جار و جنجالی برای پیچیده‌تر کردن مشکلات؟

جمهوری آذربایجان دو راننده کامیون ایرانی را تحویل داد
ایران می‌گوید جمهوری آذربایجان دو راننده کامیون ایرانی را آزاد کرده و به سفارت این کشور در باکو تحویل داده است.این دو راننده ماه پیش در مرز ارمنستان به اتهام ورود غیرقانونی به خاک آذربایجان بازداشت شده بودند.

بازداشت این رانندگان، ممنوعیت ورود کامیون‌های ایران به جمهوری آذربایجان و مانور نظامی در دو سوی مرزهای دو کشور به موضوعات مناقشه‌برانگیز در هفته‌های اخیر بدل شده بود.

وزارت خارجه ایران پیش‌تر خواستار آزادی رانندگان کامیون ایرانی شده بود.

کمیسیون گمرک دولتی جمهوری آذربایجان در وبسایت خود نوشته است "با نظر به نیات انسان‌دوستانه و احترام متقابل و روابط دوستانه همسایگی" جمهوری آذربایجان دو راننده ایرانی به نام‌های شهرود نوروزی و جعفر برزگر را بر اساس توافق امضا شده در ۲۱ اکتبر به کشورشان تحویل می‌دهد.

گمرک جمهوری آذربایجان این دو راننده را به عبور غیرقانونی از مرز این کشور و قاچاق کالا از طریق مرزهای آذربایجان و جعل مدارک متهم کرده است.

بازداشت این رانندگان تنش میان دو کشور همسایه را افزایش داده بود.

 

این رانندگان در جاده گوریس قاپان (گوروش قافان) بازداشت شدند که مسیر اصلی ترازیت و انتقال بار کامیون‌های ایرانی به ارمنستان است.

بخشی از جاده در پی توافق آتش‌بس سال گذشته در کنترل جمهوری آذربایجان درآمد.

باکو از شهریورماه اعلام کرده بود از کامیون‌ها و تریلی‌هایی که از ایران از مسیر ۲۱ کیلومتری جاده گوریس- قاپان عبور می‌کنند، مالیات جاده و هزینه حمل و نقل بین المللی می‌گیرد.

هزینه عبور مبلغی حدود ۱۳۰ دلار عنوان شده است که بسیاری از رانندگان ایرانی، چنین پولی همراه نداشتند و قادر به پرداخت آن نبودند.

تا قبل از توافق، این جاده کامل در کنترل ارمنستان بود و تردد کامیون‌های ایرانی در آن بدون هیچ محدودیتی انجام می‌شد.

اما بعد از توافق آتش‌بس، رانندگان از جاده جایگزینی استفاده می‌کردند که رفت و آمد در آن سخت بود و صف‌های طولانی کامیون برای عبور از مرز تشکیل شده بود.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان، باکو را به "سنگ اندازی در مسیر تجارت میان دو کشور ایران و ارمنستان" متهم کرده و گفته بود به همین دلیل جمهوری آذربایجان می‌خواهد برای عبور از محدوده مرزی از هر راننده ۱۳۰ دلار بگیرد.

جدا از ماجرای رانندگان کامیون‌ها، روابط ایران و جمهوری آذربایجان به دنبال چند مانور نظامی در دو سوی مرزها، پرتنش شده است.

ایران نگران حضور اسرائیل و افزایش فعالیت نظامی این کشور در خاک جمهوری آذربایجان است و این موضوع را تهدیدی برای خود می‌داند.

 

جار و جنجالی برای پیچیده‌تر کردن مشکلات؟
 
امروز اعلام شد که دو راننده بازداشتی ایران در جمهوری آذربایحان آزاد شدند.
دو روز قبل‌تر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ایران در اطلاعیه‌ای شرکت‌های حمل‌ونقل ایران را "به توجه دقیق نسبت به تغییر مرزهای جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بعد از جنگ ۴۴ روزه و رعایت دقیق قوانین و حساسیت کشورها در شرایط جدید ملزم کرد."
نورنیوز، سایت نزدیک به شورای عالی امنیت ایران دیروز با استناد به این اطلاعیه سازمان راهداری و تاکید بر مضمون آن، نوشته است که "آزادی فوری دو راننده ایرانی بی‌گناه و بی‌اطلاع از شرایط منطقه می‌تواند گامی مهم در جهت بهبود شرایط و رفع سوء تفاهمات ناخواسته باشد و دشمنان مشترک دو ملت را از تداوم فتنه‌آفرینی در روابط گرم و دیرینه ایران و آذربایجان مایوس نماید."
و خب این سوال پیش می‌آید که گرد و خاک و جاروجنجال یکی دو ماه اخیر، از مانور نظامی در شمال غرب کشور گرفته تا طرح مسائلی مانند "توطئه آذربایجان و ترکیه برای تغییر مرزها" یا "خباثت آذربایجان در بازکردن پای دشمن صهیونیستی به نزذیک مرزهای ایران " و... همه و همه حرف و کشک بود و مسائل ترانزیتی پیش‌آمده در مذاکرات فشرده دیپلماتیک و عاری از جار و جنجال قابل حل نبود؟
البته مشکلات میان جمهوری اسلامی و آذربایجان که رویکردهای منطقه‌ای و بین‌المللی تهران نقش کمی در آن ندارند مزمن‌تر و پیچیده‌تر از آن است که به سادگی قابل رفع و رجوع باشند (لینک در کمنت اول) . و طبیعی است که ایز گم کردن و جار وجتجال و افزایش بی‌مورد سطح تنش، آن گونه که در دو ماه اخیر پیش رفت، معضلات یادشده را فقط پیچیدهَ‌تر می‌کند. مطلب دیروز منتشر شده در سایت نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران
هم جز اذعان غیرمستقیم به‌این واقعیت نیست.
ایستگاه پایانی سوء تفاهم در روابط تهران و باکو
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: