پاسخ كيانوش توكلى به احمد اوبالى و نقد رسانه ى ملى

مختصات رسانه ملی چه باید باشد؟
در اين ويدئو كليپ كيانوش توكلى به نقد اتهام هاى مدير و صاحب امتياز گوناز تى وى پرداخته و در چگونگى شكل گيرى يك رسانه ى ملى و مختصات آن صحبت مى كند.
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
آقا یا خانوم رؤيايى

با سوادتر و یا بی سوادتر بودن یک انسان ربطی به شعور (سطح آگاهی) و ادب آنها ندارد

شما همین الان به من و باقی دختران و پسران بی سواد واقع در آذربایجان و چه در شهرها و چه در روستاهای دوردست توهین کردید- البته بیش از این نیز انتظار نمی رفت

سطح سواد من به هیچ انسانی جز خود خوده من ربطی ندارد - البته در ایرانی که سیستم غیر انسانی را بکار می برد داشتن سواد چندان هم چنگی به دل نمی زند!

من روی سخنم با تنقیدهای آقای توکلی است - نیازمند اندازه گیری سطح سواد خود از سوی شما سرکارخانم یا جناب رویایی نمی باشم.

سطح سواد و سطح شعور شما به خود شما مرتبط است بنده حق ندارم شما را بی سواد یا باسواد لقب بدهم!
نظر شما هم مورد احترام !
همچنان پایسته و موید بمانید!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
رؤيا خانم
از طرف دختران و پسران آزربايجان حرف نزن. آنها خيلى باسوادتر از اين حرفها هستند. آنها دارند با منطق و درايت حركت ملى را آسيب شناسى مى كنند. آنها كوركورانه مبارزه نمى كنند. تلويزيون ملى تعريف خودش را دارد. تلويزيون ملى با تلويزيون شخصى فرق دارد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بنده فرصت نکردم این ویدیو اقای توکلی را گوش کنم ولی می دانم موضوع چیست. قبلا هم گفته ام انتقاد هایی به گوناز تی وی وارد است اما بعضی ها هدفشان انتقاد نیست بلکه تخریب است.
تورکها توجه داشته باشند که اقای کیانوش توکلی از نظر طرز فکر سیاسی در این چند ماه گذشته کاملا تغیر کرده.
ایشان پشیمان است انقلاب کرده و سیستم سلطتنتی سقوط کرده است.
بنظر بنده اقای توکلی تمایل به جبهه ملی پیدا کرده است رفتار ایشان در چند ماه گذشته این را نشان می دهد.
اقای توکلی ضمن اینکه به تورکها تا حدودی اجازه مقاله و کامنت گذاشتند داده است در مقابلش کسانی مثل بهمن موحدی و اسامه را عمدا به عنوان ویروس ول کرده داخل سایت تا مقاله ها و کامنتهای تورکها را تخریب کنند.
اقای کیانوش توکلی الان کاملا علیه حرکت ملی ازربایجان است یعنی از دید جبهه ملی به حرکت نگاه می کند
و بر همین اساس دیگر بعضی از کامنت گذاران تورک
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من با شما کاری ندارم شما سوال هایتان را پاسخ دهید و دنبال حقیقت پشت ابر مانده بگردید

و شما آقای توکلی، هرکز نخواهید توانست شرایط و وضعیت تورکان آذربایجان جنوبی را درک کنید و در نتیجه تنقید های شما متاسفانه به درد من و من ها نمی خورد
این من و دختران و پسران هم دهه من هستند که تحمل حتی یک ذره انتقاد به تنها بانی و صاحب امتیاز تلویزیون ملی خود را ندارند. چرا که واقعا در سختترین شرایط بزرگ شده ایم و تنها امید ما تلویزیون ملی ماست. پس انتظار این را نداشته باشید که نقد شما را قبول کنیم

من از 6 سالگی وارد اجتماع ایرانی شدم باالجبار کودکستان و بعد مدرسه رفتن بعد کار کردن و ...
و تمامی تبعیض های ریز و درشت چه مردمی و چه دولتی فارس زبانان را احساس کرده ام من و خیلی از ماها تحمل نقد شما را نداریم
چون شما در شرایط ما بزرگ نشده اید.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
رؤيا خانم

بحث را بايد با منطق پيش برد. من هم تركم اما اين دليل نمى شود كه سئوال ها را پاسخ ندهيم. اوبالى يك مقاله نوشته و ايران گلوبال را متهم كرده. طبيعى است كه توكلى بايد جوابش را بدهد و گرنه حقيقت مى ماند پشت ابر. شما با انسانى طرف هستيد كه پاراگراف به پاراگراف نقد كرده. لطفاً شعار ندهيم و منطقى باشيم
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی من سخنان شما را گوش دادم
جواب اولین حرفهای شما این است : هارای هارای من تورکم. از طرف تمامی دختران تورک آذربایجان آذربایجان جنوبی
جواب تمام سخنان شما این است: شما هرگز یک فعال ملی -مدنی آذربایجانی را درک نکرده و نخواهید کرد
از سخنان شما پیداست که اصلا از اوضاع آذربایجان جنوبی فعالین و تمامی ملت آذربایجان بی اطلاع می باشید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
لوايى يك شاعر و نويسنده است. شاعر يعنى كنايه و ايهام و ابهام و تشبيه و تصوير. قرار نيست هر چه كه در شعرهاى او گفته مى شود بچسبانيم به فردى خاص. اتفاقاً اشتباه است كه با يك شاعر آن هم يك شاعر ملى در افتاد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من ایتی ایشدجیم اونین اوزونه شعر از لوایی حالا قضاوت کنید نویسند این شعر از لمپنیزم بنویسد و اقای توکلی هم برایش سینه بزند
عجب روزگاری شده پتانسیلهای ما ببینید بر سرچی به هدر میرود به جای اینکه دشمن را نشانه بگیرد همدیگر را نشانه میگیریم وای برما وای بر اوبالی وای و صد وای بر توکلی عزیز سرچی یقه هم دیگرو پاره میکنیم و سر کی دعوی به راه انداخته میشود
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با توجه به نوشتجات و کامنتها، من چشمم آب نمی خورد که پانفارس آبادیسم مغانی حاکم بر گوناز بتواند به این زودیها به دمکراسی گردن نهد، فعلا ابزارهای پنجاه سال پیش از قبیل چماق و تهدید که اگر مثل من فکر نکنی ، سرت را می برم خون می آد، بر افکارشان حاکم است، من دلم بیشتر به نویسندگان دمکرات آزربایجان می سوزد که ضمن عدم انتشار مقالات و انتقاداتشان در گوناز، رد پای آنها را تا سایت ایران گلوبال هم تعقیب کرده و می خواهند منتقدین خود را در نطفه خفه کنند، و چون کیانوش ازربایحانی نیست و سایت ایران گلوبال در انحصار ملتی خاصی نیست، بدین خاطر نمی توانند همانند سایت بای یک و دیگر سایتهای آزربایجان به تعطیلی بکشانند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ا،،، و صبر؟ انسان ها و نوع نفرتى كه موقع گفتن توهين به ديگران از زبانشان بيرون مى ريزد قابل مطالعه اند. از آنجا كه گوناز يك رسانه ملى است و به قول توكلى مردم حق دارند يك رسانه آنهم ملى!!!! را نقد كنند و حتى همه مجريان و برنامه هاى آن را نقد كنند نبايد اخم كنيد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شاکر جان اگر کسی شما را مافیا و اطلاعاتی خطاب کند, حتما فکش را جر میدهید. من هم فکش را جر میدهم . نوشته های لوائی پر از این کلمه ها است. باز هم اوبالی آدم صبوری است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شاکرجان با تاریخ باید باشد. که مردم بدانند کی اول شروع کرده است
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
طهرانلی جان
شروع کن از تاریخ این ماجرا و بنویس. آدرس بده تا فیلمهای توهین و فحش های اوبالی را برایت بفرستم. آنچه را که لوایی نوشته در سایت ایران گلوبال هست. اگر می خواهی تو از اوی بنویس ببینیم کدام یک از این دو بد دهنی کرده اند؟ من از دیدن فیلم توهین های اوبالی به دیگران و لوایی شرم کردم. شروع کن همینجا ببینیم کی به کیه.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
به آسلان. من در جریان هستم و میدانم دعوا از کجا و کی و چرا شروع شده ولی جایش این جا نیست که بنویسم. اگر شما به تاریخی که لوائی شروع به تخریب کرده و اوبالی بهش جواب داده دقت کنید , همه چیز روشن تر میشود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
به طهرانلى
مى خواهيد فيلم توهين هاى اوبالى را فقط در مورد لوايى همينجا در سايت ايران گلوبال پخش كنند تا ببينيد توهين يعنى چه؟
لوايى اصلاً اهانت نكرده اما اوبالى با حرفهاى زشت و ركيك در تلويزيون تا خواسته از خجالت لوايى در اومده
واقعن كه
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب آتاش,
ممنون از پاسخ و اظهار نظر که بطور کلی با آن موافقم. زیبائی دنیا در تنوع است و دنیای بدون تنوع قابل تحمل نیست ؛ مانند محیط بدون صدای مطلق, که شخص را دیوانه میکند. چه مقدار صدا لازم است را کسی نمیداند ولی مسلما نباید گوش خراش باشد. هر چیزی حدی دارد و تعیین این حد بسیار مشکل و گاه غیر ممکن است. حلق و دلق و جلق از ضروریات زندگی ست و در این دنیای پر تنوع هستند کسانی که از همه اینها به جزئی قناعت میکنند در حالی که بعضی " خوردن را بهر زیستن و بعض دگر زیستن را بهر خوردن " میدانند. مقصود از آمیزش جنسی تولید نسل و تا حدودی لذت بردن از زندگیست ولی برای گروهی, مقصود از زندگی, جماع دائم است. اگر مقصد ما از گفتگو برای رسیدن به سعادت, لذت کامنت نویسی دائم و ابدی ست, حرفی نیست ولی .......

بهر حال من نمیدانم که مرز و حدود این " آزادی بیان " کجاست ولی ضرب المثلی میگوید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
peerooz گرامی ، عرض بخدمتان اینکه ایرانگلوبال چطوری اراده شود . تصمیم اینکار به عهدۀ آقای توکلیست چون ایشان صاحب امتیاز و بنیانگذار این ایدۀ بسیار مهم هستند .
واما از نظر من دمکراسی موجود در ایرانگلوبال یک معجزۀ کوچکیست که شامل حال ما شده است. ادارۀ این سایت با این ترکیب باز معجزی دیگر هست ، توجه بفرمایید آقای توکلی با افراد صاحب ایدلوژی چپ وچپ تا راست و راست و ما بین این دو تفکر رادیکال با بسیار دیگری همکاری دارند که نفس خود این عمل حکایت از بینش بالا و احساس مسولیت ، انعطاف با ارزش دارد. یعنی یک شرایط استثنا . حال در این شرایط
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی لطفا بحث را به حاشیه نکشید. از نوشته های لوائی هر بچه دبستانی هم میفهمد , منظورش احمد اوبالی است . ویرایش این طور شد یا آنطور شد, اصل موضوع را به حاشیه کشاندن است. واقعیت این است در سایت جناب عالی این شخص چهار ماه است به احمد اوبالی با کلمات .........تی توهین میکند.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر ایران گلوبال

نظر : 
توضیحی برای اطلاع خوانندگان گرامی:
کسانی ادعا کرده اند که آقای لوایی در مقاله خود با عنوان "عربده كشى لمپنيسم در حركت ملى" نامی از آقای اوبالی برده و بعدا آن را پاک کرده است.
