فرهنگ، هنر و فن‌آوری

هفتادمین جشنواره فیلم برلین موسوم به برلیناله از اول اسفند آغاز شده است. این جشنواره که جزو چهار جشنواره برتر جهان به شمار می‌آید محلی است برای ملاقات با هنرمندان مشهور جهان.
خدا دستور می دهد از جهنم نیچە را برایش فرابخوانند. نیچە با سبیل کلفت نیم سوختە و نگاههای اخگر گرفتەاش در دربار روحانی خدا ظاهر می شود. خدا داستان را برایش تعریف می کند. نیچە بعد از کمی در فکر فرورفتن با کلەای کە هنوز دود جهنم از آن بلند می شود می گوید خدا برای حل چنین معضل بزرگی باید بە نهیلیسم روی بیاورد.
سی و پنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر، به دبیری شاهین فرهت، شامگاه پنج‌شنبه ۲۴ بهمن، رسما آغاز شد و به مدت یک هفته، تا سی‌ام همین ماه ادامه خواهد داشت؛ هرچند که عملا این جشنواره روز ۲۰ بهمن با اجرای گروه‌های محلی در سیستان و بلوچستان آغاز شد و اجراهای بخش پاپ نیز از روز ۲۳ بهمن شروع شده است.
تعمد در تهیه این فیلم یا عادی شمرده شدن وخالی بودن عرصه برای بازی ، با همه آثار منفی وباز تاب نا مناسب تبلیغاتی جهانی ...از ابعاد دیگری مورد دقت این یادداشت میباشد که تا کجا پیش رفته ایم و سیستم بر خلاف وظایف و مسئولیت هایش صرفا ناظر بر اینگونه خطاها
معنی اورمیه، آذربایجان، آراز، کاسی، قاشقایی، اورارتو

باورکردنی نیست .اماتمامی این ها رویای شبانه مردی است که دیر گاهی است از خواب های عمیق وطولانی فاصله گرفته است .خوابی چنین بلندو پرماجرا؟ هر چند که می گویند بلند ترین خوابها محصول دقایقی بیش نیستند ونها یت بخش های پایانی خواب هاهستند که در خاطر می مانند.