تهاجم همه جانبه است/ ترجمه: علی قره جه لو

دلیل اصلی دشمنی غرب با اردوغان، سمت گیری حکومت ترکیه در سیاست داخلی در جهت سرکوب سازمان ترور پکک و سرکوب سازمان ترور فتح الله گولن یعنی گلادیوی تحت امر آمریکاست، که هر دو ابزاری در دست غرب علیه ترکیه هستند. در سیاست خارجی، سمت گیری ترکیه در جهت قدرت های اروآسیا، عضویت {ناظر} ترکیه در “سازمان همکاری شانگهای” بحث های روزمره و رو به افزایش در رسانه های ترکیه در خصوص لزوم خروج از پیمان ناتو و بستن پایگاه های آمریکایی در ترکیه، قطعی شدن قرارداد خرید سیستم های دفاع هوایی S- 400 از روسیه، علی رغم مخالف

تهاجم همه جانبه است/ ترجمه: علی قره جه لو

 شهروند جولای 27, 2017 

 

 

نوشته:  بلنت اسین اوغلو

 

در سده های۱۲۰۰، وقتی آمادگی تهاجم غرب به شرق فراهم می شد، کلیسا پیشتازی تهاجم را به عهده داشت.  فعالیت های سیاسی و سازمانی برای متحد کردن نیروهای نظامی شان، از طرف کشیش ها انجام می شد. آنها، جوامع باقی مانده، و پراکنده مسیحی در آناتولی و خاورمیانه را به عنوان متحدین پشت جبهه و لجستیک خود ارزیابی می کردند.

در روزگار ما، پیشتازی سیاسی ـ سازمانی تهاجم مشترک غرب را آمریکا به عهده گرفته است.  آنهایی که فکر می کنند، تهاجم امپریالیسم به خاورمیانه، محدود به افغانستان، لیبی، عراق، سوریه و ایران است، آنهایی هستند که هنوز هم متوجه ابعاد خطر نیستند.

در مقابل حمله، کشورهای منطقه با تاخیر هم که باشد، گرد هم آمده و قصد دفاع از خود را نشان می دهند. این وضعیت، آمریکا را دچار عجله کرده است.  بدین جهت، فعالیت های طراحی شده خود را که قبلا به شکل پنهان پیش می بردند،  این بار دیگر احتیاجی به ادامه پنهان آن را در خود احساس نمی کنند.

 

تجهیزات نظامی و تسلیحاتی که به “پکک” PKK  دادند، بیشتر از تجهیزات نظامی است که دولت سوریه در دست دارد.  در عرض دو ماه اخیر ۴۶۸ کامیون تریلر تجهیزات نظامی به پکک در سوریه ارسال کرده اند!

تهدیدهایی که از طرف آمریکا و متفقین اش متوجه ترکیه است، قدم به قدم، و در چارچوب یک طرح معین افزایش می یابد.  این تهدیدها را می توان به شکل زیر خلاصه کرد:

۱- رفراندوم استقلال کردستان که از طرف اسرائیل سازماندهی شده است، و قرار است در ۲۵ سپتامبر انجام گیرد.

۲- اینکه، این رفراندوم مناطق کردنشین ترکیه را نیز در بر خواهد گرفت، یا نه، در رسانه های غرب مورد بحث است.

۳-  اعلام اسرائیل دایر بر این که:  “کردستان مستقل، برای اسرائیل یک ضرورت است”.

۴- نشان دادن چماق به ترکیه از طریق قطر، به وسیله عربستان سعودی، امارت متحده عربی و بحرین که از طرف آمریکا سازماندهی شده است.

۵- مسئله روز کردن دوباره دروغ نسل کشی ارمنی

۶-  کودتای نافرجامی که در ۱۵ جون ۲۰۱۶ درهم شکسته شد.

۷-  با هر ترفندی، می خواهند طرفداران فتح الله گولن و پکک را، که عناصر تربیت شده آنها بوده و با اشاره آنها حرکت می کنند، از دست عدالت {قوه قضایی} نجات دهند.(۱)

۸-  کاهش یافتن جریان “پول داغ” و سرمایه گذاری های خارجی برای پروژه ها

۹-   پیش گرفتن سیاست تهاجمی یونان، علیه ترکیه

۱۰- درخواست از ترکیه دایر بر بیرون بردن سربازان خود از قبرس، و لغو نقش تضمین کننده حقوق ترک های قبرس شمالی!(۲)

۱۱-  ادامه حضور آمریکا در سوریه به بهانه مبارزه با داعش.  این وضعیت سبب بی ثباتی در داخل ترکیه می گردد.

۱۲-  قصد آلمان در اجازه ندادن به حضور رئیس جمهور ترکیه در گردهمایی G- 20  در آلمان.

۱۳- تصمیم پارلمان اروپا برای متوقف کردن مذاکرات عضویت ترکیه به اتحادیه اروپا، قطع کمک های مالی، خواستن از ترکیه برای متوقف کردن ساخت نیروگاه اتمی “آک کویو”  Akkuyu  که به وسیله روسیه ساخته می شود.  این در حالی است که، نیروگاه اتمی دیگری توسط ژاپنی ها در “سینوپ Sinop  نیز ساخته می شود!

۱۴-  افزایش حملات  {نوشتاری  و تظاهرات} علیه ترکیه، در رسانه های آمریکا  و اروپا

۱۵-  خبرهای شهیدی که هر روز از راه می رسد.

تهدیدهایی که سعی کردم برشمارم، نمی تواند تنها به علت حضور ترکیه در سوریه توضیح داده شود.  تهدید ها به طور مستقیم متوجه تمامیت ارضی ترکیه است، این واقعیت را باید دید.

آیا متوجه خطر هستید؟

 

توضیحات مترجم:

 

۱- گفتمان غرب علیه طیب اردوغان، دایر بر سمت گیری وی به سوی “دیکتاتوری”، زیرپا گذاشتن “دموکراسی”، سرکوب مخالفان، زندانی کردن روزنامه نگاران … و اشک تمساح ریختن برای آزادی های دموکراتیک در ترکیه ی تحت حکومت اردوغان، که بخشی از آنها واقعیت دارد، دلیل دیو سیرت کردن اردوغان، و اقدام به کودتا برای سرنگونی حکومت وی نیست، و هیچ وقت نبوده است.  چرا که دیکتاتورهای زیادی در جهان هستند که متحد و تحت حمایت آمریکا و غرب اند که اردوغان در مقایسه با آنها فرشته می ماند، و این واقعیتی است، انکار ناپذیر.

دلیل اصلی دشمنی غرب با اردوغان، سمت گیری حکومت ترکیه در سیاست داخلی در جهت سرکوب سازمان ترور پکک و سرکوب سازمان ترور فتح الله گولن یعنی گلادیوی تحت امر آمریکاست، که هر دو ابزاری در دست غرب علیه ترکیه هستند. در سیاست خارجی، سمت گیری ترکیه در جهت قدرت های اروآسیا، عضویت {ناظر} ترکیه در “سازمان همکاری شانگهای” بحث های روزمره و رو به افزایش در رسانه های ترکیه در خصوص لزوم خروج از پیمان ناتو و بستن پایگاه های آمریکایی در ترکیه، قطعی شدن قرارداد خرید سیستم های دفاع هوایی S- 400 از روسیه، علی رغم مخالفت آمریکا و کشورهای ناتو، همکاری روزافزون ترکیه، با ایران، سوریه، روسیه و حکومت مرکزی عراق، و حرکت در جهت نقش برآب کردن طرح کردستان بزرگ، قطع کریدور آمریکا – اسرائیل در شمال سوریه… .  افتادن به دنبال گفتمان “حقوق بشری” و شیرین غرب،که ظاهری حق به جانب و فریبنده دارد، مثال دیدن درخت و ندیدن جنگل است.

