رفتن به محتوای اصلی

استقبال می کنم ازبیانیه آقای میر حسین موسوی 
08.02.2023 - 05:23

 

شعار "زن ،زندگی ،آزادی " امروز دیگر تنها یک شعار در سه کلمه نیست. درون این شعار قهرمانی و جنبش عظیم یک نسل، یک ملت قرار گرفته است .نسلی که با قربانی دادن بسیار جان های عزیز، از این شعار زیبای زندگی ساز، پرچمی بر افراشته که نماد زندگی در برابر مرگ! آزادگی در برابر تسلیم است.
پرچمی که نام زن بعنوان معنی دهنده  هر دو کلمه، زندگی و آزادی بر پیشانی آن می درخشد. شعاری که امروز در سرتا سر جهان می گردد،همدلی ،هم گامی واتحاد اکثریت ایرانیان رادر داخل و در خارج فراهم می سازد .
 شعاری محوری در مبارزه با جمهوری اسلامی برای پایان بخشیدن به چهل واندی سال سرکوب، ویران گری و استبداد فردی.
استبداد حاکمی غدار،بی مایه ،لجوج وخود شیفته. حاکمی که خود را فراتر از قانون می داند ودر برابر هیچکس جوابگو نیست. مستبدی که با تصمیم گیری های نادرست خود در عرصه داخلی وخارجی کشور را در معرض تجزیه و ویرانی کامل قرار داده است.
  در چنین شرایطی میزان پایبندی احزاب ،گروه ها،سازمان های سیاسی وافراد به مصالح مردم،به مصالح کشور .تنها از طریق یک اتحاد گسترده، در یک میثاق ملی برای رودر روئی وپائین کشیدن  این نظام و حاکم مستبد از اریکه قدرت معنا می یابد .
" ایران و ایرانیان نیازمند و مهیای تحولی بنیادین‌اند، که خطوط اصلی‌‌اش را جنبش پاک «زن، زندگی، آزادی» ترسیم می‌کند. این سه کلمه بذرهای آینده روشن‌اند؛ آینده‌ای پیراسته از ظلم و فقر و تحقیر و تبعیض. اینها سه واژه‌اند که با خود تاریخی از تکاپو و تفکر و مبارزه و آرزو حمل می‌کنند؛ و در میان‌شان «زن» از همه امیدبخش‌تر است.."از بیانیه آفای میر حسین موسوی که در ادامه  "با تاکید بر حق نسل جدید به تجدید نظر درشالوده قانون اساسی هم چون نسل سال 57."حق آن ها می داند که دست به "تجدیدنظرهای اساسی بزنند.جهت حفظ امنیت عمومی و پیشگیری از خشونت خواستار تغییر نظم موجود یا تدوین میثاقی اساساً تازه شوند؛ میثاقی که پیش‌نویس آن از سوی نمایندگان منتخب مردم، از هر قومیتی و با هر گرایش سیاسی و عقیدتی تهیه شود و در یک همه‌پرسی آزاد به تأیید ملت برسد." 
ایشان خواهان مشارکت تمام نیرو ها، شخصیت‌های آزادی‌خواه، مدافع استقلال و یکپارچگی سرزمینی، خشونت‌پرهیز و توسعه‌گرادر این جنبش همگانی  می باشند. 
در این چند روزپیرامون این بیانیه شجاعانه وبه نوعی ساختار شکن بسیار گفته و نوشته شده .آنچه از نظر من مهم است! حرکت ایشان از مسیر منافع مردم، روح مشارکت طلبی ،عدم خود محوری ،اعتقاد به نیرو و اقتدار ملت و عنصر نو آوریست . همان عنصر تعین کننده که آقای موسوی را قدم به قدم بسوی نو شدن که لازمه آن نگاه انتقادی  برگذشته وفاصله گرفتن عملی از عنصر باز دارنده قدیمی است می کشاند. ایشان را همگام با نیاز زمانه ونسل جدید به جستجوی طفل گمشده ای بنام شادی و پذیرفتن شعار زن ،زندگی ، آزادی وا می دارد.
برای من که پیوسته در راستای وصل کردن ،نزدیک نمودن احزاب ،جریان ها وافراد از طریق یافتن وجوه مشترک در امر مبارزه با جمهوری اسلامی واستبداد حاکم بوده ام . (برعکس کسانی که آگاهانه تلاش می کنند.  پیام این بیانیه را که خواهان مشارکت تمام نیرو های داخل وخارج در امر مبارزه بوده وامر رهبری را بر عهده آینده نهاده است. لوث نموده و نقش نیروی بسیار موثر خارج از کشور وافراد مطرح وتاثیر گذار آن را نا دیده بگیرند .یا افرادی که ذره بین بدست گرفته بجای دیدن ده ها عنصر مثبت و پروسه حرکت نقادانه و هر دم نو شونده آقای موسوی که یاری رسان جنبش انقلابی پیش روست.روی نکاتی که برخی مبتنی بر پیشداوری و برخی برداشت های شخصی که نوعی بد بینی و نگاه از بالا در آن موج میزند زون کرده و این حرکت مثبت در جهت یک اتحاد فراگیر را نادیده می گیرند.) اعتقاد دارم !بایستی از روح حاکم بر این بیانیه که پای بندی به  منافع مردم ،پای بندی به حقیقت رافرا تر از اعتقاد قبلی خود دانسته و خواهان مشارکت تمام نیرو ها برای مبارزه مشترک گردیده است!استقبال کرد .باید تلاش نمود با تکیه بر عناصر مثبت این بیانیه ! راه های هر چه بیشتری برای شکل دادن به اتحادی گسترده بین آحاد ملت چه در خارج وچه در داخل یافت .
طفل گمشده شادی را به خانه اش که یک سوی آن خلیج فارس ودیگر سویش خزر می باشد باز گرداند. در زوز بازگشت ظفر مندانه او در چهار سوی ایران زمین دست در دست هم پای بر زمین کوبید وشادی کرد.من به چنین روزی ایمان دارم .می دانم که سرانجام "باغ شود سبز و شاخ گل به بر آید." ابوالفضل محققی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