همانگونه که در لینک زیر دیده می شود، آقای لوایی این نوشته را در تاریخ 4 آپریل 2017، ساعت 13:28 منتشر کرده و تنها ویرایشی که در آن انجام گرفته در تاریخ 5 آپریل 2017، ساعت 06:33 توسط آقای کیانوش توکلی بوده که آن هم برای تغییر مکان نوشته در سایت بوده است.
آقای لوایی ملطقا در نوشته خود دست نبرده است.
http://iranglobal.info/sites/default/files/virayesh-lavaii.png
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب سایه، سالهاست روشنفکران آزربایجانی از تنگ نظری و لومپنیزیم در حرکت ملی انتقاد می کنند، ولی کو گوش شنوا؟ اتفاقات اخیر شاید باعث شود تا از غیر آزربایجانی های دمکرات چیزی بشنوند، ما که از بس گفتیم زبانمان مو درآورد،
از سیلی روزگار شکوه مدار // شاید این سیلی، مست را کند هوشار،
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب آیدین خان و جان....!
مرا تکه تکه هم که بکنند تا روزیکه زنده ام خقیقت را خواهم گفت...! تا روزیکه من نفس میکشم بر علیه مطیع بودن و اطاعت کردن در مقابل ظلم خواهم شورید...! ریا و تملق ؟ برای چه ؟ تو مگر فکر میکنی که من کسی هستم در مقابل زور و ظلم و نامردی و بی وجدانی ساکت باشم.؟ تو مگر فکر میکنی که من کسی هستم که موقعیت و شرایط شخصی خودم را ارجع تر از آرمان مللی خویش میدانم.؟ تو مگر فکر میکنی که من کسی هستم که به به خاطر دوست بازی یا پول و ثروت کسی به او تعظیم کنم ؟ آدرس اشتباهی در زدی برادر جان...! نام شرف من و وجدان پاک من همیشه از من جلوتر راه میرود و تا زنده ام اینچنین خواهم بود...! ریا کاری کار کسانی بی خاصیت و بی کیفیت است که مانند حیوان فقط به فکر گذراندن روزگار خویش از هر نوعی که باشد هست....! اگر همان خدایی که تو میشناسی ؟! دو دنیا را در دست من بگارد و بعد بگوید اطاعت کن !؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کیانوش جان مارمولک ها موجودات ضعیف و فرصت طلبی هستند، معمولا ضعیف کشند. و همیشه چاپلوس قدرتمندان هستند، و براحتی از زیر در سلول به اتاق بازحویان می روند، آنهائی که بهترین دوستان خود را بخاطر هم قبیله بودن نابود می کنند، یک روزی باید حواب پس بدهند ما دورادور شاهد همه چیز هستیم، اگر بخدا اعتقاد دارید خدا را خوش نمی آید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سایه و آیدین ول کنید
وطن را سیل می برد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
خدمت خوانندگان سایت ایران گلوبال،
برای ادامه و بهبود برنامه جدیدی از گوناز که روزهای شنبه ۹:۳۰ شب، به نام دیالوگ، به زبان فارسی پخش می شود، مجبور به دیدار و گفتگو با تعدادی از دوستان و روشنفکران ملتهای مختلف هستم و بعد از اتمام مسافرت، در مورد جوابیه ویدئویی آقای توکلی وقت مناسبی خواهم یافت. برای جلوگیری از پخش شایعات عمدی که در ایران گلوبال ادامه دارد به اطلاع می رسانم که حدود دو هفته پیش به چندین تن از فعالین ملی و سیاسی از جمله آقای توکلی زنگ زده و آنها را به شرکت در برنامه دیالوگ دعوت می کردیم . در مکالمه تقریبأ ۲ دقیقه ای که با آقای توکلی داشتیم، همچنین به ایشان گفتم که کسی با اسم بردن از بنده در سایت ایرانگلوبال، اتهاماتی سنگی به اینجانب وارد کرده و بعد از مدتی اسم بنده را حذف کرده است. برای جواب دادن اصولی واجب است که اصل مقاله را داشته باشم و خواهش کردم که مقاله را از آرشیو
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سايه
تو را هر چه كنند مطيع فرد مذكور خواهى ماند
تو فيلم سخنان اوبالى را نديده اى و يكجانبه قضاوت مى كنى
تو مى دانى من مى دانم خودتى
و از لندن تا ...
تملق و ريا خوب نيست
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آیدین یَی.....من قسم نخورده شما باید باورم کنید که تا به حال چنین چیزی که به فرزند لوایی اهانت شده باشد ازصدای خود احمد اوبالی خودم نشنیده ام..ولی از خود لوایی شنیدم و اگر بگویم ناراحت نشدم دور از وجدان خواهد بود....! ولی یک رویه نگاه کردن به این دعوای شخصی بزرگترین بی انصافی و بی وجدانی را در پیش خود دارد...! لوایی در مقاله معروف خود با شگرد مخصوص خودش زمانی که گوناز تی وی احمد اوبالی و حتی جاواد را سنبل فساد و کثافتکاری میدانست البته بدون اسم بردن و آدرس دادن !!!! فکرش در کجا بود ؟ آیا لوایی نمیدانست که حرفی که جگر اوبالی را میسوزاند طبعات خاص خودش را در پیش خواهد داشت.؟ آیا لوایی نمیدانست که حرفهایش اتهاماتی است که اگر به حقیقتش اثبات نتواند بکند چه آبرو ریزی بزرگی در پیش خواهد داشت...؟ اگر او نمیدانست یا بیخبر بود من مطمعنم کسان نزدیک او به گفتند که حرفی را که نخواهی توانست .....
