شش ساعت گفتگوبا تاجزاده وهزار سئوال انتقادی و اعتراضی در باره " انتخابات 1400"

اگر ما در ۱۴۰۰ بیاییم،تحریم ها را برمی داریم
دیشب 13 اردیبهشت 1400 دهها هزار نفر در اتاق های کلاب هاوس و اینستگرام بطور مستقیم برنامه پرسش و پاسخ مصطفی تاجزاده را دنبال می کردند و بیش از هزار سئوال انتقادی و اعتراضی به شرکت در انتخابات 1400 طرح شد . ایرانگوبال علیرغم تحریم انتخابات این گفتگوی انتقادی را بطور زنده از کانال یوتوبی خود پخش کرد و اینک پادکست (Podcast) آن اماده پخش مجدد است :

 

 

 

تاجزاده:اگر ما در ۱۴۰۰ بیاییم،تحریم ها را برمی داریم/ با وجود ترور سردار سلیمانی مذاکره با آمریکا امکان‌پذیر است

ویژه ها

«جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید در مقطع فتنه ۸۸ گفته بود:«این ناآرامی‌های ایران در سال ۸۸ بود که گزینه تحریم ایران را که بیش از دو سال از دستور کار خارج شده بود، مجددا به روی میز برگرداند».

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

**تاجزاده: اگر ما در ۱۴۰۰ بیاییم تحریم‌ها را برمی‌داریم

«مصطفی تاجزاده» از محکومین فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت:«چرا ما به آقای روحانی رای دادیم؟ گفتیم ایشان تحریم‌ها را از میان برمی‌دارد چون کشور در سال ۹۲ با مشکلات جدی روبه‌رو بود و در سال ۹۶ به ایشان رای دادیم تا همان روال را ادامه بدهد ولی وی چندان موفق نشد. امروز وضعیت به آن صورت نیست و باید برنامه‌هایی ارائه بدهیم و بگوییم می‌خواهیم قدرت را با اختیارات یکسان کنیم. می‌خواهیم اگر نظامیان وارد سیاست شده‌اند بگوییم بهتر است آنها به پادگان‌ها برگردند. ما می‌خواهیم نهادهای موازی را ادغام کنیم، ما می‌خواهیم تحریم‌ها را برداریم...چه ما رئیس‌جمهور بشویم و چه نشویم تا تحریم هست در کنارش احتمالا گرانی هست و تا رکود است بیکاری هست. تحریم باید برداشته شود و باید برای لغو تحریم‌ها راهی پیدا کرد اگر اجازه بدهند ما این کار را می‌کنیم و اگر مانع شدند دیر یا زود همان کاری را انجام خواهند داد که ما می‌گفتیم. آنها باید اصلاحات را بپذیرند ولو چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان را نپذیرفته باشند».

تاجزاده در ادامه گفت:«تجربه دولت آقای روحانی به ما نشان داد که نباید سیاست‌ورزی نیابتی و اجاره‌ای داشته باشیم. ما نه قهر می‌کنیم و نه تسلیم می‌شویم، ما در هر انتخاباتی حاضر می‌شویم به این شرط که نامزدهای خودمان را هم داشته باشیم و بتوانیم به آنها رای بدهیم».

این محکوم فتنه ۸۸ در ادامه گفت:«من طرفدار حضور در قدرت به هر قیمتی نیستم. اصل بر این است که با حمایت مردم وارد قدرت بشویم و مطالبات مردم را محقق کنیم ولی اگر به هر دلیلی راه بسته شد؛ چه باید کرد؟ اتفاقا یکی از دوره‌های درخشان اصلاحات در سال ۸۸ بود که اصلاح‌طلبان ارتباط‌شان با مردم بسیار گسترده بود. ما در دوره‌هایی در قدرت نبودیم ولی در جامعه بسیار موثر بودیم و در دوره‌هایی در قدرت بودیم و همچنان ارتباط قدرتمندی با جامعه داشتیم. بنابراین اگر راهمان ندهند اینطور فکر می‌کنیم که اصلاحات دو پا دارد و یک پای آن در جامعه و در ارتباط با مردم است و یک پای دیگر اصلاحات در حکومت است تا امور را پیش ببرد و خواسته‌های مردم را محقق کند. اصلاحات به معنی حضور در قدرت به هر قیمتی نیست».

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: