نیروی قدس در سوریه چگونه عمل می کند

این فیلم یک یگان نخبه را نشان می دهد که در حال هجوم به داخل ساختمان استقرار نیروی قدس در سوریه می باشد. این ساختمان به عنوان پایگاه خط مقدم نیروی قدس واحد - ۸۴۰ در فعالیت های خود علیه اسرائیل در جوار مرزی سوریه عمل می کرد. این ویدئو نشان می

منابع امنیتی غربی اخیراً اطلاعات و فیلمی درباره فعالیت واحد ویژه سپاه پاسداران در سوریه منتشر کرده اند که اسنادی مهمی را علیه این واحد سپاه افشا می کند.

ین فیلم یک یگان نخبه را نشان می دهد که در حال هجوم به داخل ساختمان استقرار نیروی قدس در سوریه می باشد. این ساختمان به عنوان پایگاه خط مقدم نیروی قدس واحد - ۸۴۰ در فعالیت های خود علیه اسرائیل در جوار مرزی سوریه عمل می کرد. این ویدئو نشان می دهد که یگان ویژه در حال خنثی کردن خطرات امنیتی نیروی قدس و جستجوی دقیق در اتاقهای ساختمان هستند. در طی این هجوم، ظاهراً ده ها سند محرمانه که فعالیت پایگاه را نشان می داد، به غنیمت رفت.

پایگاه مربوط به واحد ۸۴۰ می باشد که توسط جواد غفاری مدیر عملیات ویژه ایران در سوریه اداره می شود. هجوم و سرقت اسناد بدون شک ضربه ای به فعالیت غفاری وارد کرده و توانایی وی در انجام عملیات ویژه در سوریه را زیر سوال برده است.

واحد ۸۴۰ از سال ۲۰۱۹ در سوریه استقرار داشته وعمال بسیاری برای نیروی قدس که بین تهران و دمشق تردد می کنند را جذب کرده است. مقر مربوطه در سالهای اخیر بسیاری از جوانان محلی سوری که فاقد تجربیات جنگی هستند را استخدام کرده - برخی از آن جوانان برای جمع آوری اطلاعات و انجام عملیات اعزام شده اند. اما مأموریت های آنها با شکست روبرو شده و در برخی مواقع جوانان سوری جان خود را از دست داده اند. ایستگاه قدس و نیروهای عمال آن، بمب هایی را در مرز اسرائیل (احتمالاً با مجوز غفاری) بکار برده اند. اما کشف محل اختفا این مواد منفجره منجر به حملات گسترده ای به منابع سپاه ایران در سوریه شده که خسارات زیادی به بار آورده است.

علاوه بر جوانان سوری سپاه قدس از حزب الله لبنان و افاغنه پناهنده به عنوان لشکر فاطمیون در سوریه استفاده می کند؛ اما آمار کشته شدگان را اغماض و تکذیب می کند. مقامات نظام همواره حضور در سوریه را تنها مستشاری برای مقابله با داعش اعلام کرده اند. اخیرا سردار محمود چهارباغی اذعان کرد حضور ما در سوریه به دستور رهبر قبل از حضور داعش و برای حفظ بشار اسد بود.

وزیر خارجه ایران اخیرا در مصاحبه با تلویزیون طلوع نیوز از تعداد کشته شدگان افاغنه در سوریه اظهار

بی اطلاعی کرد و مدعی شد آنان داوطلبانه به سوریه اعزام می شوند؛ در حالیکه گزارشات مستند زیادی درباره تهدید و تطمیع پناهندگان افغان برای اعزام به سوریه دلالت دارد.

پایگاه های نیروی قدس تنها به ساختمان مورد حمله واقع شده اخیر محدود نمی شوند؛ پایگاهی هم در نجها با نیروی های امنیتی سوری در دمشق همکاری مستقیمی دارد. سردار باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، چندین بار از آن پایگاه های امنیتی بازدید کرده؛ باقری اخیرا از قصد نظام برای استقرار در دریاهای دوردست از جمله دریا سرخ (احمرپرده برداشت. تمام موارد فوق دلالت دارد حاکمیت ایران پایگاه های عمیق و گسترده ای در سوریه دارد و از مردم سوریه، لبنان (حزب الله)، افغانستان (لشکر فاطمیون) ، یمن (انصارالله) و عراق (حشد شعبی) برای دستیابی به اهداف خود در منطقه استفاده می کند.

منبع: 
امیل رسیده
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: