رفتن به محتوای اصلی

شرح بازجویی از کنشگر معلم، جواد لعل محمدی، در سازمان اطلاعات سپاه
01.12.2018 - 00:16

جواد لعل محمدی با حضور در سازمان اطلاعات سپاه رسما خواستار آزادی همکاران فرهنگی خود شد

هاشم خواستار: ملت قهرمان ایران ، فرهنگیان گرامی ، کارگران عزیز و ....
دوستان هزینه های بسیاری می دهند که در جائی منعکس نمی شود . حقیر بارها توصیه کرده و می کنم که هر گونه احضار و برخورد نیروهای امنیتی را فورا رسانه ای کنید . بعضی دوستان نا آگاه و بخصوص نیروهای امنیتی برای خفه کردن افراد می گویند فلانی می خواهد مشهور شود . چطور منعی برای یک کشتی گیر و یا فوتبالیست و .... برای مشهور شدن وجود ندارد ، اما اگر فردی قهرمان حقوق بشر ، قهرمان دفاع از حقوق معلمان ، قهرمان دفاع از حقوق کارگران شود اشکال دارد ؟! ما باید افتخار کنیم که در راه آزادی یک ملت یا حقوق صنف و .... مبارزه کرده و اگر قهرمان شویم هیچ منعی ندارد ، بلکه افتخار بشریت و انسانیت است . متن زیر به خواست اینجانب سید هاشم خواستار بوده که امیدوارم بابی شود برای همه ی دوستان که هر گونه احضار و برخورد امنیتی را رسانه ای کنند.

*    *    *    *    *    *    *    *    *    *    *    *    *


پس از تماس های مکرر و متعدد نهاد های امنیتی با جواد لعل محمدی عضو کانون صنفی معلمان ایران و عدم پاسخگوئی ایشان ، نهایتا با حضور در سازمان اطلاعات سپاه خواسته ی رسمی خود را مبنی بر آزادی همکاران دربندش ارائه داد و ضمن تأکید بر تفکیک فعالیت های صنفی و سیاسی ، با انتقاد از نهادهای امنیتی و قوه قضائیه که با پرونده سازی برای عده ای از معلمان کشور که مأمن اندیشه ی مدارس می باشند ، آزادی اندیشه را حق مشروع همه ی فعالین صنفی و مدنی و سیاسی دانست و گفت : در دوره ای که پلورالیسم در کلیه شئون ، حرف اول را در سطح بین المللی می زند احترام به حق آزادی بیان، محترمانه ترین و دموکراتیک ترین روش برای سایه گستر کردن نهال دموکراسی در یک کشور است .

لعل محمدی در گفتگو با کارشناس این سازمان جواب قلم را قلم و پاسخ کار فرهنگی را، کار فرهنگی دانست و با انتقاد از پرونده سازی غیر منصفانه برای فعالین صنفی و مدنی و سیاسی، وظیفه دستگاههای امنیتی را تذکار حدود و ثغور و ورود فعالین به حوزه های امنیتی ذکر کرد و نه برخورد قضائی . وی تأکید کرد پرونده سازی و به زندان افکندن معلمین، هنر نیست و یقین بدانید با این کار نه قامت نظام موزون می شود و نه امور نظام، سازگار . وی با اشاره به پرونده ی روی میز گفت: بنده هیچ ابائی از این نوع پرونده سازی ها ندارم و آماده ی رفتن به زندان هستم، اما دولت در صورت عدم تغییر رویکرد رویه ی معمول و عدم پاسخگوئی به خواسته های به حق فرهنگیان و کارگران باید پاسخگوی هزاران لعل محمدی و خواستار و عبدی و بهشتی و باغانی و رسول بداقی و دیگر همکاران بازداشت شده که فریادشان و ناله های سحر خیزشان به آسمان می رسد باشد.

وی در انتقاد کارشناس این سازمان در خصوص مصاحبه با رسانه های خارجی و حمایت برخی از همکاران از چهارشنبه های سفید و اعتراض به حجاب اجباری گفت : رسانه های داخلی حق مسلم این مردم است و متأسفانه با سانسور در سانسور در سانسوراز درج هر گونه مطلب بنده که ارسال کرده ام احتناب نموده اند او همچنین در خصوص حجاب اجباری گفت :در یکی از روزهای دیماه خانمی با برداشتن روسری خود و آویزان کردن آن بر سر یک چوب در آرامترین روش اعتراض خود را به حجاب اجباری ابراز کرد و بنده معتقدم دستگاه قضائی به جای ورود به این مسئله اجازه بدهد اگر صاحبان حجاب حرفی برای گفتن دارند با همین روش آرام و با عکس العملی مبتنی بر فرهنگ پاسخگوی معترضان به حجاب اجباری باشند و یقین بدانید با برخوردهای امنیتی کسی روسری بر سر نخواهد کرد.

در این گفتگو آقای احمدی کارشناس سازمان اطلاعات سپاه ضمن تأئید خواسته های به حق فرهنگیان در خصوص معیشت معلمین و تجاری شدن آموزش و پرورش و انتقاد از طرح معلم تمام وقت گفت : تعجب است که برخی معلمین دلسوز کشور، فضای غبار الود فعلی و جنگ اقتصادی امروز را درک نمی کنند و با اعتراضات خود هزینه هائی را از این محل بر کشور افزون می نمایند که لعل محمدی در پاسخ گفت : عنایت بفرمائید همین هزینه ها را به جیب معلمین و کارگران سرازیرکنید تا فریاد معیشت آنان خاموش شود و کشور متحمل هزینه های این چنینی نگردد . وی همچنین تأکید کرد سالیان درازی است که ما درگیر جنگ نظامی و فرهنگی و اقتصادی بوده ایم و عده ی کثیری با استفاده از لابی ها و رانت ها ، فسادی نهادینه شده را در کشور رقم زده اند و دستگاههای امنیتی حتی در اطلاعیه ای رسمی و مستقیم با مردم به گفتگو ننشسته اند . هیچ کس نگفت در روزها و سالهائی که دولت با تأئید خواسته های بازنشستگان و شاغلین و کارگران، آنان را به چه کنم و چه کنیم و نداشتن توصیه می کند ؛ پس ثروت این مملکت کجاست و چرا ملت سه پیشه و سه کاره باید مثل گوشت قربانی هزینه های رانت خوران و عاملین فساد را پرداخت نمایند ؟

او همچنین با اشاره به گفتگوی قبلی خود و انتقاد کارشناس سازمان اطلاعات در خصوص دفاع از مهندس هاشم خواستار و ارتباط او با سرپل بعضی از گروهها و ادعای مأمور این سازمان در خصوص استغنای اقتصادی آقای خواستار گفت : در شگفتم که یک فرهنگی بازنشسته و دلسوز را با حربه های سوخته شده دهه 60 میلادی لنینی به بیمارستان روانی هدایت می شود و هر چند که بنده از موقعیت و استغنای اقتصادی آقای خواستار بی خبر هستم لکن کاش نهادهای امنیتی به جای سر کشیدن در امور شخصی زندگی دیگران به عنوان دیده بانان این مملکت حواسشان به کسانی که از محل خصوصی سازی آموزش و پرورش، این مجموعه را به تجارتخانه تبدیل کرده و مفروضا برج هایشان سر به آسمان می برد هم توجه داشته باشند و به جای افرادی مثل بهشتی و عبدی و حبیبی ومردانی و میثمی و رمضانزاده و رمضانپور و فروتن و شاه محمدی و پیروز نامی و کروشات و مرد همیشه زحمت کش آقای محمد علی زحمتکش و کارگران مظلومی چون علی بخشی و نجاتی و بانوی خبرنگار خانم سپیده قلیان و دیگر فعالین صنفی و مدنی ؛ تاجران فرصت طلب و رانت خوار شبه فرهنگی را به میز محاکمه معرفی و شما به عنوان دیده بان باید پاسخگوی مشکلات بوجود آمده باشید و نه معلمین و کارگران . 

لعل محمدی همچنین با انتقاد از هیأت مدیره کانون صنفی فرهنگیان خراسان که با حضور فله ای و اتوبوسی توصیه شده مجوز این کانون را به یغما بردند و پاسخگوی هیچ کس نیستند گفت : امروز باید این افراد با حضور دراین نهاد امنیتی پاسخگوی افرادی مثل بنده باشند و بگویند به چه دلیل کانون را از رویه معمول فعالیت خود خارج کرده و مجوز آن را روانه سطل زباله نموده و پاسخگوی هیچ کسی هم نیستند
لعل محمدی در انتها از کارشناس سازمان اطلاعات خواست که بگذارید دلسوزان و سینه سوختگان و ناقدین صالح و ناصح برای این کشور بمانند و آنان به دشمن تبدیل نکنید . / آذر 97 /

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کاوه جویا

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.