزیونی که کار میکند، چقدر ازادی است؟
همین اقا جرات ندارد حرفی اضافی بر خلاف نظر و مسیر رئیس تلویزیون اقای نوری زاده بزند تا شغل خود را حفظ کند.
در همین تلویزیون هیچ برنامه ایی راجب اقوام و اقلیتها و خواستها و طلبات انان نیست و حتی در برنامه تفسیر خبر ان ممنوع شده است، و تازه مهتر از همه این سخنی هنوز نمیداند که اگر حقوق اقوام و ملیتها که بیش از 50% جمعیت ایران را تشکیل میدهند داده نشود، چیزی از ایران باقی نخواهد ماند و او سعی دارد که مردم ایران را یکدست نشان دهد و این نشان از اوج بی اطلاعی و سردرگمی روشنفکری!؟ به

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای زنوزی،
شما که گفتی کاری به ترکی و فارسی نداری و چرا آخر مطلب به تخریب هم اصالت های خود از نوع خودشیرینی به دیگران .... من از هرزندات هستم یعنی درس چند کیلومتر پایین تر از زنوز، شما با تمسخر تلفظ عدد 10 و آرد به ترکی هست، تلفظ آن دوتا فقط در شهرستان مرند یکی هست نه در دیگر شهرهای آذربایجان که در اصل آرد ön و عدد 10 با on نوشته می شود و کل آذربایجان همان طور تلفظ می کند بغیر از اهالی شهرستان مرند که ما و شما به مرند خیلی نزدیک هستیم و حتی زنوز بخشی از مرند هست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در پاسخ به توهم‌پراکنی شخصی که حتی جرأت ننموده یک نام مستعار برای خودش انتخاب نماید و پشت نقاب پاسخ به جناب توکلی، به خیال خام خودش خواسته است فعالان حرکت ملی تورک آزربایجان جنوبی را آماج اراجیف‌بافی‌های خودش نماید این کامنت را ارسال می‌نمایم. اینگونه تمامیت‌پرستانِ دشمن حقوق بشر، دشمن آزادی و دشمن سعادت انسانها بدانند دوره‌ی ماه‌عسلِ فاشیست‌ها در عیرانِ ف-ا-ر-س-ی/عاریایی در حال به اتمام رسیدن می‌باشد. ما فعالان متعلق به نسل جوان آزربایجان جنوبی مثل نسل قبلی در مقابل استعمار فاشیسم ف-ا-ر-س سکوت ننموده و حتی از فدا نمودن جانمان در راه آزادی و رهایی آزربایجان جنوبی نیز ابایی نداشته و عیران بنا شده بر روی «پانفارسیسم» را به تاریخ خواهیم سپرد.