۲-ترکیه به دنبال کودتای سرهنگان یونان، و اقدام به قتل عام و اخراج ترک ها از قبرس، در سال ۱۹۷۴در قبرس نیروی نظامی پیاده کرد. این مداخله سبب تحریم نظامی غرب علیه ترکیه گشت.  اختلافات دو جامعه ترک و یونانی در قبرس به دنبال دو رفراندوم، و رضایت هردو طرف دایر بر زندگی مستقل ازهم کاهش یافت.  کشف منابع عظیم هیدروکربن در دریای اژه، و آب های قبرس،  و حرص و ولع شرکت های غربی برای تصاحب این ثروت، سبب بروز و از سرگیری دوباره اختلافات گردید.  خواست بیرون بردن نیروهای نظامی ترکیه از قبرس و اتحاد دوباره قبرس و عضویت آن در اتحادیه اروپا، در واقع برنامه محروم کردن ترکیه از سهم عظیم منابع نفت و گاز قبرس است! مانورهای دریایی اخیر اسرائیل، یونان و قبرس جنوبی نیز که از طرف اروپا حمایت می شود، در این رابطه قابل درک است.  جالب تر اینکه غربی که به دنبال تکه پاره کردن کشورهای خاورمیانه و تبدیل آنها به دولت شهرهای کوچک است، در قبرس به دنبال اتحاد دو بخش قبرس است؟! این سیاست یک بام و دو هوای غرب را چگونه باید خواند؟

http://shahrvand.com/archives/86323

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" نبردی که مانند هیچ نبردی نخواهد بود "" ۱- به تدریج خواهید دید که کمپانیهای آلمانی، برخلاف تاکید دولت آلمان که از تروریست‌های کمونیست پ ک ک حمایت می‌کند، آلمان را به سوی ترکیه، ترک خواهند کرد. ۲- در ایتالیا، نیروی‌های مخالف اتحادیه اروپا و دوشیدن مالی‌ ایتالیا به نفع آلمان، پیروز خواهند شد. ۳- دوری آلمان - آمریکا در ژئوپلتیک ترکیه به هم خواهند رسید. ۴- با اقتصاد ترکیه در حال رشد بعد از پشت سر گذاشتن کودتای آخوند گولن با حمایت امارات متحد عربی‌، آلمان، آمریکا، کمونیست‌های جهان سومی‌، ترکیه در حال " پرش از کشور‌ای با درامد متوسط، به درامد بالا ، صعود خواهد کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" چرا نزدیکی‌ اقتصادی / تجاری ترکیه به چین، به نفع تمام دنیای ترک است؟ "" آسیای مرکزی نیز، مانند پاکستان و هند، به دلیل " ناا ملایمات اقلیمی " دستخوش بی‌ آبی‌ و خشکسالی خواهد شد، با پروژهٔ "" جاده ابریشم و مسیر آسیای مرکزی و قفقاز و از آنجا ترکیه ""، نه تنها احیا اقتصادی این کشور‌های در مسیر جاده ابریشم وارد فاز جدید خواهد شد بلکه چین، سیاست تضمین تقسیم عادلانه‌ آب، بین کشور‌های آسیای مرکزی را، برای تضمین امنیت جاده آبریشم، به اولویت خود تبدیل خواهد کرد. نجات خاورمیانه، آسیای مرکزی، قفقاز، گرد آمدن دور کشور هائی است که اولویت آنان، "" اقتصاد "" است. ترکیه، آزربایجان و چین این سیاست را عملی‌ خواهند کرد. هر چه " گفتمان اقتصاد " برای آسیای مرکزی، خاورمیان، قفقاز ارجحیت بیشتری می‌‌یابد، مبارزه با تروریست‌های کمونیست پ ک ک و شاخهٔ سوری آن نیز، التزامی تر می‌‌شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" جنگ گاز آمریکا ( تکنیک فرکینگ ) با روسیه وارد فاز جدید شد "" سلطه و هژمونی بر بازار گاز اروپا، بعضی‌ از نظامیان آمریکائی را بر آن‌ داشته تا با استفاده از تروریست‌های کمونیست پ ک ک و شاخه سوری آن، خاورمیانه را نه امن کنند، و تمام مسیر‌های امن ترانزپورت گاز / نفت را با استفاده تروریست‌های کمونیست پ ک ک و شاخه سوری، وارد مرحله بی‌ ثباتی کنند. بر آگاهان خاورمیانه است تا کمونیست‌های پ ک ک / شاخه سوری و کمونیست‌های جهان سومی‌ را از غلتیدن به این بعضی‌ از نظامیان آمریکا بر حذر دارند. طبق تحقیقات اخیر سازمان محیط زیست، تا آخر این قرن، نصف پاکستان و هند، به دلیل گرما و خشک سالی‌، غیر قابل زیست خواهد بود، خاورمیانه زمان زیادی در دست ندارد تا خود را برای خوشک سالی‌‌های عظیم، آماده کند، کمونیزم مخصوصا کمونیزم عصبی از نوع پ ک ک به درد خاورمیانه نمی‌‌خورد. تحلیل‌های توده ای‌ها و سایت پیک نت نباید ما