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سايه جان
آيا در اين دعوا به اين راحتى از توهين اوبالى به فرزند لوايى چشم پوشى مى كنى؟ انصاف و وجدان تو همين است؟
آيا اوبالى حق داشت كه مسائل خصوصى را وارد اين دعوا كند؟ لوايى به جز جدال لفظى چه گفته است؟ تو كه مطمئنم سخنان سخيف اوبالى را راجع به لوايى شنيده اى آيا در جواب به او چيزى نوشتى؟ كلماتى مانند قوش بئيين، ديوانه، روانى، عنصر پليد و ... چه ربطى به اين دعوا داشت؟ ادعا مى كنى دعوا سر چيز ديگر است بگو تا بدانيم.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب ا-یزدانی گرامی ، لطفا دو باره ارسال کنید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
گمان دارم کامنت جناب سازاخ تائید نظر من در کامنت قبلی ست و ظاهرا ایشان و ۸۸ در صد پوینت های کامنت ایشان میگویند احتیاجی به ارائه طرح همه پسندی جهت تعیین مشی ایران گلوبال که سعادت مردم " ایران " را منظور داشته باشد نیست ؛ همین مسیر که مثلا کورش با داریوش لوبیا خورده لواط کرده و دنیا را به گند کشیده است مطلوب و ضروری ست.

من همیشه باور داشته ام و دارم که اکثر قریب به اتفاق نویسندگان و کامنت گذاران ایران گلوبال افرادی هستند که سعادت ما را در نظر دارند و احیانا ممکن است عده کمی مامور داخلی و یا خارجی باشند. امروز به این نتیجه رسیده ام که اگر دوستی حرف دشمن را بزند چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟

تا زمانی که شاه در مسند قدرت بود ایران و ایرانیان محبوب اسرائیل بودند و در تورات, کورش ( همان کورش ) را پیامبر میدانستند. یکی دو هفته پیش نخست وزیر اسرائیل در مسکو به رئیس حمهور روسیه گفت که
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
آقای ا.یزدانی گرامی
من مدت زیادی ست مقاله درج نمیکنم.
امیدوارم دوستانی که مقالات رسیده را می بینند برای شما توضیح بدهند.
در ضمن جهت بهرمندی از آزادی بیان ، شما میتوانید مقاله ی خودتان را به صورت کامنت هم ارسال کنید.
با احترام
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب توکلی و جناب ائلیار، مقاله ای (فعال ملی یا لومپ ملی) به شما فرستادم برای درج در سایت ایرانگلوبال. چرا از چاپ این مقاله خودداری بعمل آمد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
به آیدین محترم....
دعوای بین دو دوست هم یعنی جناب اوبالی و جناب لوایی از فراکسیون آغاز نشد....! آغازش را این دو دوست بهتر از من و شما میدانند- که کجا و کی و چگونه و چرا آغاز شد....! قسم به شرافت مللی این دو شخص هر دوی این شخص دعوای بین خودشان را به سر فراکسیون انداختند.... و کسانی که صادقانه بر وجود فراکسیون تورک با دلیل منتطقی خویش معترض بودند شدند فدای دعوای بین لوایی و اوبالی...! من هر دوی این اشخاص را میشناسم و به خوبی خودم میدانم که نه اوبالی و نه لوایی آدمهایی نیستند که ار ندای وجدان خویش بیخبر باشند. هر دوی این افراد از مهمترین چهره های روشن مللی ما هست. هر دوی این افراد به روشنی خورشید تابان میدانند که هدفمند زنده گی میکنند...! دعوای بین احمد آقا و محمت آقا عمی داعواسی یوخ زمی داعواسیدیر....!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سرنوشت 80 ملیون ایرانی را به ناف لوائی و وشرکا گره نزنید . ادم خواری را میخواهند رئیس جمهور کنند و جانوری بنام احمدی نژاد در انتظار انتخاب مجدد و شما هدفی جز دشمنی با مردم پارس زبان و کرد و ارمنی ندارید . سیاست شما در خدمت همان نظام اخوندی است .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سايه جان فكر كن مستقل شده اى و فارس ها همسايه اود. رفتارت اين خواهد بود؟ ناسيوناليسم كوركورانه اوسان را فاشيست مى كن.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
پیروز عزیز این همه آیه یاس و تشکیل کمیته مرکزی برای تصویب سانسور و بکار گیری این همه شعر و غزل و امثال الحکم، که میخ شتر بر زبان کیانوش کوبیدن و مرغ و خروسهای ملا نصرالدین، که آدمی را به ماقبل تاریخ سوق می دهد، با این اشارات، چه چیزی را با ژست دمکرات مابی به کیانوش می خواهید تفهیم کنید؟ که زبان ترکها را از سایت ایران گلوبال ببرند؟ در دنیای مدرن همه چیز باید واضح و قانونی باید نوشته شود، مردم نه حوصله شعر دارند که بخواهند بدانند منظور شاعر در اینجا چیست، و خیمه و میخ شتر چه نیتی را دنبال می کند، با تعریف ازامثال الحکم ملا نصرالدین هم اینقدر ملا ها را پر رو کردیم که نزدیک چهل سال است با مرغ و خروس هایشان سوار بر گرده ما هستند و همه جا خیمه حضرت ابولفضل زده و میخش را هم بر مخ مردم کوبیده اند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب آتاش,
من از " کار تیمی " صحبت نکردم. پیشنهاد من در باره " همکاری تیم بزرگی از افراد تمام وقت " بود که اداره ایران گلوبال را به عهده بگیرد. تیم بزرگ بدلیل آنکه ایران گلوبال سنگ بزرگی را برداشته که ممکن است قادر به حمل آن نباشد. هرنشریه ای دبیران و سر دبیرانی دارد که هماهنگ نشریه را اداره مینمایند. در این نشریات معمولا چیزی بدون تصویب دبیران انتشار نمی یابد. فرق ایران گلوبال - اگر درست فهمیده باشم - در این است که به بیش از یکصد نفر اجازه داده است که تقریبا بدون کنترل و تصویب جناب توکلی و شاید یکی دو داوطلب احتمالا نیمه وقت دیگر مطالب خود را منتشر نمایند. بهمین جهت ایشان " هیج اطلاعی از درگیری اوبالی و لوایی نداشتند تا اینکه تقریبا 20 روز پیش علی سلیمانی .... زنگ زد " ؛ سه هفته بعد از ماجرا - در دوران لحظه ای اینترنت و تویتر - تصادفا شخص خییری تلفنا اطلاع داده است و بقیه ماجرا.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
احمد اوبالی نه تنها به ایران کلوبال بلکه به سایتی خودی و غیر خودی دستور دادند و امر فرمودند که نطر مخالف وی را منتشر نکنند. ایشان حتی در این باره مقاله هم به رشته تحریر درآوردندو در آن به ایران کلوبال حملاتی آرایش دادند و در خود ایران کلبوبال انتشار دادند.
مسئول ایران کلوبال جواب احمد اوبالی را دادند و از اوبالی خواهش این جوابیه از تلویزیون و سایت گوناذ تی وی منعکس بشود. سه یا چهار روز است منتظر انتشار و پخش جوابیه هستیم.
اگر جوابیه توکلی را اوبالی منتشر نکند اسمش را چه بگذاریم؟ زرنگی سیاسی اوبالی یا دشمن آزادی و دمکراسی یا چیز دیگر؟
برای من مهم نیست ویدئو و جواب توکلی منتشر بشود یا نشود مهم این است که مردم آذربایجان بدانند که فعال و روشنفکرش چگونه انسانی است و ماهیت اش چیست.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
پس موضوع چنین است که اوبالی به توکلی زنگ میزند و می گوید "مقاله فلان کس را از وب سایت حذف بکن و یا منتشر نکن."
این اولین بار نیست که اوبالی چنین کاری میکنند. اوبالی قبلا هم از دوستانی که وب سایت اداره میکنند و یا میکردند خواسته بود که مقاله این و آن را منتشر نکنند.
این مسئله یعنی اقذام برای حذف نظر مخالف چیزی ساده و شوخی بردار نیست. هر تورکی باید این را بداند و شخصیت های سیاسی و ماهیت فکری فعالین را بشناسد. این شخص رهبری تشکیلات سیاسی را بعهده دارد و خواهان کسب قدرت سیاسی در آذربایجان است. شخصی که مخالف آزادی بیان و آزادی مطبوعات است خودش رئیس و و مسئول تلویزیون و سایت گوناذ است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب کیانوش توکلی ..... اگر از آزادی بیان لوایی دفاع نشه..... روزی هم زبان "سایه" و فریدون را خواهند برید. ؟؟؟ آزادی زبان من از روزیکه از مادرم زاده شدم بریده بود....! و بریده شدن زبان لوایی همزاد بریده شدن زبان من و ماهاست.... ما در حقیقت زبان بریده به دنیا آمده ایم . جناب توکلی شما باید یک استاندارد داشته باشید ! اگر از آزادی بیان دفاع میکنید اجازه بدهید از خود شما آغاز کنیم...! من با جسارت کامل خدمت شما میگویم که اگر فارسها و شوونیسم فارس و حتی معروفترین دموکراتهای فارسها آزادی بیان ما تورکها را به رسمیت بشناسند از آن روز به بعد دیگر آزربایجانی و تورکی در استعمار فارس نخواهد بود....! شما فارسها آزادی بیان ما تورکها را به رسمیت بشناسید و بقیه اختلافات و دیکتاتوریهای داخلی ما تورکها را به دست خود ما بسپارید....! ما یعنی مللت تورک آزربایجان خیلی خوب بلد هستیم که با زبان برهای خودمان ...
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
حالا ببينيم اوبالى و گوناز اين ويدئو را فردا تو برنامه شون نشون خواهند داد؟ يا فقط به جواب هاى فرافكنانه روى خواهند آورد؟ آقاى توكلى سطح سواد سياسى خود را با اين جواب نشان داد. واقعاً عالى بود.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقاى توكلى عزيز
مى دانى فرق تو با اوبالى در چيست؟
اوبالى زنگ مى زند كه مقاله لوايى را بردار ، يعنى حذف مخالف.
و تو بر مى دارى مقاله ىوبالى ها را چاپ مى كنى، يعنى آحترام به آزادى بيان.
اين است فاصله بين دموكراسى و سركوب.
