رفتن به محتوای اصلی

ادعای فرزند کروبی درباره فایل صوتی ظریف
30.04.2021 - 07:29

یک روز بعد شنیدم که این فایل صوتی در اختیار چهره‌های شناخته شده و سرشناس اصلاح‌طلب داخل هم قرار گرفته است.

محمدتقی کروبی نوشت:

اندر حکایت فایل گفتگوی دکتر ظریف

در دو روز گذشته صحبت¬های بسیاری پیرامون فایل گفتگوی وزیرخارجه کشورمان شنیده و خوانده¬ایم. در باره شکل و محتوی این فایل سخن بسیار است که باتوجّه به انتخابات ریاست جمهوری پیش¬رو به نظر می¬رسد مهمترین هدف از زمان درز عامدانه آن همین انتخابات است.

شب گذشته قصد داشتم در یکی از اتقاق¬های کلاب هاوس نکاتی را پیرامون درز این فایل بگویم که به دلیل طولانی شدن آن برنامه و تقارن آن با برنامه دیگرم توفیق صحبت نشد.

من فایل این گفتگوی صریح را پنج روز پیش از طریق یکی از دوستان ساکن خارج از کشور دریافت و از محتوی آن مطلع شدم. با یک روز فاصله همین فایل را از دوست دیگری هم دریافت و متوجّه شدم این فایل همچون آب روان در حرکت است و در حال دست به دست شدن میان جمعی از فعّالان سیاسی.

یقین کردم برنامه ای هدفمند بدون لحاظ کردن منافع ملّی و در راستای انتخابات پیش¬رو در درز اين فايل جذاب وجود دارد. امّا پای کدام جریان: دولت یا حاکمیت؟ این سؤالی بود که ذهن مرا به خود مشغول کرده بود.

موضوع درز و منافع احتمالی از آن را با اخوى، حسین آقا صحبت کردم که او پس از صحبت با یکی از مشاوران دولت که از درز آن شوکه شده بود نقش دولت را از اساس منتفی دانست، اگرچه تحلیل من قدری با ایشان متفاوت بود. يك روز بعد شنيدم اين فايل صوتى در اختيار چهره هاى شناخته شده و سرشناس اصلاح طلب داخل هم قرار گرفته است. اينكه چرا با وجود درز فايل و دست به دست شدن آن در داخل و يقين در انتشار، اعتبار نشر آن به رسانه اى در خارج داده شد نكته اى ست كه از آن هم نبايد غافل بود.

امیدوارم در روزهای آینده بتوان بیشتر درباره محتوی این گفتگو آنهم بدون حب و بغض سخن گفت چراکه ریشه بخش مهمّی از گرفتاری¬های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دیروز، امروز و به حتم فردای کشور را باید در همین دوگانگی حاکمیت و مردم جستجو کرد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.