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
""" دریای مدیترانه و چگونگی‌ تعدیل حمله غرب و کمونیست‌های جهان سومی‌ به ترکیه """ ایتالیا در پیروزی ایمانول مکرون فرانسه، تقویت "" جبهه جنوب مدیترانه، محور فرانسه و ایتالیا ""را در افق می‌‌دید که جلو " زیاده خواهی‌ آلمان " را خواهد گرفت،از بد شانسی‌ ایتالیا، ماکرون و فرانسه، فاقد آن توانائی است. ترکیه و روسیه، در حالیکه در حال جذب "" مجارستان، لهستان و جمهوری چک به همراه بالکان "" به محور خود هستند، باید با جذب ایتالیا، آلمان را تضعیف کنند، ترکیه با همکاری قطر، میتوانند نفوذ روسیه در لیبی‌ را نیز، تا هادی تسهیل کنند و ضربه‌ٔ نهائی به آلمان، محل پرورش تروریست‌های کمونیست پ ک ک را، عملی‌ سازند. همزمان ترکیه و آمریکا، با سرمایگذاری روی ماشینها و اتومبیل‌های غیر فسیلی، صنعت ماشین دیزل / گازی آلمان را، ورشکسته کنند. آیا ولکس واگن قربانی حمایت آلمان از تروریست‌های کمونیست پ ک ک خواهد شد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" آلمان مجازات حمایت از تروریست کمونیست پ ک ک را می‌‌پردازد "" اتحادیه اروپا در راس آن آلمان، با ادعای "" کشاندن کشور‌های مجارستان، هلند، جمهوری چک "" به دادگاه اتحادیه اروپا به دلیل زیر پاا گذاشتن قوانین ممانعت از ورود مهاجران به اروپا، مرکز اروپا و بالکان را، به جبهه ترکیه و روسیه فرستاده و از اتحادیه اروپا، فراری داده است. با تحریم‌های جدید آمریکا بر علیه " روسیه " که کمپانی‌های اتریشی‌ - آلمانی را به دلیل فعالیت‌های اقتصادی با روسیه جاریم می‌کند کار ساخت "" خط لوله نوار / جریان ترک "" شتاب بیشتری گرفته، در برابر چشمان آلمان، ترکیه در حال تبدیل شدن به تنها کشور ترانزیت گاز به اروپای پیر و مفلوک خواهد شد. با اروپای مرکزی و بالکان زیر کنترل ترکیه و روسیه، ژئوپلتیک اتحادیه اروپا، وارد گسست جدید خواهد شد.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استراتژی امپریالیستها در برپایی کشورهای جعلی، تحت نام "کردستان " ، "آذربایجان جنوبی" و... ،این است که دولتهای مستقلی در همدستی با اسرائیل بر ضد خلقهای خاورمیانه ایجاد کنند.
باری ، به دنبال نابودسازی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و بالکانیزه کردن یوگسلاوی، امپریالیسم جهانی تحت رهبری صهیونیسم به اصطلاح بین الملل اینک در قرن بیست ویکم به حساب کشتارهای میلیونی و ویرانی بی سابقه چندین کشور به فکر ایجاد یک غده های سرطانی بدخیم دیگر در منطقه به نام "کردستان بزرگ" ، " آذربایجان جنوبی" ، "بلوچستان" و... است. اگر بشریت ترقیخواه نتواند از تشکیل این غده های بدخیم جلوگیری نماید، کل منطقه و جهان در آتش جنگهای دائمی و استعماری خواهد سوخت.
به هیچ وجه نباید جغرافیا و نقشۀ سیاسی خاورمیانه تغییری بکند.