حضور انبوه ما در اینجا که همچون خاری در چشم فاشیست‌ها فرو می‌رود صرفاً به دلیل آزادی وطنمان آزربایجان جنوبی می‌باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای پسیانلو...... اگر سوء تفاهمی شده است از شما معذرت خواسته و اگر سال جدید میلادی را جشن میگیرید , بهترین ها را برای سال آینده آرزومندم. با احترامات فراوان , لاچیــــــن...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دنباله کامنت قبلی که جا افتاد:
آنچه که نوشتم، موضوعات بغرنج و پیچیده ای نیست که تو ندانی و از آن ها سر در نیاوری. من مطمئن هستم که بیش از هرکسی، حساب سایت دستت هست. اما، دل خوش کردن به چهار تا و نصفی لایک زن و کامنت نویسی که علت وجودی شان در این چا مغلطه و یورشهای کلامی است ، چشمان حقیقت بینت را از کار انداخته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به همانگونه که مردم عوام در ایران برای جراحی های زیبائی بینی، لب، گونه، پروتز باسن و سینه، رفع چین و چروک و کشیدن صورت و تزریق بوتاکس برای باد کردن لب و لوچه و تعویض لنز رنگ چشم، ماهها در لیست نوبت، انتظار می کشند، امروزه در رابطه با مقوله سکولاریسم هم در بین منورالفکران ایرانی یا بعبارتی روشنفکران پارس، با ذهنیت تقلید و مقلد و اطاعت از ولی، بجا مانده ازدوران ساسانیان، در صف طولانی درج مقالات و یا ایراد سخنرانی در کنفرانسها در وصف سکولاریسم انتظار می کشند، البته بدون پشت سر گذاشتن مراحل یه کولاریسم و دوکلاریسم، می خواهند یکشبه ره صد ساله را بپیمایند، اینان شبیه کسانی می مانند که دهها کتاب در مورد رانندگی خوانده اند ولی در طول عمرشان حتی یکبار هم پشت رل اتومبیل ننشسته اند و در عالم اوهام و خیال، خود را زبردست ترین شوفر با عالیترین دست فرمان دنیا می پندارند، غافل از اینکه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی !
من قصد نداشتم به این بحث ادامه بدهم. چون وقت تلف کردن است و فایده ای ندارد.تو، به قول معروف، چرتکه ات را انداختی و تکلیفت را از قبل مشخص کردی و گوشَت به هیچ حرف حسابی بدهکار نیست. با وجود این، لازم دیدم بعضی نکات را یادآوری کنم ، تا خیال بَرَت ندارد.

1-این هم یک نمونه از بندبازی و بی صداقتی جنابعالی.
چیزی که تو در بند نخست پاسخت نوشتی، یک نوع کلک زدن نوشتاری و ابله فرض کردن طرف مقابل است.
آقای محترم! صحبت از " خبرنگار"نیست.صحبت در مورد کیانوش توکلی ، یعنی همه کاره سایت ایرانگلوبال است، که برخلاف ادعای بی طرفی ، مدعی و سخنگوی پان ترک ها شده است.از این روشن تر بنویسم؟
تو، آزاد و مختاری هرجور که می خواهی بنویسی و آنطور که صلاح می دانی موضع گیری کنی. اما این ضرب المثل را هم باید به یاد بیاوری که " شتر سواری، دولا دولا نمیشه".

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب التین :
اگر چنان قدرتمند اید که رجز خوانی میکنی و در ایران اکثریت هستید پس چرا مثل .. به سوراخ خزیده اید و با نام های مغولی کامنت میگذارید چرا عکس گل و چرنده و جانور اواتارتان میکنید
از ان چهره ازبکی پرده برداری کن اگر از فارس ها .. نمیترسی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام-باتشکرازجناب آقای توکلی عزیز.شماراهتان درست بوده وجاهلی رادیگران میکنند.
قبلن نیزبه خدمت آن عزیزگفته بودم،که شماعلاوه براینکه یک آزاده واقعی هستی ازروح آزادگی برخورداربوده وکارتان درخدمت به انسانیت است.
تورکی مثلی داریم ،میگویند،دئگیرمان دئتین دارتیر.چاک چاکقانا،باش آغریردیر.
یعنی اینکه آسیاب کارخودش رامیکند(یاآسیاب دانه هاراآردمیکند)چاک چاقانا سررابدردمی آورد.
یک توضیح کوچک..آسیاب های آبی درقدیم قبل ازاینکه کارخانه های آردکوبی ویابرنج کوبی واردایران شود.
کندم راآردویابرنج راازشالی (جو)جدامیکرد.این آسیاب هاباقدرت آب کارمیکردند.آب پره هاراچرخانده وچاک چاقا هابابالاپایین
رفتن کارخودش رامیکرد.
افرادمنتظرنوبت بایدتحمل سروصدارامیکردند.
حال شده کارشماواین جماعت کم سوادومتحجروخودمحور.انحصارطلب .
به این حرف هاگوش نداده بگذارید سروصدای خودرابکنند.یکی هم لطف کرده به کنترل منفی
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
براستی رسانه اپوزیسیون باید چگونه باشد؟ : 1_ با رسانه ها حزبی متفاوت باشند و «خطی» عمل نکنند. بعبارت دیگر بولتن حزبی و کار رسانه با هم متفاوت اند2_زسانه ها بایستی آزاد و مستقل باشند. 3_رسانه های بایستی فکر ساز و تا بود شکن باشند و قادر باشند ؛به مسایل برنامه ای و اینده نگری بپردازد4_رسانه می باید بین تبلیغ و پروپانگادا حزبی فرق بگذارد5_ناظر مستقل قدرت ؛همه باید فضایی ایجاد کنیم که روزنامه نامگاری بسمت بی طرفی حرکت کند.6_رسانه ها بایستی راه کار نشان مردم بدهند7_ در حال حاضر جامعه ایران به رسانه های اپوزیسیون بی اعتماد است از این رو ، رسانه های مستقل و آزاد قادرند که شکاف بین مردم و اپوزیسیون را کم نمایند و بنوعی اعتماد سازی نمایند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی نوشته است:

" همکاران سایت می دانند و بعضا هم، از این وضعیت ناراضی هستند که چرا این همه مطالب اتینکی در سایت درج می شود و چرا اینهمه کامنت ها بسود ترک ها منتشر می شوند. بنابراین دوستان بجا اتهام زدن راه حل عملی نشان دهند. پایان نقل قول"

علت زیاد بودن مطالب و کامنت‌های اتنیک آنست که ما تورک‌های آزربایجان جنوبی و سایر تورک‌های عیران در عرصه‌ی اجتماع، در مجلس شورای رژیم جمهوری عسلامی، در فضاهای مجازی و در هر جای دیگر در اکثریت هستیم. راه حل عملی این است که حق در اکثریت بودن تورک‌ها به معنای واقعی کلمه اعاده شود اما اگر حضور انبوه تورک‌ها در فضاهای فیزیکی و مجازی همچون تیری در چشم فاشیست‌ها فرو می‌رود این مشکل ما نیست بلکه مشکل تمامیت‌پرستانی است که نزدیک 100 سال است تورک‌های آزربایجان جنوبی و سایر تورک‌های عیران را به رغم در اکثریت بودنشان در زندان فاشیسم ف-ا-ر-س نگه داشته‌اند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
lachinعزیزلزومی برای پرداختن به پاسخ های سراپاتوهین وهتاکی احساس نکرده ام وآن را دون حرمت یک اطاق گفت وگو آن هم درباره مسائل جدا مهم وحساس میدانم.نه نامه نسبتاخشم آلوده شما درجواب کمنت من ونه نویسنده آن که شماباشید ازآن گروه نبودندکه سکوت رالازم و پاسخ رابی فایده بدانم.باشماصددرصدموافقم که شرم ازوابستگی به یک ملیت خودشرمی مضاعف است. مخاطب من آقای کیانوش توکلی بودند که دو سه سطری درمایه طنزویقین به قوه درک طنزایشان بانیت اظهارتعجب ازاین که چراتورکی احتمالا باید ملیت خودرامایه شرم بداندمصدع شان شدم که مطمئنم ایشان مطلب راگرفته اند.من هم مطلب ایشان را به زعم خود متوجه شده وبرای پاک کردن صورت مسئله ! که عمدا وبه منظوردفاع اززبان وملیتم آنرا درحد همان جلسه شب نشینی خلاصه اش کرده بودم اظهارلحیه ای کردم.مصمئن باشید که اگراشتباه برداشتی شده به احتمال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش داوطلبانه قوانین دمکراسی را سعی می کند در سایت ایران گلوبال بصورت تمرینی هم که شده تجربه کند، این کار در شرایطی که بعلت نبود دمکراسی در ایران و فقدان آزادی از فرط افراطی گرایی اپوزسیونهای رنگارنگ در حال انفجار وافعا کار شاقی است، اینجا همه از کیانوش می خواهند که صدای آنیکی و مخالفینش را خفه کند ، و اگر فشارشان بر کیانوش مثمر واقع نشود، بلافاصله ایشان را به انواع و اقسام برچسب ها و مارکها مزین می کنند تا شاید، ایرانگلوبال هم مثل دیگر سایتهای انحصارطلب تبدیل به خیابان یطرفه گردد،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی

من ادعا می‌نمایم که در تقابل بین من و شخصی به اسم «تبریزی!» عیران‌گلوبال نه فقط کفه‌ی ترازو را به نفع وی سنگین نموده بود بلکه حتی کاملاً عامدانه طرف وی را نگه داشت چرا که خودش را در یک جبهه‌ی مشترک با چنین افرادی می‌بیند.

شما شاید حوصله و یا وقت خواندن کلمه به کلمه‌ی همه‌ی کامنت‌ها را نداشته باشید اما کاربران کامنت‌ها را کلمه به کلمه می‌خوانند و ممکن است بخواهند به نقطه به نقطه‌ی کامنتی که بر علیه‌شان می‌باشد عیناً طبق همان ادبیات طرف بحثشان پاسخ دهند اما شما و یا کسی که کامنت‌ها را منتشر می‌نماید این حق پاسخگویی متقابل را از یک طرف سلب می‌نماید. برای مثال بارها و بارها می‌بینیم که در کامنت‌ها به بدترین شکل ممکن به تورک‌ها توهین می‌شود اما اگر کاربران تورک با همان کلمات مشابه پاسخ دهند کامنت‌شان یا از تیغ شمشیر حذف گذرانده شده و یا با نقطه‌چین سانسور می‌شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاشین، بنظر میرسد که جناب در دنیایی هپروت روز را به شب و شب را به روز می گذرانید. از آذربایجان گفتید! آخر عزیزم آذربایجان فعلی که قدرت دفاع از قرباغ را ندارد و شرایط اجتماعیش در امروز از یک میانگی و آن بخاطر نفتش و نه چیز دیگری بالاتر نمیزند، برای ارتش آلمان آنروز تنها یک گردش دوساعته بیشتر نمیتوانسته باشد.
اما آنچه مربوط به شمردن کشورهای مصر و ایران در آن سخنرانی شد و همه خوشحال خندیدند نه برای مسخره که نام مصر و ایران تنها دو کشور باستانی خاورمینه کوشکننگان را به وجد در آورد. در ثانی با نام بردن طورکیه مثل آب خوردن از آن گذشتند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام بخدمت آقای توکلی ، باید عرض کنم که مطبوعات دیگر ایرانی به جز ئ یاد گیری از ایرانگلوبال چاری و راه دیگری در پیش نداشته و ندارند .
چون آنها نیز یاد خواهند گرفت از زبان ترکی ، از زبان کردی ، از زبان بلوچی و... دفاع کنند چون این زبانها متعلق به فارس ها هم هست همانطور که ضدش صادق هست ،اما در این راه بسیار ارزشمند باید صبر و حوصله داشت. موفق باشید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ادامه,
کامنت قبلی را بجای آنکه در پای مقاله جناب ف. آزاد بگذارم در اینجا آوردم چون به ضرس قاطع تعداد " پلو چلو " خوران ایرانی کمتر از ۵ در صد میباشد و این از تعداد کامنت های پای مقاله ایشان به خوبی نمایان میگردد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای پسیانلو.... 1- امیدوارم این ناراحتی ها تندرستی را با علوم پزشکی که با سرعت پیشرفت میکند بتوانید جلو گیری بکنید. به امید هرچه زودتر آن... و اما در باره نتیجه گیری اشتباهی شما در باره تورک ها که از تورک بودن خود شان (( شرم)) دارند...خوشبختانه در این دوره دیجتالی « من » ترک می دانم کی هستم, فرهنگم چیست و هویّتم چیست و درکجای تاریخ قرار گرفته ام. منِ ترک میدانم که اجدادم ( تاریخ ساز) بودند ولی ( تاریخ نویس ) نبودند. اگر ما تاریخ همین هفتاد سال اخیر اروپا
را در زمان جنگ جهانی دوم باهم ورق بزنیم آن وقت در خواهیم یافت که نقش (( آزربایجان )) چه رل مهمی را بازی کرد تا نه تنها اروپا بلکه چندین کشور از خاورمیانه منجمله ایران به دست فاشیست های آلمان هیتلری نیافتد. اول شما را دعوت به سخنرانی هیتلر در جواب به روزولت را در لینک پائینی
https://www.youtube.com/watch?v=XUIYZwSHheA

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ف. آزاد که نمیدانم ساکن کجا هستند میفرمایند " ...... "نماد زندگی سنتی ایرانی در هرکجای دنیا که باشد، لندن یا لس آنجلس، دیزی آبگوشت است. روزنامه جاتش هم به عین دیزی آبگوشت چه در لندن باشند و..........".

قبل از ملی شدن نفت, درآمد اقلا ۹۵ در صد ایرانی ها اجازه چیزی جز آبگوشت خوری را نمیداد و شاید آنهم برای خیلی ها آرزو بود. بعد از ملی شدن نفت هم شرایط زندگی اقلا ۷۰ - ۶۰ در صد مردم فرق زیادی نکرد و تهیه آبگوشت هم گاهی میسر نبود. بنابر این آبگوشت نه تنها غذای ملی ایرانی ها بود و هست, خیلی هم - برای من و خیلی ها - هنوز بسیار خوشمزه میباشد. من نمیدانم چنین توهینی به اکثریت مردم از طرف شخصی که مطمنا " سوپ " یکی از اغذیه مورد پسند ایشان است چه معنی دارد؟ مگر نه آبگوشت نوعی سوپ است که میتوان آبگوشت و سوپ را به ده ها نوع مختلف تهیه کرد و یکی از دیگری خوشمزه تر میباشد. جناب ف. آزاد یا باید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شب یلدا بود به عبارتی چیلله گِجَسیدی .... من نه از ترک ایرونی خوشم اومد و نه از ترک آذری و نه از ترک ترکیه ... نه از فارس ایرونی خوشم اومد و نه از فارس افغونی...
خلاصه کنم میروم کانتون زنوز را تاسیس کنم مزارع و مراتع را ساوخوز و کالخوزش کنم هر کی هم عدد ۱۰ را مثل آرد (به ترکی) تلفظ کند اقامت دایم می‌دهم...
من تو دهن اونی می‌زنم که پوئن منفی بده
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چند نکته :1_روشن است که هیج خبرنگاری در دنیا رسانه و خبر پیدا نمی شود که «بی طرف» باشد چرا که خبرنگار هم یک شهروند محسوب می شود وطبیعی است که مثل سایرین دارای نظر باشند .2_ اما این رسانه است که بایستی «بیطرف» بماند . هیج کس نمی تواند، تاکید می کنم مطلقا کوچکترین فاکتی ارائه نماید که اینجانب کفه را بسود نظری سنگین کرده باشم _2_ کار مدیر رسانه ایجاد فضا برای همه ی نظرات موجود درفضای سیاسی ایران است . دوستان شاهد بوده اند که ادعای روزی نامه های رژیم علیه شخص خود و یا ایران گلوبال را عینا و بدون تفسیر و فحاشی در پر بیننده ترین مکان درج کرده ایم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من حدس میزنم نعداد مراجعین سایت ایرانگلوبال بین 50-10 نفر باشد.
بخاطر این تعداد ناچیز، مسئول سایت نباید لابی تجزیه طلبان و افراد ضد کمونیست و طرفدران سلطنت و افراد روانی و سرگردان فراری بشود .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1 - به این می گویند رسیدن شاهد از غیب. تو خودت اعتراف می کنی که بی طرف نیستی. از طرف دیگر، همه کاره ی سایت تویی و آخرین تصمیم گیری ها هم با توست. پس ، سایت ، که همان تو باشی، بی طرف نیست که بدجوری هم با طرفه. طرفش هم معلومه .
مشکل تو اینه که نمی خواهی قافیه را ببازی. والا، در خلوت خودت، بهتر از همه می دونی که وزنه را به کدام طرف سنگین کردی و امروز قبله ات علناً به کدام سمت چرخیده . فکر می کنم ، داشتن کمی صداقت و صداقت بد چیزی نباشه.
2-من پیشنهاد می کنم ، کامنت هایی را که دوسال قبل نوشتی ، بخونی. می بینی که آن وقت ها ، حداقل دو پهلو می نوشتی و هوای هر دو طرف را داشتی.اما، حالا مدتیه خیال برت داشت که همین امروز و فردا، رژیم ایران ساقط می شه و مملکت هم تجزیه و بعدش ، " چیز" نویس های گوناز تی.وی در ایرانگلوبال، از تو یک مجسمه می سازن و تو خیابان های باکو نصب می کنن!!
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ببین ، 1-گفته ام ، سایت ایرانگلوبال کاملا بی طرف عمل می کنه، ولی من و سایر همکاران سایت بی طرف که نیستیم اگر موردی از بی طرفی سایت را بیاد داری در اینجا یاد آوردی کنید.2-من ، نه تنها "نانی" از سایت در نمی آورم بلکه از جیب خود و دوستان هزینه می کنیم و بخشی از عمرمان را صرف آن کرده ایم3-طبیعتا هر صاحب سایتی علاقمند است که تیراژ سایت سال به

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رسانه دمکراتیک، رسانه ای است که صاحبش برای پیشبرد کار سایتش، با تظاهر به بی طرفی، عملاً سخنگوی تجزیه طلب ها باشد و برای جلب رضایت آن ها ، هر روز از بی طرفی نیم بند سال های قبلش فاصله بگیرد.
رسانه دمکراتیک، رسانه ای است که صاحبش نان را به نرخ روز بخورد و با نگاه به باد نما، جهت موضع گیریش را
عوض کند.
رسانه دموکراتیک ، رسانه ای است که صاحبش ، به چیزی جز کلیک خوردن سایتش فکر نکند.
رساله دموکراتیک ...
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توصیح گفت و گوی شب یلدا : گفتگو سیاسی نبود، بلکه یک صحبت کاملا معمولی که در آن یک نفر که خودش ترک آذری است رو می کند به دوستش که او هم ترک ایران است می گوید :« من از ترک ها بد م .می آد ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بااحترام ابتدائا لازم میدانم پوئن مثبت خودرابه شما درمناقشه باف.م.سخن اعلام نمایمواگراهلش بودم پوئن های بیشتری میدادم.ولی حقیقتش داستان آن جشن شب یلداومکالمات مربوطه را به دلیل نیمچه الزایمری که درعنفوان جوانی دچارش شده ام درست متوجه نشدم.درجمع چندنفرتورک که ازمناطق مختلف بودند تورکی به تورک دیگری میگوید که من ازبعضی ازتورک ها خوشم نمیآیدومخاطب باشنیدن این حرف چنان عصبانی میشود که جشن ومجلس وسرمیزراترک میکند.-مثلاشایدبه خاطر دیدن خودباختگی ان یکی نفر.ویاهردلیل دیگر- وانوقت مانتیجه میگیریم که تورک هاازتورک بودن خودشرم دارند !.هئچ دخلی وار؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سخن با ساختن زندان بزرگی بنام ایران برای ملتها، هر گز دمکراسی شکوفا نخواهد شد.