ترکیه، عملیات چشمه صلح و حامیان تروریسم کُردی

لعنت به تروریسم.

جمهوری آزربایجان ، ترکیه و آزربایجان جنوبی باید صحنه ی آرایش حامیان تروریسم را امروز به خوبی زیر نظر بگیرند. از اکبر گنجی که پست تروریسمی بارزانی را توییت می کند تا همه ی آنهایی که در روزنامه های رژیم قلم می زنند، از فدرالیست ها تا سکولارهای اوپوزیسیون ایرانشهری، از تب و تاب دولت روحانی برای ایجاد راهپیمایی علیه ترکیه در شهرهای کردنشین ایران، از سیل عظیم ماشین تبلیغاتی و رسانه ای ایرانشهری، همه و همه شان « ننه من کُردم » بازی در می آورند و از چهره ی تروریسم کُردی یک سیمای مظلوم و قربانی درست می کنند.

کریدور « کُردسازی » از مرزهای ارمنستان تا مرزهای ترکیه و سوریه بزرگ‌ترین جنایت تاریخی است. ایرانشهری با یکی دو سه کشور اروپایی قصد دارد تا گرداگرد مرزهای ترکیه را توسط کُردها محاصره کند. برای همین سالهاست که « پروژه ی سکونت کُردها » در گرداگرد ترکیه را تعقیب می کند. و برای همین ماشین تبلیغاتی ایرانشهری از رژیم تروریست آخوندها گرفته تا اپوزیسیونش همه و همه در خدمت این پروژه اند.

کار به جایی رسیده که این ماشین رسانه ای با جعل و کپی عکس های جنگ های کهنه و ربط دادنش به عملیات « چشمه صلح » می خواهد نگاه جهان را از تروریسم به سمت مردم عادی برگرداند.

رژیم ایران کثیف ترین بازی ها را طرح می ریزد. این رژیم قدرت و جرئت و فرهنگ نگهداری از پناهندگان را ندارد اما ترکیه فعلا فقط چهار میلیون پناهنده سوری را در خود جای داده است که در بینشان کُردها هم وجود دارند. این حق ترکیه است که این پناهندگان را در سوریه به منزلشان برگرداند. این حق ترکیه است که تروریسم را از گرداگرد مرزهای خویش پاکسازی کند.

آزربایجان جنوبی باید از این صحنه ها عبرت بگیرد. آزربایجان جنوبی باید « پروژه اسکان اکراد در سرزمین های ترکی » را به خوبی تعقیب کند. این رژیم و عواملش در خارج سعی دارند سراسر آزربایجان را تحت سیطره ی این پروژه در آورند. این رژیم به راحتی به اکراد مجوز راهپیمایی در شهرهای آزربایجان جنوبی را می دهد. جنایات این رژیم کثیفتر از جنایات سایر شاخه های ایرانشهری در خصوص آزربایجان جنوبی است.

به نظرم وقت آنست که در دفاع از خویش، بخشی از بدنه ی حرکت ملی مسلح شود و گرنه با سیر تحولات منطقه ای و جهانی ما در برابر سیاست های کثیف و تروریسمی دشمنان کاملا بی دفاع خواهیم ماند.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عزیز، کمونیستها و سوسیالیستها و در کل چپها، درب عقب تفکراتشان به چپهای ملتهای فارس و روس و کرد و ارمنی باز است، آنها خواسته و ناخواسته به هر طریق ممکن با پیدا کردن کوچکترین نقطه ضعف در حرکت ملی آزربایجان بطور غیر ملموس سعی در تخریب آنها را دارند، بدین خاطر من بارها و بارها گفتم ، عطای چپها را به لقایشان بخشیدیم، آنها در کل دنیا ثابت کردند که بخاطر سکتاریسم ذهنیت چپ زبان مادریشان را هم زیر پایشان له می کنند
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فریاد یک مادر ترکیەای: نە بە "فاشیسم"

من کورد نیستم بە عنوان یک انسان اینجا هستم

زندە باد مردم کورد نباید این مردم بمیرند

نباید این زنان و کودکان بی گناە بمیرند

امروز من همراە با مردمان روژاوا کورد هستم

من یک مادرم.

خواهش میکنم همە کمک کنید تا این فاشیسم دولتی بمیرد و بیائید همە ما یکی شویم.

بس است خون ریزی...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با توجه به اظهار نظرهای اپوزسیون ایرانی در مورد ورود ارتش ترکیه به سوریه که همگی بوی شاهنامه می دهد، و روح ضد ترک بودن آنها غیرقابل انکار است، که البته اگر بجای اردوغان یک حزب لیبرال و یا حتی سوسیالیست بر سر کار بود، این آلرژی ضد ترکی باز هم به شکل دیگری خود را نشان می داد، با توجه به اینکه ترکیه عضو ناتو می باشد، طبیعتا بدون توافق ضمنی ناتو، رهبران ترکیه دست به این عملیات پر هزینه نمی زدند، بهترین راه اعتراضی و انساندوستانه اپوزسیون ایرانی در خارج این است که تمام کسانی که در کشورهای عضو ناتو مثل آمریکا و اروپا زندگی می کنند ، برای اعتراض به دولت کشور محل اقامتشان، آنجا را ترک کرده و به کشور گل و بلبل ایران برگردند و با دیدن قیافه های نورانی آخوندها، درهای بهشت را به روی خود باز کنند، البته می توانند با سوار شدن به اتومبیلهای پراید ساخت وطن مقدس، در عرض ده دقیقه به بهشت موعود پرواز کنند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آشجی گرامی، سالها ست درگیر کامنت هستیم، عمر کامنت بان بانداز ه عمر چریک در زمان شاه ، حداکثر شش ماه بود و این کاوه جویا سه سال و نیم دوام اورد، هر کسی مسول شود ، همین مشکلات است بعضی وقت سو تفاهم پیش می آید و خیلی ها مثل من وارد تونل وحشت نمی شیم و بعد آقای لوایی گله مند می شود که چرا .... خوب همه متوجه شدیم داستان از چه قرار است، برای مسول کامنت ها تقاضا صبر ، حوصله و... آرزو مندیم
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آشچی عزیز، صحفه کامنتها متاسفانه از «محل اندیشه بودن» خارج شده است.
ارزش وقت تلف کردن ندارد. شاید بهتر باشد نظریاتتان را مقاله کنید و به سایت بفرستید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عدم آشنائی از بروکراتیسم کامنت نویسی و بعلت عدم وجود رنگهای مختلف در ستون کامنت نویسی، بعضا باعث سو تفاهم و برداشت اشتباه از نظریات می شود، و حتی بعضا نقل قول بحساب نویسنده گذاشته می شود، آقای یونس شاملی روش بسیار دقیقی در این مورد دارند که خواننده به هیچ وجه نقل قول را با نظر کامنت نویس قاطی نمی کند، بدین شکل، مثال:
طبق نظر آقای x :
پرندگان وقتی بال در می آورند، خود را آماده پرواز می کنند ( پایان نقل قول )
ولی من تصورم این است که آنها اول باید پرواز را خیلی خوب یاد بگیرند.
امیدوارم که نحوه نگارش باعث سو تفاهم بین دوستان نگردد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
«خوب جمال كار ش بد بود و آشجي هم نمي بايست ان را از جمال نقل مي كرد»
اگر آشچی نقل نمی کرد، امکان اصلاح وجود داشت؟ بعد کار جمال و آشچی بد بود، کار کامنت بان چطور بود؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اولا از آقای ائلیار تشکر می کنم. خواهش می کنم، شما چرا عذرخواهی بکنید؟ کسانی باید شرمنده باشند که چنین اتمسفری را حاکم کرده اند بر این سایت.
ثانیا، آقای لوایی بد متوجه شده اند. ایشان احتمالا به «بخش صفحه شما» سر نمی زنند (البته همان بهتر که سر نمی زنند چون جایی مثل تونل وحشت است). آنچه من نوشتم، در اعتراض به افترازنی و هتاکی به ایشان بود. من تا به آخر منتقد آقای لوایی هستم اما دشمن یا بدخواه ایشان نیستم و حفظ احترام ایشان به اندازه حفظ احترام خودم برایم مهم است. اگر آقای لوایی به «بخش صفحه شما» مراجعه می کردند، موضوع را خودشان متوجه می شدند. البته همان بهتر که مراجعه نکردند، جوی بوجود آمده که چیزی جز توهین به شخصیت افراد، در آن جا وجود ندارد. الان دوباره چک کردم، دیدم کامنت جمال بعد از این همه درگیری و اتلاف وقت و دیده شدن توسط آدم و عالم بالاخره نقطه چین شده.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من فقط به گله و نقد لوايي توجه كردم، خوب جمال كار ش بد بود و آشجي هم نمي بايست ان را از جمال نقل مي كرد
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در آستانه پنجاهمین سال اختراع اینترنت، لئونارد کلاین راک، از پیشگامان اینترنت، گفت که این اختراع باید به گسترش دموکراسی و برابری در جوامع کمک کند، درحالیکه به ابزاری در خدمت نفرت‌پراکنی و پخش اطلاعات غلط بدل شده است.DW
----
آشچی کامنت «جمال را نقل و نقد »کرده بود.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسول کامنت ها کاوه جویا است و درکار شان دخالت نمی کنم ، من به شکایت ها رسیدگی می کنم آقای لوایی از کامنت آشجی گله مند بود که به مسایل شخصی ایشان پرداخت و منهم مراجعه کردم و آن نقاط را نقطه چین کردم ولی از وجود کامنت جمال بی خبر بودم اگر اوهم شخصی بوده آنهم باید نقطه چین شود
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
* به نظر میرسد آقای توکلی متوجه نیستند که « مسایل شخصی توسط جمال و انتشار دهنده» طرح شده. نه شخص دیگر.
----------

« سپاه پاسداران ج.ا.»
1- از یک طرف « کردها را موشک باران میکند و کولبران فقیر را میکشد»
2- از طرف دیگر « توسط ترول هایش در سایت ها» دشمنی بین « ترک و کرد» راه میاندازد، و
توسط « ترول هایش که ظاهراً خود را کرد و فارس می نامند، به کار " تحقیر و توهین و اتهام زنی و طرح مسایل شخصی» علیه فعالان ترک مشغول اند.
این « سیاست ایجاد دشمنی و تفرقه» ی نخ نما،
باز اینجا " وسیله " شده برای ایجاد « دشمنی بین ترک و کرد و فارس" در کامنت نویسی" ، که
« آزادی بیان اندیشه حذف شود» .

1- کار " تحقیر و توهین و اتهام زنی و طرح مسایل شخصی» توسط کامنت جمال صورت گرفته

عنوان مقاله: 
ترکیه، عملیات چشمه صلح و حامیان تروریسم کُردی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بسیار بسیار متاسفم برای شما جناب توکلی. موضع گیری شما باعث تعجب است. آن کامنتی که باید نقطه چین میشد کامنت جمال بود که سر جایش است. آنچه من نوشتم این بود که افتراپراکنی جمال نسبت به لوایی و تایید آن کامنت از طرف کامنت بان جنابعالی کاری غیر اخلاقیست. من به دفعات به تندی از آقای لوایی انتقاد کرده ام. لیکن هرگز به خودم اجازه نداده ام که وارد مسائل خصوصی ایشان یا هیچ کس دیگری بشوم؛ یعنی کاری که جمال و کامنت بان جنابعالی، یکی با ایراد زشتترین افتراها به ایشان و دیگری با تایید و نشر آن افتراها انجام دادند (بار دیگر تاکید می کنم، کامنت جمال به تاریخ شنبه, اکتبر 12, 2019 - 10:23 موجود است). تازه کامنت بان شما، یک کامنت دیگر هم از ایشان در دفاع از آن افتراها منتشر کرده اند؛ چشم شما روشن! برای شخص جویای حقیقت، موضوع روشن است و نیازی به درازگویی نیست.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در مورد جناب لوايي از مسايل شخصي صحبت كرديد كه اكنون نقطه چين شده است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی، کدام مسئله شخصی را پیش کشیدم من؟ می شود مشخصتر صحبت کنید؟
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آشجی گرامی لطفا مسایل شخصی را به میان نکشید،
تصویر محمدرضا لوایی

عنوان مقاله: 
ترکیه، عملیات چشمه صلح و حامیان تروریسم کُردی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی عزیز
شما مگر مخالف آرا بنده نیستید؟ شما باشید و سئوال‌های آنلاین. اگر کسی هم از مخالفین خواست شرکت کند ما هستیم. این گوی و این میدان. با تشکر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جمال عزیز، من دوتا ویدئو کلیپ از خواننده های مختلف کورد دیدم که خیلی بر روی من تاثیر منفی گذاشت، در یکی از کلیپها یک خواننده خانم کورد ترانه ائی می خواند با این عنوان، ارومیه ام، ارومیه ام و در دومی آقائی با لباس کوردی می خواند، ارومیه کوردیستانه، عزیز جان، من در کودکی در ارومیه، کوردها را با لباس کوردی را فقط در مسافرخانه و یا بیمارستان و یا در بازار ارومیه می دیدم که جهت درمان و یا خرید به ارومیه می آمدند، یعنی در کل این لباس عمامه و شلمه و شلوار گشاد کاملا برایمان نا آشنا بود و حتی ما حقیقتش با ملا ها و یا هندی ها اشتباه می گرفتیم، من ضمن احترام به لباس محلی شما، بجز عمامه که از نظر علمی غیر بهداشتی می باشد و تبادل حرارتی مغز را مسدود می کند، هیچ مشکلی ندارم، ولی اینکه ارومیه کوردیستانه، جوکی بیش نیست، من بعنوان یک آزربایجانی از حالا به شماها خاطرنشان می کنم، اگر فردا بخاطر ادعاهای کاذب
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای لوایی گرامی :حقیقت این است اول دوستان در این باره نطر بدهند ، من هنوز به تحلیل خود اطمینان کامل ندارم مطلب تو را در فیس بوک خود گداشته ام تا دوستان در آنجا هم نظر بدهند، برای برنامه ویدویی باید دو نظر موافق و مخالف وجود داشته باشد، بعبارت دیگر یک نفر که مخالف نظر شما ، شرط گفت و گو است
تصویر محمدرضا لوایی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای توکلی
جهت پاسخ دادن به اینهمه سئوال چرا یک برنامه ویدیویی زنده نمی گذارید تا من هم بتوانم در شرایط عادلانه به اینهمه سئوال و نقد جواب بدهم؟! همه هم باشند با سئوال‌هایشان. با تشکر.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب محسن کردی گرامی ، اگر وقت کردی نطر ت را بنویس
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موضوع از چند جنبه قابل بررسی است :1-اگر از نگاه لوایی ،ببینیم ، ایران بایستی نابود شود و آذربایجان ایران به جمهوری آذربایجان ملحق گردد بااین استدلال کرد های ترکیه، سوریه ، عراق و ایران بایستی از کشورهای خود جدا شده و هر کدام کردستان بزرگ ، آذربایجان بزرگ ، بلوچستان بزرگ و...را تشکیل دهند، حال سوال از جناب محمد رضا لویی این است، اگر این فرمول برای تورک های ایران خوب است چرا برای کردها در همسایگی ایران بد است ؟!و چرا جنابعالی کرد ها را تروریست می نامید ؟ چرا بایستی توسط ارتش ترکیه سرکوب شوند؟ 2-می دانیم یک پای جنگ و اشعال سوریه ، دولت قطر است که بخشی از هزینه جنگ ترکیه را پرداخته و نیروی پیاده نظام ترکیه ،جنگجویان اخوانی دست پرورده قطر هستند 3-

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مشکلات سوریه فوق اعاده مشکل شده، و سیل میلیونی آوارگان جنگی به ترکیه و از آنجا به اروپا مساله را بیشتر بغرنجتر کرده، ما اطلاع دقیقی از اوضاع نداریم، مرجع ذیصلاحی مثل شورای امنیت است که اطلاعات دقیق از اوضاع دارد، در نهایت نظر شورای امنیت تعیین کننده قابل اعتماد خواهد بود، در هر حال ما ها با برخورد اومانیستی و یا تعصب و یا آلرژی به ملت خاصی، دچار اشتباه خواهیم شد، چون آن چیزیکه ما می بینیم پوسته جریان است، نه داخل آن، در هر حال این چهار میلیون آواره سوری در ترکیه هم باید سر و سامان یابند و با بازسازی و ساختن شهرک ها به خانه و زندگی عادی خود بازگردند، تا هم اروپا و هم ترکیه از دست سیل پناهندگان راحت شود و ضمنا ترکیه از دست انفجارهای ناغافل که ممر اصلی درآمدش ٭٭ توریسم ٭٭ را به مخاطره می اندازد راحت شود.
تصویر محسن کردی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بسیار خنده شاهانه فرمودیم.. خوشمان آمد خخخخخخ

عنوان مقاله: 
ترکیه، عملیات چشمه صلح و حامیان تروریسم کُردی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من یکی از کسانی هستم که به شدت با افکار آقای لوایی مخالفم و بارها در نقد ایشان نوشته ام. فقط اینکه ............... کند ادعایی اثبات نشده، زشت و غیر اخلاقیست که توسط کامنت بان! لابد اخلاق گرا و عادل سایت تایید شد تا میزان پایبندی ایشان به انصاف، صداقت و اخلاقیات برای همه روشن شود. برای نقد کسانی که با افکار آنها توافق نداریم، نه نیازی به راه انداختن شایعه کذب مرگ آنهاست و نه چنین افتراهای تهی از اخلاقیاتی. به جای آن می توانیم خوشحال باشیم که روند درمان بیماری ایشان پیش می رود و خوشبختانه سر حالند. در مورد آقای توکلی، توصیه می کنم به ایشان که کمی با تامل و به دور از امواج هیجانی با موضوع برخورد کنند. برخوردهای عجولانه ی پیشین ایشان را قبلا به خاطر داریم که از جهادیون سوریه حمایت می کردند و حتی حزب کمونیست سوریه را به سبب حمایت از اسد روسیاه خوانده بودند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در شبكه هاي اجتماعي صحنەای از جنگ ظالمانه ای کە ترکیە اسم آنرا ''چشمە صلح'' گذاشتە،مي ببينيد

کشتە شدن غیر نظامیان، زنان و کودکان کُرد سوریە.از همه ي وجدانها بيدار تورك و فارس و عرب و...مي خواهم از اين جنايت اردوغان فاصله بگيريد وگرنه ازاديخواهي خودتان زير سؤال مي رود

عنوان مقاله: 
ترکیه، عملیات چشمه صلح و حامیان تروریسم کُردی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در مورد عملیات چشمه صلح حرف زیاده و نمیشه در یک سطر مسائل رو جمع بندی کرد. حالا اگه فرصت کردم من هم بعدا می نویسم نظرم رو. اما در مورد اینکه آقای لوایی طبق عادتشون باز شروع به شعاردهی کردن که «به نظرم وقت آنست که در دفاع از خویش، بخشی از بدنه ی حرکت ملی مسلح شود»، این جمله ایشون من رو یاد صالح ایلدیریم (سخنگوی گایپ بود یا دبیر اولش؟) و دعوتهای همیشگیش برای مسلح شدن نیروهای حرکت ملی» انداخت. ایشون سالهای متمادی میومدن گوناز تی وی (اینکه باز هم میاد یا نه، خبر ندارم چون خیلی وقته که حال و حوصله تعقیب این تلویزیون رو ندارم) و تحلیلهایی طولانی انجام میدادن که ساعتها مطول گویی ایشان در برنامه های متعدد رو میشد در دو جمله مختصر کرد: 1- حرکت ملی باید مسلح شود 2- مردم مقادیر زیادی برنج، لپه، نخود و اقلام غذایی دیگر تهیه کنند چون به زودی جنگ خواهد شد.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یعنی تجاوز ارتش ترکیه به یک کشور دیگر و کشتن کودکان و غیر نظامیان از نظر شما شده :"چشمه صلح "؟!!!