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب سایه گرامی، سخن فیلسوفانه در باره رابطه دمکراسی و سیاست گفته اید. دمکراسی و بطور مشخص آزادی بیان ، وسیله و ابزار سیاست و قدرت نیست ، دمکراسی ، خود هدف والایی است. دمکراسی با انقلاب گری ، ملی گرایی و مذهب چندان جور نیست، اوایل انقلاب ، می گفتیم ما و ضد انقلاب، یا مسلمانان و کافران و... نتیجه این شد که انقلاب و اسلام فرزندانشان را یک به یک بلعید. نگاه کنیید :مهدی بازرگان را دق کش کردند، بنی صدر و رجوی فراری شدند، داریوش فروهر وزیر حکومت اسلامی را سلاخی کردند، با اکبر رفسنجانی و خانواده اش چه ها که نکردند، موسوی و کروبی همچنان در بازداشت اند، خاتمی ممنوع تصویر و.شد ..بزودی هم ترتیب احمد نژاد را هم خواهند داد و این داستان ادامه دارد ، دلیل اش این بود که همه ی ما علیه اعلامیه جهانی حقوق بشر و آزادی بیان بودیم، حالا هم حکایت فعالین جنبش هویت طلبان ترک
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سایه عزیز تو هم مواظب باش به باکو سفر نکنی، اگر هم رفتی مواظب باش هر کجا که برای سخنرانی یا مصاحبه برایت میکروفون تعارف کردند، قبول نکنی، و گر نه همان بلائی که بر سر صالح ایدیریم و عارف کسگین، بعد از عزیمت از باکو آوردند، سر تو هم می آیورند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با سلام مجدد. اگر هشتاد در صد جوامعه بشری در تمامی دنیا طرفدار اعتدال هستند ، پس چرا پوپلیست ها در کشورهای دمکراتیک و افراطیون در کشورهای جهان سوم می توانند برسر قدرت بیایند ؟
آیا جواب این سوال را باید در نهاد بشری جستجو کرد ؟ و یا سیستیم های حکومتی فعلی ؟ اگر ما تا حدودی به این سوالها جواب پیدا کردیم . می رسیم به گفتمان دمکراسی موجود در ایرانگلوبال و به کار نیک و خیرخواهی آقای توکلی ! آیا با یک گل بهار می شود یا نه ؟ و دقیقا در همین رابطه و در رابط با مسایل و مشکلات ما در ایران جایگاه گوناز تی وی و رل شخص آقای اوبالی کجاست را ؟ نظر خودم را در ادامۀ این بحث اراءه خواهم کرد. ممنون
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سايه يا همان فريدون جان
اوبالى اين دعوا را با فراكسيون شروع كرد. لوايى مخالف فراكسيون شد و اوبالى موافق. الان به قول خود لوايى فراكسيون گور به گور شده اما اوبالى در هر فرصت و در هر اجراى برنامه اش مثل آخوندها به صحراى كربلا گريز مى زند و در ذمّ شمر و لوايى مرثيه مى خواند. لوايى قبل از اين كه به گوناز برود در همين سايت مى نوشت. لوايى بيست و چندى سال است كه مى نويسد . او را با گوناز كه نمى شناسيم. بعضى ناراحت از اين هستند و تلاش دارند نگذارند كه اين دعوا به گوش ناظيم ابراهيموو ( مسئول امور دياسپوراى آزربايجانى ها) و الهام عليوف برسد. مى دانى چرا؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
ولا دموکراسی معنا و مفهوم خود را زمانی از دست داد که نتوانست از عهده سیاست بر آید.... احمد اوبالی با گوناز تی وی فرق دارد....! اگر احمد اوبالی را بخاطر رعایت نکردن دموکراسی نقد میکنید در اشتباه هستید...! چون در این صورت باید اول دموکراسی بعد اوبالی نقد شود....! احمد اوبالی هر چند که کار سیاسی خویش در کنار کار مللی خویش را منکر می شود- مانند لوایی- ولی این انکار فقط به درد خودش می خورد چون واضح و روشن است که ایشان رسما سیاسی حرکت میکنند. تنها یک دلیل بس است که اوبالی در مقابل تمام احزاب آزربایجانی فقط گاماج را قبول دارد و این یعنی کار صد در صد سیاسی است.! و در سیاست روند مبارزه و افکار اشخاص هست که حدود و مرز دموکراسی را معین و مشخص میکند....
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب کیانوش,
شما وظیفه ای را به عهده گرفته اید که انجام آن محتاج همکاری تیم بزرگی از افراد تمام وقت است و مسلما کنترل آن توسط فرد نیمه وقت و پس از کار تمام وقت روزانه غیر ممکن است. و سپس شما کار بیهوده پاسخ به یاوه گویی را هم به آن اضافه نموده ای. اگر این پاسخگوئی نتیجه ای میداد اشکالی نداشت ولی همه میدانیم که نه تنها در ایشان بلکه در طرفداران آنها هم کوچکترین تاثیری نخواهد داشت. بنظر من بهتر است بجای کمی سر درد, اگر امکان داشته باشد میدان فعالیت افراطی ها را کمی محدود بفرمائید. چطور ؟ نمیدانم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب طهرانلی,
گرچه من شخصا کسی از همکاران ایران گلوبال را نمی شناسم ولی درک من اینست که اینها افرد خوش قلب و نیکو کاری هستند که میخواهند به افراد و گروه های مختلف امکان دهند تا نظریات و شکایت های خود را علنا و بدون سانسور ابراز نمایند تا شاید انشاالله موارد اختلاف درک و برطرف گردد. من متناوبا به این سایت مراجعه و مقالات و کامنت های این افراد را مرور کرده ام و پس از این همه سال بخاطر نمیآورم که شخصی تغییر عقیده داده و در اظهار نظرات خود سمج تر نگردد. اگر شما اطلاع دارید لطفا تعدادی از این افراد را ذکر بفرمایید. ناگفته نگذارم که اکثر این افراد متعصب و افراطی میباشند و معلوم است که تغییر عقیده نخواهند داد و افراد متعادلی هم که گاه عقیده ای ابراز مینماید مورد حمله شدید قرار گرفته و عطایش را به لقایش میبخشند. بهمین جهت طرفین, ایران گلوبال را پان ترک و پان فارس میدانند و ایران گلوبالی ها