Ahmad Madah

جناب محققی درست نوشته اند! نگفته موسوی را برای اداره آینده ایران انتخاب کنید، زمانش که پیش آمد به او رأی ندهید! موسوی در این مرحله مطالبی گفته که با حرفهای نقطه مقابلش یعنی اقای رضا پهلوی در کلیات مشابه است! نقد سخنانش به جهت گذشته درست زمانیکه با مردم همراه شده برای چیست ؟چه معنی میدهد؟چه فایده ای دارد؟ چه کمکی به برچیدن حکومت فقها می کند؟....یادتان باشد بدون فروپاشی از درون اسقاط رژیم بسیار نا محتمل است..

پ., 09.02.2023 - 10:17 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Kamran Far

آقای محققی گرامی ً نکند کاسه ای زیر نیم کاسه باشد ً بهتر است ميرحسين موسوی نخست از گذشته خود شرمسار باشد ً کسی که می گوید دوران طلایی امام ! باید نخست استغفار کند وگرنه نقش سوپاپ اطمینان را خواهد داشت برای رژیم .

پ., 09.02.2023 - 10:16 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Nosratollah Kousha

به عقل خودم فکر میکنم و می‌بینم که تمام حرفها و موارد مطرح شده از طرف شما درست و منطقی است ، نمی‌خواهم اما و اگر بیاورم ولی طبق قانون برهان خلف وقتیکه حزب چپ و حواریون از این بیانیه دفاع میکنند آنموقع به همه چیز شک کرده و کمی صبر میکنم .

پ., 09.02.2023 - 10:15 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Ahmad Motiee

قبل از این بیانیه موسوی و خاتمی ، بیشتر مخالفین جمهوری اسلامی معتقد بودند اگر این نظام به بن‌بست سیاسی و کلیت نظام را در خطر احساس کند حتما سناتوری جدیدی جهت انحراف اپوزیسیون از میسر مبارزه خواهد نوشت تا خود را به این‌ یا آن طناب آویزان کند حالا این اتفاق وارد صحنه حوادث سیاسی ایران شد آیا بجای اندکی تحمل و دوراندیشی از صحت و سقم قضیه ، لازم نیست که دوباره از چاله به چاه نیافتیم و در این یا آن امامزاده دخیل نبندیم و از استقلال فکری و تجربه تاریخی بعد از انقلاب ، راه دیگر ی را انتخاب کنیم و اینقدر حقیرانه آنچه در خود داریم از دیگران تمنا نکنیم. آقای محققی ،دریا یک رنگ است ولی ماهی‌ها رنگانگ

پ., 09.02.2023 - 10:15 پیوند ثابت
دارا گلستان

عنوان مقاله
دردیست غیر مردن که آن را دوا نباشد

شما بهتر ازمن میدانید که میر حسین در حصر است و تخته پاره ای که حکومت اسلامی به آن توسل میجوید با، یا بدون رضایت نخست وزیر دوران طلایی امام.

آورده اند روزی که حلاج را برای دار زدن می آوردند همه به او سنگ میزدند و او ناله نمیکرد. اما شبلی به او کلوخی انداخت و او آهی کرد....

 

 

 

 

 

 

 

پ., 09.02.2023 - 04:01 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.