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی با این فیلتر کردنهای نظرهای مخالف و غیر باب میلتان میخواهید بحث باز شود؟ در کامنت قبلی من در جای آن نقطه چینها اسم دو نفر از همکارانتان نوشته شده بود. حالا قسم حضرت عباس راباور کنیم یا دم خروس را؟
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
پيروز جان،أين درست است كه سرم يكمي ،بگي ،نگي درد مي كنه ولي موضوع خيلي مهم است. در أين ويدو دو كار انجام داده ام، يكي پاسخ سي پاراگراف عليه خود و ايرانگوبال را دادم . دوم گوناز تي وي را به چالش كشيدم ومختصات يك ر سانه ملي و دمكراتيك را شرح دادم .طبق آماری که اوبالی می ده،...... چهل در صد جمعيت تركان اذري را كه نيمي إز انان در خارج آذربايجان زندگي مي كنند- این جمیعت و دیگر فدرالیستها، چپ های ترک آدربایجانی و. .. در کجای گوناز تی وی_ که ادعای رسانه ملی را _قرار دارتد؟!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب, peerooz میخواستم نظر مبارک جناب را در باره آقایان .......همکارهای آقای توکلی بدانم, یعنی این دو نفر چطور آدمهائی هستند؟ خوش قلب؟ غیر ناسیونالیستی؟ غیر پان ایرانیستی؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقاى توكلى با آرامش و استدلال جواب اتهامهايى را داه اند كه در حقيقت بى موردند. اوبالى با آن نوشته زمين و زمان را به هم دوخته تا يك خودى را بزند اما تيرهايش به ايران گلوبال خورده است. اتفاقاً اعتدال و ميانه روى ايران گلوبال و شخص آقاى توكلى در اين ويدئو به. يبايى نشان داده شده است. آقاى توكلى روى مسائل مهمى كه اركان دموكراسى اند تكيه كرده.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای ....... بچه دشت مغان، ماه رمضان بود، برای اولین بار در زندان بند سه گانه تبریز بخاطر ماه رمضان هندوانه به ما داده بودند، پنج دقیقه مانده به افطار من یک قاچ خربزه را گرفتم دستم و بلندکردم و گفتم اگر من زودتر از این پنج دقیقه قبل از اذان این را بخورم، خدای به آن بزرگی منو مجازات خواهد کرد؟ خوردن خربزه در هوای آزاد حیاط معروف به حیاط حمام زندان، دنیای دیگری داشت، به داخل بند که برگشتیم، بلند گو اسمم منو صدا کرد، ساعت یازده شب باید راهی دادگاه انقلاب می شدم، معمولا شبها برای اعدام صدا می کردند، جعفر تقوی بازجوی شعبه شش تبریز در انتظار من بود، آنشب تمام خوشی های هندوانه خوری برایم زهر شد ،
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب کیانوش, لطفا به دقیقه ۱۷ تا ۱۸ ویدئو خود گوش کنید. آیا پس از ۱۲ - ۱۰ سال انتشار ایران گلوبال و تبلیغ آزادی بیان و دمکراسی و چه و چه و ۵۰ - ۴۰ سال فعالیت سیاسی نتیجه این شده که باید به دو آدم عاقل و بالغ و ظاهرا مسلمان و شیعه خارج رفته و لابد " منور الفکر " , توصیه بفرمائید که بروند خودشان با خودشان اختلافات را رفع کرده و کاری به شما نداشته باشند؟ آیا این اتلاف وقت و انرژی نبوده است؟ آنهم با این لحن آرام که گوئی با اشخاص منصف صحبت میکنید؟ و لابد انتظار هم دارید که این دو انسان پا به سن گذاشته, آخر عمری به حرف شما گوش کرده و " به راه راست هدایت شوند " ؟ . مگر اینها خودشان شعور این کار را ندارند که احتیاج به میانجی داشته باشند ؟ و یک عده هم به و به بکنند که گوئی زحمات به نتیجه رسیده و ایران بهشت برین خواهد شد.
جناب آتاش درست میگویند که " چرا ایرانگلوبال طرفدار سیاست اعتدال نیست ؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی ممنون از برخورد درستتان با آقای اوبالی . به نظر من همۀ این اتفاقات و بر خوردها در عالم سیاست معمولی هست. هم بر خورد آقای لوایی با اوبالی هم بر خورد شما با آنها وهم برخورد اوبالی با شما ها اگر همۀ شما ها دمکراتها هستید ! چرا باهم این موضوع را مناظره نمی کنید ؟ به نظر من همۀ این داستانها طرح و طلب امتیاز از همدیگر هست که در عالم سیاست خیلی معمولی هست.. واما من شخصا یک سوال از جناب عالی دارم . چرا ایرانگلوبال طرفدار سیاست اعتدال نیست ؟ آخر هشتاد در صد مردم کشورها در این کاتاگوری جا دارند. اگر این نوشتۀ من باز سانسور نشد من این موضوع را ادامه خواهم داد. ممنون
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
Saçin خان
پرتقال چه ربطى به تخته سياه دارد؟
اينهمه درى ورى سر هم كردى كه چه؟
اصلاً سخنان آقاى توكلى را گوش كرده اى؟
ما مى رويم لوس آنجلس تو مى پرسى كى مى. سيم مكّه؟
صفا سيتىِ مغز هم اندازه اى دارد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب آقای توکلی .دوست ندارم در باره موضوعی یک بار بیشتر نظر دهم . ولی دور از ادب دانستم سئوال شما ندیده بگیرم . در این ویدیو فرمودید 45 سال است مبارزه سیاسی میکنید نتیجه را از دید خودم نوشتم . مربوط به مقاله شما ! تاکید پشت تاکید فرمودید این دو آقایان اختلاف سیاسی دارند به گفتمان شان ادامه بدهند بااجازه سئوال کردم پس چرا شما دو تا سه نفردر باره سازمان گذشته شما اختلاف داشتند نگذاشتید ادامه پید اکند . مربوط به مقاله شما . فرمودید حتی اگر در امریکای لاتین هم مسئله سیاسی پیش بیاید نظر داد . نظر شما را درباره فیلم فتنه نوشتم مربوط به مقاله شما . فرمودید تغییر عقیده ووو کار مثبتی است عقیده ام را نوشتم مربوط به مقاله شما . ای کاش این ویدیو به متن تبدیل میشد تا ضمن ارائه نقل قول نظر نوشته میشد . موفق باشید .
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
جناب Şacin می تونی تنها یک جمله در باره موضوع بحث من و اوبالی در این مقاله صحبت کنی ؟ اینقدر به صحرا کربلا نزنی بردار!
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
جناب آقای توکلی . آنچه در این 45 سال مبارزه آموخته و یاد گرقته اید سفسطه و ورشد بیشتر ناسیونالیست بوده است و بس. البته کتمان نتوان کرد.ناسیونالیستی را با واژه دموکرات رنگ آمیزی نمود همانطوریکه گنجشچک را رنگ کرده بجای بلبل عرضه می نمایند . ناگفته نماند این خود هنراست و کارهرکس هم نیست . ولی این حنا ، فقط تاریخ مصرفش گذشته است . نظر شما در باره فیلم " فتنه " رباره آزربایجان قابل توجه است فقط و فقط نوشته بودید " ائلیار جان فکر نمی کنی زنها کم هستند " همین و فقط همین ! تفسیرش یعنی یک ریشخند !! در این فیلم بیش حد تکیه بر تبادل افکار باصطلاح دو طرف فرمودید . با اجازه می پرسم پس چرا اختلافی که بین آقایان آژدر بهنام و اقبال اقبالی در باره دوسازمان فدائی و راه کار پیش آمد .پول گرفتن راه کارگر از صدام و اشتباه یا مطرح شدن خیانت و اشتباه فدایی از طرف اقبالی . شما مثل پدر خوانده ها پای برهنه آمدید
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی
اساس تفکر من با شما فرق دارد و مواضع من در مورد مسئله ملی به اوبالی نزدیک است یعنی هر دو استقلال طلب هستیم. اما صحبتهای شما خیلی برایم چسبید. شکی نداشتم که جواب آقای اوبالی را خواهید داد. انتظار داشتم جواب خصمانه و تندی به او بدهید. من اشتباه میکردم. شما جواب تند و قاطع خود را با متانت، صمیمیت و زبان دوستانه به دوستمان احمد دادید. شما نشان دادید که ایران کلوبال صدها بار بیشتر از سایت گوناز آذ و تلویزیون گوناذ دمکراتیک تر، بازتر و آزادتر است و هراسی از مخالف ندارد.
آقای توکلی شما نشان دادید که اوبالی انسانی دمکرات نیست. هر کس با دیدن و شنیدن سخنان شما متوجه میشود شما دمکرات ر هستید و امکانات لازم را برای ابراز نظر مخالفان خودتان در اختیارشان گذاشتید.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای اوبالی بعضی وقتها مثل اردوغان عمل می کند . یعنی اتهاماتی می زند که بیشتر برازنده خودش است. آقای اوبالی شما تلویزیونتان شده یک تلویزیون دو نفره مردم خسته شدند از بس حرفهای شما و تملق های جاواد و علی سلیمانی را شنیدند. یک بار هم یک میز گرد درست کن و مخالفان خودت را بیار تا در چهارچوب اخلاقی و بدون فحاشی به نقد رفتارهای سیاسی هم بپردازید. من هم قبول دارم که توهین شخصی کار خیلی پستی است . از جمله اینکه محمدرضا لوایی و صالح ایلدریم را در تلویزیون خودت روانی و دیوانه خطاب کنی.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقاى توكلى عزيز
اين جواب شما يك مانيفست است. مانيفست دموكراسى و عدالت خواهى. شما از آزادى بيان و از اخلاق در لابلاى گفته هاتان دفاع كرديد. شما از انسان و مرام و ارزش هاى انسانى دفاع كرده ايد. واقعاً متشكريم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
باسلام وتشكر فراوان ازتوكلي گرامي كه بازهم نشان داديد واقعا دموكرات واقعي وآزاديخواه هستيد وآزادي بيان را نه در حرف بلكه درعمل ميخواهيد پياده كنيد سلامت وموفق باشيد
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شتر سواری از در خیمه ای عبور میکرد, صاحب خیمه بفرمائی زد و شتر سوار پرسید میخ افسار را کجا بکوبد؟ صاجب خیمه فرمود روی زبان من. ظاهرا دو شهروند آمریکایی بر سر مسائل شخصی و یا سیاسی و مرامی و یا خانوادگی و یا هرچیز دیگر با یکدیگر اختلاف دارند و ایران گلوبال بفرمائی زده و اکنون حناب توکلی میخواهند بگویند روی زبان من, که البته دیرشده و گرنه باید از اول میفرمودند که بروند " سی خودشان بگیرند , سی خودشان بخورند. ".
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
زيباترين جوابى است كه داده شده است. آقاى توكلى ممنون
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
محمد رضا لوائی چهار ماه است در سایت ایران گلوبال شما دارد کثیف ترین توهین هارا به گوناز و وکیلهای آذربایحانی میکند, جناب عالی تازه از دو هفته قبل خبر دار شده اید؟ پس از کجا میدانید سایت شما یک سایت دموکراتیک است؟ لطفا اگر وقت کردید , نظری , ولو سطحی هم باشد, به نوشته های او بیندازید.
عدم انتشار شده: 
false